Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan bérmálkozhatnék?

Hogyan bérmálkozhatnék?

Figyelt kérdés

Keresztény római katolikus vagyok, de nem igazán gyakorlom a vallásom. Elsőáldozó voltam. Tudnátok egy kis útbaigazítást adni ezzel kapcsolatban.

Mik a feltételei? Milyen kötelezettségekkel jár? Mit jelent pontosan az, hogy valaki bérmálkozik?


21/F



2013. ápr. 22. 19:27
1 2
 1/12 anonim válasza:

Szia!

Itt megtalálod a lényeget:

[link]


Bármilyen plébánián érdeklődhetsz, biztosan szívesen segítenek. :)

2013. ápr. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Hülyeség az egész ha a fenti linken leírtaknak kell megfelelni. Én így ebben a formában ezt nem csinálom végig. Értelme sincs szerintem.


Kik tartják ezt manapság be?

2013. ápr. 22. 21:57
 3/12 csincsilla000 ***** válasza:
Én most voltam bérmálkozó.Mi a szüleimmel minden vasárnap járunk Szentmisére,nekünk előtte volt egy felkészítés,amit egy kikérdezés követett a papunk által.A lényeg az,hogy a pap lássa,vagy vhogy igazolni tudd,hogy jársz rendszeresen misére.De ha ezeket nem tudod/akarod betartani akkor miért akarsz bérmálkozni.Ha nem vagy hívő akk fölösleges a saját és a püspök idejét erre pazarolnod,és 21 évesen bérmálkoznod. 15/L
2013. ápr. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azért mert a bérmálás egy alku tárgyát képezné.
2013. ápr. 23. 19:04
 5/12 anonim ***** válasza:

Milyen alku? Kivel? Miről?


Ha nem akarod az egészet, nem éri meg, hidd el.

2013. ápr. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Általános 6. osztályban összevesztem a pappal aki hittant tanított. A szüleim, nagyszüleim és a közelebbi rokonok ezt nagyon nem nézték jó szemmel, mert eléggé vallásosak.


Most azt szeretnék, tegyem jóvá azzal, hogy megbérmálkozok. És cserébe adnak egy 6 számjegyű összeget forintban. (Ez lenne az alku tárgya)


Gondolom a további problémáik az, hogy nem lesz egyházi esküvőm meg a leendő unokájuk keresztény nevelésének a hiánya. Sajnos nem tudom, hogy mennyire befolyásoló tényező a világi életemben az, hogy nem vagyok megbérmálkozva.


Szerintem hülyeség az egész, és nem éri meg manapság vallásos életet élni!

2013. ápr. 24. 13:55
 7/12 csincsilla000 ***** válasza:
de ha a leendő feleséged meg van bérmálva és te nem attól még lehet egyházi esküvőtök(szüleimnél is ez volt a helyzet)és pénzért felesleges sztem...
2013. ápr. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem éri meg azt a pénzt, de komolyan. A szüleidnek sem és Neked sem. Nincs értelme látszatoskodni. Templomi esküvőd így is lehet, a vallásos nevelése meg egyáltalán nem ezen múlik a jövendő unokának. Nem attól lesz vallásos, hogy meg van bérmálva az apja...


Megvenni nem lehet az Istent, ezt jó lenne, ha a szüleid átgondolnák. Javaslom nekik Ananiás és Szafira történetét, vagy Simon mágusét. On-line Bibliában rákeresve könnyen megtalálják, ha nem ismernék... ha nem ismerik, az meg elég szomorú, akkor mit csesztetnek ezzel.

2013. ápr. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Balu86MH ***** válasza:
A bérmálás az egy felelősségteljes Szentség. Ha magadtól nem érzed a lényegét és a fontosságát akkor ... megmondom őszintén én anno 18 évesen bérmálkoztam de én is nagyrészt csak a pénzért csináltam. 2 évre rá éreztem át az egésznek a fontosságát és a lényegét. Sokkal jobb lett volna ha 2 évvel később bérmálkozom meg, mert akkor sokkal csodálatosabb lelki élményként éltem volna meg.
2013. ápr. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Leírom hogy nálunk hogy ment a bérmálkozás.


Mindenek előtt elsőáldozónak kellet lenni, ez nekem már megvolt általános iskolás koromban.


Aztán középiskolás korban folyamatosan kellet hittanra és szinte minden vasárnap templomba járnom. (ha jól tudom ezt másfél évig csináltam)


Aztán eljött a bérmavizsga. Egy (ha jól emlékszem) 25 kérdéses vizsgalapot kellet kitölteni, legalább 2-es osztályzatra. Ha ez sikerül akkor várni kell és eljön a bérmálkozás ideje (azt hiszem még egy fél év volt). Egyébként 105 kérdésből válogatnak ki véletlenszerűen 25 kérdést a vizsgára. A 105 kérdést már előtte megkaptuk, csak be kellet magolni. Aztán persze még vannak szóbeli vizsgák is.


Ahogy pedig mondod kedves kérdező, ez úgy hülyeség ahogy van. Én saját magamat ateistának tartom, csak is nagyszülői csesztetés hatására csináltam végig ezt az egészet (szó szerint belekergettek ebbe). Számomra az derült ki hogy ez a vizsga tökéletesen alkalmatlan bármiféle dolog kiderítésére, maximum arra hogy akinek nem sikerül az egy gyépés (2-szer olvastam át előtte a 105 kérdést, 25 feladatból kettő volt hibás, azok is csak részben, számomra elképzelhetetlen hogy egy teljesen alapműveltséggel rendelkező általános iskolás se tudná megoldani) Illetve szerintem az hogy valaki vallásos e vagy sem az nem egy ilyen vizsgán fog kiderülni (mint ahogy nálam is)

2013. ápr. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!