Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van szükségünk Jézusra?

Miért van szükségünk Jézusra?

Figyelt kérdés

#Jézus-wwjd
2013. ápr. 24. 21:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Hit. A hit mindig is a kultúra része volt, már a kereszténység megjelenése előtt is. Amolyan erkölcsi képet, normát ad, erőt és támogatást, hiszen "mindig melletted van".

Bibliai szempontból pedig mégis csak megváltotta a világot bűneitől.

Amúgy félreértés ne essék,nem vagyok vallásos, csak így gondolom. :)

2013. ápr. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Keresztyén vallásokban ő a megváltó, aki megszenvedett a mi bűneinkért...

Pl. a zsidók akik nem hisznek ebben, ők még mindig várják a megváltót...

2013. ápr. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
9%
NEKEM nincs szükségem rá
2013. ápr. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Akinek nincs rá szüksége, az 0%, akinek meg van, az 100? Szép kis demokrácia. Kis finom taps...
2013. ápr. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Jézus meghalt a bűneinkért. Ha megtérsz hozzá, akkor nem a pokolra jutsz hanem a menybe. Lényegében ennyi. Bibliai értelemben.
2013. ápr. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Ezek szerint a bűnösöknek van szükségük Jézusra. Hogy meghalhasson a bűneikért. Én meg nem élnék ezzel a felkínált lehetőséggel, értem nem kell meghalnia, nem vagyok bűnös. Tehát és jobban kedvelem Jézust, mint azok, akikért meghalt. Hiszen nem akarok neki kereszthalált értem.
2013. ápr. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Minden nap szükségem van rá, mert bűnös vagyok és az ő általa kínált út számomra és családom számára a megfelelő. Nem fogok letérni.
2013. ápr. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

"Ezek szerint a bűnösöknek van szükségük Jézusra. Hogy meghalhasson a bűneikért. Én meg nem élnék ezzel a felkínált lehetőséggel, értem nem kell meghalnia, nem vagyok bűnös. Tehát és jobban kedvelem Jézust, mint azok, akikért meghalt. Hiszen nem akarok neki kereszthalált értem."


Nem kell nagy vallástudósnak lennem ahhoz, hogy megmondjam: minden ember bűnös... Ha csak nem egy újszülött csecsemő vagy, tettél / mondtál / gondoltál már olyan dolgokat, ami nem helyes...

2013. ápr. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
9-es, megismétlem, nem vagyok bűnös. De biztosan tettem, gondoltam, stb. olyant, ami a szemedben nem helyes. De mégis, ki vagy te, hogy megítélj engem?
2013. ápr. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Akkor mi neked a bűnös, ha nem az, hogy bűnt követtél el...?
2013. ápr. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!