Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van pár dolog, ami a Passió...

Van pár dolog, ami a Passió kapcsán nem teljesen tiszta bennem, valaki elmagyarázná nekem ezeket a dolgokat?

Figyelt kérdés

Szóval én vallásos (római katolikus) vagyok és nem kötekedni akarok vagy ilyesmi, csupán normális válaszokat várok :)


Szóval a filmben úgy van, hogy Poncius Pilátus nagyon hezitál, hogy elengedje-e Jézust, vagy sem? Ez vajon a valóéletben is így volt? Mert ha igen, akkor szerintem kimondható, hogy nem akkora bűnös... vagyis meg volt a lehetősége nyilván, hogy elengedje...szóval akkor bűnös... de... nem tudom.


Honnan kellett volna tudnia a népnek és a főpapoknak, hogy Jézus tényleg a Megváltó? Hiszen ha a Bibliában le lenne írva, hogy egy 2. Megváltó is a világra fog jönni, akkor szerintetek most, 2013-ban nem lenne egy rakás csaló, aki megpróbálná magát Megváltónak kiadni? Vagy a csodáiról kellett volna felismerni Jézust?


És még azt nem értettem a filmben, hogy Júdás volt az, aki felakasztotta magát, mert 3x elárulta Jézust, mielőtt a kakas szólt?


Köszönöm :)



2013. márc. 28. 11:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Az tény, hogy Pilátus mossa kezet Jézus elítélésénél. De amúgy Pilátust sem kell szeretni...ahogy a filmben is mondta a feleségének: ,,nincs több húzásom", vagy valami ilyesmi. Már Jézus előtt is botrányos volt pl kegyetlenkedései miatt és ezért őt többször is megszólták(mármint fentről, Rómából). Ami a papokat illeti: a jelek egyértelműk voltak Jézus személyével kapcsolatban csak a papok nem akarták látni ezeket a jeleket. Nem csoda hiszen Jézus kifejezetten ostorozta őket és az életvitelüket. Júdáshoz: nem ez nem így van a filmben :) nézd meg ismét mert nagyon jó!
2013. márc. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
javítanálak téged ha nem gond: nincs 2. Megváltó csak Jézus van aki 2x fog eljönni
2013. márc. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

"Szóval a filmben úgy van, hogy Poncius Pilátus nagyon hezitál, hogy elengedje-e Jézust, vagy sem? Ez vajon a valóéletben is így volt?"


Igen szerintem így volt. Ezt a részt elég részletesen írja a Biblia.


"Mert ha igen, akkor szerintem kimondható, hogy nem akkora bűnös... vagyis meg volt a lehetősége nyilván, hogy elengedje...szóval akkor bűnös... de... nem tudom."


Az biztos hogy nagyobb lenne a bűne ha örömmel itélte volna el Jézust úgy hogy eszébe se jut elengedni. De a bűne azért így is elég súlyos: egy ártatlan embert akit hatalmában állt volna felmenteni először megkorbácsoltatott és azután pedig nyilvánosan a lehető legfájdalmasabb kínhalálra itélt. Nem hinném hogy lenne olyan enyhítő körülmény ami erre mentségül szolgálna. Én is nagyon sajnálom Pilátust mert nagyon szerencsétlen figura aki könnyen befolyásolható és gyenge akaratú. De azt hiszem hogy ha csak meg nem változott élete végére (amit tudtommal nem tett meg) akkor ő valószínűleg elkárhozott.


Olvasd el ezt:

Emmerich Anna Katalin: A mi Urunk Jézus Krisztus kínszenvedése

[link]


A Passió is ez alapján a film alapján készült (a Biblia után természetesen).


"Honnan kellett volna tudnia a népnek és a főpapoknak, hogy Jézus tényleg a Megváltó?"


Jézus olyan csodákat tett amilyet előtte senki se. Meg is volt jövendölve hogy el fog jönni. A tanításai is mások voltak mint az elötte eljött prófétáknak és tanítóknak. Ha a próféciákat ismerte valaki akkor tudhatta hogy Jézus a megváltó.

De a fő probléma az volt hogy azok aki nem ismerték fel azok bár ismerték Isten törvényeit és a próféciákat, azokat nem tartották be. Képmutatók voltak akiket a pénz és a hatalom érdekelt, nem Isten. Ha eleget imádkoztak volna tiszta szívvel akkor felismerték volna Jézust.


"Hiszen ha a Bibliában le lenne írva, hogy egy 2. Megváltó is a világra fog jönni, akkor szerintetek most, 2013-ban nem lenne egy rakás csaló, aki megpróbálná magát Megváltónak kiadni? Vagy a csodáiról kellett volna felismerni Jézust?"


A mai időkben valóban sok csaló van és van köztük olyan is aki Jézusnak vallja magát. De ha Jézus a mai időkben jönne el akkor is ugyanaz lenne a helyzet, vagyis azok akik Isten akarata szerint élik az életüket azok felismernék, akik pedig nem törődnek Istennel azok nem ma sem ismernék fel.


Egyébként Jézus hamarosan valóban el fog jönni, de most már dicsőségben (feltámadt, megdicsőült testben amelyből Isten dicsősége sugárzik) fog visszatérni angyalok kíséretében és mindenki azonnal tudni fogja hogy Ő kicsoda. Aki emberként állítja hogy ő Jézus az mind csaló.


"És még azt nem értettem a filmben, hogy Júdás volt az, aki felakasztotta magát, mert 3x elárulta Jézust, mielőtt a kakas szólt?"


Péter tagadta meg Jézust háromszor de ő nem lett öngyilkos :)

Júdás elárulta Jézust de csak egyszer és aztán öngyilkos lett.

2013. márc. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos nem láttam a filmet, de a leghitelesebben a Szentírásban van leírva, hogy mi történt. Viszont más Jézus életével foglalkozó filmet láttam, s ezek egy-egy vaslásnak a hitnézetei alapján készültek. Én személy szerint azt tapasztaltam, hogy a Biblia segít megérteni mi történt pontosan Jézussal.

2013. márc. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ó, értek mostmár mindent, azt hiszem, tisztázódtak bennem a dolgok :)

Szóval igen, Pilátust sem kell szeretni... tudom :)

De Péter, a kőszikla árulta el Jézust????? Vagy 2 Péter volt??

Igen, tudom, hogy a Szentírás a leghitelesebb forrás, és nem ilyen-olyan filmek. De szerintem a Passió nagyon is hiteles, katolikus szempontból :)

2013. márc. 29. 21:20
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Igen a Bibliában megtalálod mindazt amit tudnod kell.

Én személy szerint úgy gondolom,hogy Gibson a filmet teljes mértékben a Biblia után rendezte még akkor is ha egyeseknek túl antiszemitának tűnik,de hisz akkor a Biblia is az. Én viszont azt mondom,hogy nem az hanem csakis az igazságot írja.Pilátus tudta,hogy egy ártatlan embert ítél el de nem akart mégnagyobb problémát a saját nyakába akasztani így hát engedett a papoknak, viszont ezt olyan módon tette meg,hogy az akkori jelenlevő zsidóság nagyrésze magára vette az átkot saját akaratából.

Isten mindig megtalálja és kiválasztja azokat az embereket akikre szüksége van a tervei bevégzéséhez. Mintahogy Pilátus ugyanúgy Júdás is Isten tervének részei voltak. Remélem megérted,hogy mi is valójában az az áldozat amit Isten hozott számunkra.

Áldott Húsvéti Ünnepeket mindenkinek! :)

2013. márc. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!!!

Jézust nem Péter árulta el és nem is egy másik Péter. Ezért utaltam a bibliára , hogy ott találhatod meg a pontos választ.

János 13:1,2 A pászka ünnepe előtt pedig Jézus tudván, hogy eljött az ő órája, hogy elmenjen ebből a világból az Atyához, mivel szerette az övéit, akik a világban voltak, ezért mindvégig szerette őket. 2 Vacsora közben tehát, miután az Ördög már a szívébe adta Iskariót Júdásnak, Simon fiának, hogy árulja el őt"

Tehát, Iskariót Júdás árulta el Jézust!

2013. ápr. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

igen, Péter 3 X megtagadta Jézust az udvaron a tűznél, mielőtt a kakas szól.


(egy Péter van, a "kőszikla")

2013. ápr. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!