Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hívják betlehemnek a...

Miért hívják betlehemnek a betlehemi istállót ábrázoló fa-vagy papíralkotmányt?

Figyelt kérdés
azaz miért betlehem a betlehem?
2013. ápr. 14. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert Jézus Betlehem városában egy istállóban született, a juhok és a pásztorok között.

Erre utalnak a betlehemi játékok és ábrázolások.

2013. ápr. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jól van első, látom értetted a kérdést :D Kérdező... öööö fogalmam sincs :) De érdekes kérdés :)
2013. ápr. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

hát, én is csak próbálom kikövetkeztetni... de tudom, hogy valahol az a szokás, hogy egész Betlehem várost felrakják karácsonyra, nemcsak az istállót. Talán idővel szűkült le az istállóra a szokás egyes országokban...


[link]

2013. ápr. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem azért hívjuk a betlehemi istállót betlehemnek, amiért a magyar díszruhát bocskainak. Köznevesült tulajdonnév.
2013. ápr. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 zabmester ***** válasza:
100%

Kicsit elvonatkoztatok, de szerintem a példám jó lesz ide:

Amikor kicsi voltam, a nagyszüleimnek volt egy kis házuk Almamelléken. Nem ott laktak, csak vettek ott egy házat, ahova nyaranta lejártunk, meg amikor már jó idő volt, akkor ott tartottuk a családi eseményeket. Mindig úgy mondtuk, hogy "megyünk Almamellékre", de ez a mi értelmezésünkben nem magát a falut jelentette, hanem a nagyszüleim házát. A mai napig így emlegetjük, nem úgy, hogy "az almamelléki ház", hanem pl. "amikor a mamáék megvették Almamelléket", pedig nem a falut vették meg, csak a házat :D

Gondolom a betlehem is így lett betlehem, először magát a települést jelentette, de leszűkült az értelmezése a pajtára, jászolra.

2013. ápr. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek!!
2013. ápr. 22. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!