Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy válasszak vallást magamnak?

Hogy válasszak vallást magamnak?

Figyelt kérdés

Nem vagyok megkeresztelve. Nem is kaptam vallásos nevelést. Viszont ért egy olyan élmény, ami megváltoztatta a világképemet, és hívő emberré váltam. Szeretném a hitemet elmélyíteni, és gyakorolni. Viszont annyi vallás van csak a keresztényen belül (és még mennyi azon kívül), és fogalmam sincs, hogy melyik követése a helyes. Ez nem egy olyan, dolog, mintha egy farmert vagy egy autót választanék. Ezek között nem lehet csak úgy válogatni.

Ti mit kezdenétek egy ilyen helyzetben?


2013. ápr. 8. 10:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tájékozódj!
2013. ápr. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Pont ilyen helyzetben vagyok már tizenéves korom óta (immáron húsz éve).


Egy nagyon nagy gond van. A vallási közösségeket a dogmák feltétlen követése és elfogadása tartja össze. Ha a te lelkedet nem rákényszerítették gyerekkortól kezdve, hanem magától nyílt ki Isten felé, attól még a dogmák felé (és minden vallás eltérően vallott és magyarázott dogmája felé)nem váltál nyitottá.

Akárhová mész is, mindenhol hiányérzeted lesz. Te már megtaláltad Istent, most a felmerülő kérdéseidre keresel válaszokat illetve egy befogadó közösséget. Csakhogy ezek a közösségek nem lesznek kíváncsiak a kérdéseidre és csak akkor fogadnak be, ha te némán mindent elfogadsz tőlük.


Én megjártam sok szektát és vallást és mindenhol azt tapasztaltam, hogy maga a pap/lelkipásztor/tanító/gyógyító nem hiteles személy. Amikor beszédeket hallgattam úgy éreztem, hogy én ennél sokkal, de sokkal többet tudok már, miért magyaráznak nekem?...


De még én sem adtam fel, hogy egyszer talán nem egyedül kell mennem az utamon.


Sok kitartást és erőt kívánok neked is az utadhoz!

2013. ápr. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Nefri ***** válasza:
Amennyiben valóban létezik Isten és fontosnak tartja, hogy az ember az ő értékrendjét kövesse kb kizárt, hogy vkinek az egyéni, kizárólag általa vallott hite az, ami hozzá a legközelebb áll. Az egyházak azért egyházak, mert sok hívő az egyéni nézeteit egyeztetve jutott arra, hogy valószínűleg a közösen kialakított nézeteik állnak a legközelebb Isten elvárásaihoz. Azt feltételezni, hogy a mi felszínes ismereteink alapján az elgondolásunk helyesebb és jobban tetsző Isten számára, mint amin sok százezer teológus, sok száz éven át gondolkozott, az egoizmus egyik leglátványosabb megnyilvánulási formája. Ebből kifolyólag, ha a kereszténység mellett döntöttél, érdemes valamely történelmi egyházat választanod, amelynek van aktívan működő közössége a környezetedben. Persze, ha nem a mennybe jutás és Isten értékrendjének követése a célod, hanem csak simán lelki békére, vagy egy közösségre vágysz, amire támaszkodhatsz, bármelyik szekta tökéletesen kielégíti az igényeidet.
2013. ápr. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Ha Istent valasztod magadtol is olvashatod a Bibliat,es imadkozhatsz hozza nem kell ahhoz senki mas :) En sem tartozom egyik egyhazhoz sem, de ha mar valasztanom kene akkor a Church of God all talan legkozelebb hozzam, monjuk nekik is csak a honlapjukat szoktam olvasni. Az elozovel pedig egyaltalan nem ertek egyet, ha pl Luther Marton is igy gondolkodott volna, akkor sohasem lett volna leforditva a Biblia.
2013. ápr. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
15%

Nos, mivel a hit az ember egyéni gondolatát jelenti, így egy vallás se adhatja vissza nektek, mivel ők a maguk tanaikat hirdetik és a végén elferdítenek a saját énedtől. Ergo a vallások baromságok. Én azt mondom éld a hétköznapokat úgy ahogy kell... imádkozni teljesen felesleges, mivel nem az határozza meg, hogy milyen emberi értékkel rendelkezel belül.

Én pl meg vagyok keresztelve, még bérmálkoztam is, de utólag belegondolva ez is csak formaság. És még egy dolog ne olvass "szent" könyveket, mert hazugságokkal fertőznek meg... melyeket a végén még el is hiszel.

2013. ápr. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Elsősorban imádkozz azért hogy Isten vezessen a legjobb valláshoz. Aztán próbálj utánanézni és sokat gondolkodni azokon a kérdéseken amelyek felmerülnek benned. Isten gyakran egyszerűen az ember fejébe adja a megoldást. Ha egy kérdés nyugtalanít akkor annak valószínűleg jelentősége van, ilyenkor kérheted Istentől a konkrét kérdésre is a választ. Isten sokféle módon tud jelezni, ezért figyelj oda az eseményekre, eléd kerülő könyvekre, álmokra is. Olvasd a Bibliát mert az az etalon vallási kérdésekben. Ne úgy olvasd mint egy könyvet hanem úgy hogy az Isten szava.


Ha gondolod írj egy privát üzenetet és akkor szívesen segítek.


Egyébként milyen élményed volt?

2013. ápr. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez az az esett amikor az ember egyszerre 2 másikkal randizik. Majd eljut a fejébe,hogy választania kéne csak kit? ilyenkor kell keresni egy harmadikat vagy hagyni a p.be.
2013. ápr. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Elsősorban Istent kérd,hogy mutassa meg Neked, hogy milyen közösséghez csatlakozz.Olvasd a Bibliát ott is megmutathatja merre indulj

Én 5 éve kaptam egy sugallatot, hogy keresztény közegbe kell járjak.Baptista vagyok. Én se vagyok megkeresztelve,igaz nálunk ilyen nincs, hiszen nem gyermekként történik ez, hanem mikor már őszintén elkötelezted magad Istennek,és úgy érzed, akkor nálunk ez a bemeritkezés. Az én nagyszüleim Baptisták,így hát elmentem, nagy szeretettel fogadtak. Örülök, hogy csatlakozhattam hozzájuk, és Istennek azóta nem győzök hálát adni, amiért annyi mindent kaptam Tőle.

Isten szeretete nem fogy el

És engedd meg, hogy én is imádkozzak értek,kedves kérdező, hogy minél hamarabb megtalált a Te megfelelő helyed

2013. ápr. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 kefa 2000 ***** válasza:
Szia Kérdező! Olyan kérdést tettél fel,amit számtalanszor feltett más is.nekem is többek között.Ahogy azoknak kik előtted tették ezt úgy neked is feltárom a magam gondolatát,nem kötelező érvénnyel,hanem ezzel is kibővítve azoknak a szempontoknak a tárházát,ami alapján mérlegelni tudsz!Először is hálát adok azért amiért ismét szembesülhetek azzal,hogy a teremtő ATYA kitölti az Ö lelkét.Ott kezdeném,hogy az istenben fellángoló hit végtelen örömmel és szabadság érzettel jár.A vallás szó pedig azt kellene,hogy jelentse amikor azonos hitű emberek közösen vallják meg a hitüket.Ezek a közösségek méretűktől,megalakulásuk idejétől függetlenül valamiféle szabály rendszert épített ki.Ezek a szabályok számtalan esetben más érdekeket szolgáltak és szolgálnak mint amit hívő emberek tisztessége elvisel.Ilyen és ehhez hasonló okok miatt több százezres nagyságban indult meg az áttérés elhagyás valami vélt jobb irány felé.További gondolataimmal most nem terhellek mert hosszadalmas lenne,de amennyiben szeretnéd kérésedre tovább folytatom azt, ÜDV.ui:engem is érdekelne a te élményed örömmel venném azt
2013. ápr. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nem térítőket keresek. Viszont azt elmondhatom, hogy milyen élményem volt. Nem volt semmi rendkívüli halálközeli élményem vagy hasonló. Olvasások és gondolkodások után egyfajta feleszmélés, beismerés ért, és inkább egy folyamat végeként (vagy kezdeteként?), és nem pedig derült égből a villámcsapásként. Egyáltalán nem lehet keresztény hitelemekhez kötni a dolgot. Kicsit utánaérdklődtem a dolognak, és úgy gondolom, nekem "óceániai érzésem" volt/van.
2013. ápr. 8. 17:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!