Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy legyek Buddhista? Mi az...

Hogy legyek Buddhista? Mi az a Buddhizmus? .

Figyelt kérdés
Sziasztok én egy 15 éves srác vagyok és nagyon érdekel a buddhista vallás ! Megvagyok keresztelve evangélikus vagyok de utoljára templomba egy esküvőn voltam . Nagy sók jót halottam a Buddhizmusról és olvasgadtam is róla és nagyon tetszik :) Valaki el tudja mondani esetleg hogy a buddhizmus miből áll mit hisz a buddhizmus és ha én tanulni akarnák buddhizmusról akkor hova menjek mert nekem tetszik ez a vallás nagyon :) Vagy hogy lehetek buddhista ? Köszönöm előre is a válaszokat :)

2013. ápr. 7. 12:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
16%

" Nagy sók jót halottam a Buddhizmusról és olvasgadtam is róla és nagyon tetszik :) "


Mi tetszik benne és mit olvastál róla? :P

2013. ápr. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
73%
Ha nem tudod mi az a Buddhizmus miért akarsz Buddhista lenni?
2013. ápr. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
26%

És ha tudnád, akkor nem AKARNÁL az lenni :)


De nem akarlak lebeszélni, sőt.

2013. ápr. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
és miért nem akarnák az lenni ? :) ja és kijavítom magam nem olvasgatdtam halottam hogy ez a megtisztulás a béke vallása javítsatok ki ha nem így van ! Azért néztem ki a buddhista vallást mert nincs vallásom semmi nem tudom miben higgyek keresem a vallásom és nekem ez az egész buddhizmus szimpatikus ! De nem tudok sokat róla ezért tettem fel a kérdést hogy végül is miből áll de most akarok venni egy könyvet a buddhizmusról és abból hátha megértem ez a vallás lényegét !
2013. ápr. 7. 13:15
 5/22 anonim ***** válasza:
95%

Mert a buddhizmus egyik fő célja a vágyaktól való függetlenedés, az akarás a vágy egyik formája.

De még így is ez a legjobb szellemi út, amit választhatsz, mert nincsenek szabályai, kötöttségei, rituáléi. Tehát nem kell megfelelnek semmilyen követelményeknek.

Vedd meg a könyvet, remélem megtalálod azt ami neked leginkább jó.

2013. ápr. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha könyvet akarsz venni akkor ajánlom Láma Ole Nydahl: Ahogy a dolgok vannak c. könyvét. Szépen és átfogóan írja le a buddhizmus lényegét! Ezzel egy nagyon jó vallást választasz :) http://www.youtube.com/watch?v=FQVG3bG8Hvg

A buddhizmuson belül is több vallási irányzat van, de az alapjuk és a lényegük egyezik.

Nekem ez a vallás nagy erőt adott s még most is ad... :D Bár én inkább életfilozófiának tartom, nem vallásnak.

2013. ápr. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon tetszett ez a videó, köszi:)
2013. ápr. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 levis56 ***** válasza:
21%
Miért kell ledekkolni egy bizonyos vallás mellett,minden vallás egy tőröl fakad,közös bennük a szeretet.A budhista filozófia nagyon szimpatikus de csak az kövesse aki hajlandó saját magát átalakítani megváltoztani annak útmutatásai szerint.Gyakorolni kéne a mindennapos rendszeres meditációt,leküzdeni a vágyaidat és minden negatív tulajdonságot pozitívvá alakítani.A budhizmus nem vallás,életforma Budha tanításainak szellemében.Ha jól és eredményesen akarod művelni sok mindenről le kell mondanod ami egy mai tini életéhez hozzátartozik.Olvass sok vallási irányzatu könyvet és majd kialakul a saját"vallásod" Istenhez való viszonyod.Soha nem késő új útra lépni.
2013. ápr. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Addig ne köteleződj el a buddhizmus mellett, amíg nem ismerted meg kellőképpen.

(Zárójelben jegyzem meg, hogy Láma Ole Nydahl-t nem mindenki tartja hiteles tanítónak a buddhisták közül.)

Olvasgasd Buddha beszédeit.

2013. ápr. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
73%
Keress egy buddhista tanítót,lehetőleg szerzetest (nem is tudom, van-e ilyen Magyarországon). A vallás nem egy olyan dolog, amibe azért vágunk bele, mert "bejön". Többen írták, hogy ez inkább életforma. Szerintem ha egy vallás (zsidó, keresztény, iszlám, buddhista, stb.)nem életforma is egyben, akkor az illető nem veszi elég komolyan a hitét. De azért semmiképpen ne legyél buddhista, mert így elsőre coolnak tűnik... ismerd meg a tanításaikat, próbáld elérni a szenvedélymentességet, uralkodj magadon, mikor ingerült vagy, stb.
2013. ápr. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!