Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyit kell fizetni 1 dolgozó...

Mennyit kell fizetni 1 dolgozó embernek egyházadót évente?

Figyelt kérdés
Egységes ár ez mindenhol?
2009. szept. 23. 16:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Amennyit akar!

nincs "kötelező" tized

2009. szept. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Semennyit se kell!
2009. szept. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szándékod szerint.

Inkább illem dominál. Havonta egy kiló kenyér árát, azaz egy évben úgy 2500.- Ft-ot illik legalább.

2009. szept. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem egységes, változó. Van, ahol meg van adva, hogy vagy a fizetésed 1%-át vagy ha az nagyon sok, akkor 5000 Ft-ot kell fizetni (ez csak példa). Van, ahol (a legtöbb helyen így van), te döntöd el, hogy mennyit adsz (ha adsz).
2009. szept. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A történelmi egyházaknál nincsen megszabva. Én református vagyok és ott ahová tartozom 10000 Ft/év fizetünk. Ennyi még nem terhel agyon minket.

De vannak egyes kisegyházak és szekták ahol a fizetésed 10%-át vagy többet KELL fizetni havonta.

2009. szept. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A katolikusoknál az évi nettó kereset fél százaléka. Saját bevallás, lelkiismeret kérdése.
2009. szept. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
mi is reformátusok vagyunk és nekem nagyon nem tetszik hogy állandóan jönnek szedni és elvárják, így van jól momndták nem kötelező fizetni. VISZONT! hogyha nem fizeted az egyházadót, nem temet el a pap majd ha meghalsz. én ha néha elmentem templomba nem adakoztam. és ha úgy lesz hogy jönnek szedni tőledm is ha külön élek nem fogok adni. úgy gondolom nem a pénzért szeret engem Isten és nem kell ahoz fizetnem hogy higgyek.
2009. szept. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ,most már minden tiszta elöttem!!
2009. szept. 24. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!