Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit szoktak bérmálkozáskor...

Mit szoktak bérmálkozáskor csinálni?

Figyelt kérdés

Mármint hogyha én bérmálkozok akkor mondanom kell valamit? vagy mit kell csináljak?


14/L



2013. ápr. 9. 23:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Elsőáldozó voltál már?

A pap nem mondta?

2013. ápr. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát én úgy tudom, hogy 14 évesen már nem igazán bérmálnak. Mivel a bérmálkozás egy komoly felelőségteljes döntést kíván, hogy komolyan akarod Krisztust követni a katolikus egyházban.

Ezenkívül járnod kell/kellene bérmálkozási felkészítőre, ami legalább egy évig tart, de általában ettől hosszabb, mivel a bérmálkozás szentségét kb. 5 évenként szolgáltatják ki.

2013. ápr. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Van rá felkészítés, ahol elmondják, mit kell mondani (mindösszesen pár sor egyébként). Meg szokott lenni a keresztségi fogadalom megújítása is, de az is egyszerű.


#2 válaszoló: minden évben van bérmálás, és minden 14 évet betöltött, megkeresztelt ember jogosult rá. Persze előtte oktatásban is részesül az illető.

2013. ápr. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igazából annyi lesz maga a kiszolgáltatás, hogy sorban kell állni, mint az áldozásnál, mindenki mögött ott áll a bérmaszülő is, aki a fiatal vállára teszi a kezét. Mindenki egyesével odamegy a püspök (vagy pap) elé, ő azt mondja, hogy "XY, vedd a Szentlélek ajándékának jelét!" Erre válasz: Amen. Ő rajzol egy keresztet a homlokodra. Utána kezet fog veled: Ő mondja: Béke veled! Válasz: És a Te lelkeddel!

Ezek után visszamész a helyedre.

2013. ápr. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 homo ludensz ***** válasza:
Nekünk szerencsén volt éppen várták a püspököt és addig jártunk a felkészítésre de olyan sokan lettünk mire eljött a nagy nap hogy három sorban térdeltük körül a templomot.A püspök szentelt olajjal keresztet rajzolt a homlokunkra,persze mindannyian meg voltunk keresztelve és első áldozók is voltunk.Mit mondott esetleg latinul arra nem emlékszem mert nem mostanában zajlott: 1957 márciusában volt egy lélegzetvételnyi szünet az egyház számára is. A dolog pikantériája hogy az úttest és egy tenisz pálya volt közöttünk és az akkor szerveződő karhatalmisták szállása között. Hét közben velük fociztunk a teniszpályán. A tanítás nehezen indult így mi és ők is ráértünk a napközibe meg kajáltunk mert az működött.
2013. ápr. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Balu86MH ***** válasza:

itt a szöveg is ha ezt kerested :)

[link]


Egyébként kérhetsz különböző karizmákat is a Szentlélektől amire úgy gondolod, hogy szükséged lenne az életes során (pl családanyaság karizmája, vagy közösség építés karizmája stb stb) és ha minden igaz, akkor a püspöki áldásnál kaphatsz is. Nekem legalábbis volt amit megkaptam azok körül amiket kértem :)

2013. ápr. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!