Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért mondják, hogy drasztikus...

Miért mondják, hogy drasztikusan csökkent a vallásosak száma, mikor a kérdésre nem válaszolók száma nőtt nagy mértékben a népszámláláson?

Figyelt kérdés
Egyébként azt sem értem mi értelme volt eltitkolni. Mitől olyan titkos dolog ez egyeseknek? Böngésztem a népszámlálás eredményeit, vannak helyek, ahol a lakosság harmada vagy még többen nem válaszoltak. Így persze, hogy kevesebb lett a katolikus, református, evangélikus.
2013. ápr. 3. 16:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Gondolom, azoknak a száma csökkent drasztikusan, akik a hitük szerint is élnek. Az, hogy népszámláláskor benyögöd, hogy kisbaba korodban megkereszteltek XY felekezethez, meg esetleg néha nekik adod az adód 1%-át, igen messze esik a valódi vallásosságtól.

Szerintem akik nem válaszoltak, azok nem titkolózni akartak, egyszerűen csak "nem vallásosak". Ezt a fura szöveget, hogy ő nem vallásos, azok szokták mondani, akik nem alkotnak véleményt arról a kérdésről, hogy létezik-e valamiféle istenség. Tehát ateistának sem tekinthetők, mert nem hitetlenek, hanem nem foglalkoznak az egésszel.

2013. ápr. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A nem vallásosoknak is volt két válaszlehetőségük: nem tartozom egyházhoz, felekezethez, és volt ateista lehetőség is.
2013. ápr. 3. 17:01
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Úgy vettem észre, hogy sok ember nem tudja eldönteni, hogy mit csináljon, vagy miben higgyen. Hivatalosan egy egyházhoz tartoznak, amit nem akarnak megtagadni, de nem is gyakorolják a vallást. Így ilyen furcsa helyzetbe kerülnek és maguk se tudják, hogy hova tartoznak.
2013. ápr. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hogy érted, hogy nem válaszoltak? Nem a "nem tartozom felekezethez"-ből lett a sok?
2013. ápr. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem abból lett sok, sokkal több, az aki nem válaszolt.

Nézzétek meg a saját településeteket pl, elég beszédesek az adatok:

[link]

Megyét kiválasztva alul településsoros adatok, majd a vallási összetételre menjetek.

2013. ápr. 3. 17:30
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Maradjunk annyiban, hogy aki komolyan veszi a vallását, az egytől egyig mind válaszolt.


Tehát aki nem válaszolt: az vagy nem vallásos - vagy nem komoly hívő.

Ugye te sem akarsz látszat keresztényeket (merthogy nyilván erről van szó) magad mellé?

2013. ápr. 4. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én ebből a statisztikából inkább azt sütöm ki, hogy a római katolikusok száma csökkent drasztikusan. A többi felekezet létszáma, ha megnézed, csökkent ugyan, de nem olyan nagy mértékben. A "más vallási felekezethez" (nem katolikus, református, evangélikus, ortodox vagy izraelita) tartozók száma pedig, ha megnézed, nőtt.
2013. ápr. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!