Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van valaki aki szívesen részt...

Van valaki aki szívesen részt venne Dr. Arnold G. Fruchtenbaum (Ariel Szolgálat) tanulmányainak át tanulmányozásában megbeszélésében közösségben, szabadon, rendszeresen Zalaegerszeg belvárosában?

Figyelt kérdés
A tanulmányok a bibliatanitasok_hu oldalon elérhetők közel 1000 oldalon (889 A4-es oldal, 13 fejezet 50 tanulmány). Az egyik legátfogóbb bibliaiskolai anyag amit ismerek, teljesen biblikus alapokra helyezve ingyen. Videóanyag is elérhető ahol megismerhető Dr. Arnold G. Fruchtenbaum úr kivételes jelleme ami nem utólsó szempont egy biblikus tanító megismerésében. A közös vizsgálódás az lehetne: "vizsgálj meg mindent szabadon"

#Dr. Arnold G. Fruchtenbaum #Fruchtenbaum #Ariel Szolgálat
2013. ápr. 27. 16:56
 1/10 A kérdező kommentje:

Az utolsó mondat helyesen:

A közös vizsgálódás jeligéje az lehetne:"vizsgálj meg mindent szabadon".

2013. ápr. 27. 17:06
 2/10 anonim ***** válasza:
Ő újat tanít? Vagy ugyanazt, csak más módszerrel?
2013. ápr. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ő azt a nézetet képviseli hogy szükség van zsidó származású keresztényekre a gyülekezetben mert pogányokból és zsidókból lett keresztényekből áll Krisztus teste az egyház. Sok keresztény felekezet a helyettesítési teológiát alkalmazva nem veszi figyelembe az írás idevonatkozó részeit hogy a kicsiny nyáj tagjai született zsidók a nemzetként elvetett született zsidók kicsiny maradéka ők akik elfogadják Krisztus váltságáldozatát. Sok egyház ezt nem veszi figyelembe hanem a rájuk vonatkozó ígéreteket részben jelképesnek részben a pogány keresztényekre alkalmazhatónak tanítja ezzel kizárva a zsidókat Isten tervéből, az írásokban azonban mindig jelen volt a zsidó nemzeten belül egy kicsiny maradék akik hűek voltak JHVH, Jahve, Jehova Istenhez és ez a jövőben teljesedő próféciékban is így van.


Én ezt szűrtem le a nemrég végigolvasott anyagból de lehet tévedek vagy féreértettem. Szóval közösen több szempontból kellene megvizsgálni a dolgot, több szem többet lát alapon egyenrangú felekként. Ez nem egy gyülekezet csak egy beszélgetés, kutatás, eszmecsere teljesen nyitott őszinte beszélgetés. Mindenki hozná amije van. különböző bibliafordítások-ból, ógörög forrásokból, konkordanciák, lexikonok stb...

Engem az érdekel hogy mit lehet bizonyítani a szentírásból! Kizárva az emberi spekulációt belemagyarázást!

2013. ápr. 28. 11:42
 4/10 A kérdező kommentje:
Nincs szükségem közvetítésre és arra hogy megelőlegezzem a bizalmamat abban hogy az egyházam jól vagy rosszul tanít-e valamit?! Ha valaki meg meri kérdőjelezni az egyháza tantételeit és saját maga mer utána nézni a dolgoknak azokat a személyeket keresem. Én nem vagyok teológus állítólag nem kell annak lenni hogy megértsük a szentírást. Viszont rengeteg egyház ilyen olyan okból megvezeti a híveit. Ha te kíváncsi vagy az igazságra és mersz is kutatni a mélységben utána akkor téged kereslek.
2013. ápr. 28. 11:49
 5/10 A kérdező kommentje:

A tanulmányok bevezetéseként ajánlom mindenki figyelmébe a szerző: Dr. Arnold G. Fruchtenbaum A messiás élete - Központi események zsidó szemmel c. könyvét nekem valósággal megvilágosodást jelentett felismerni hogy a zsidó szempont milyen felismeréseket vagy megértést adhat eddig jelentéktelennek tűnő részleteknek ami addigi hitem alapult.


Csak egy példát említenék:

Jézus születésekor azt mondta az angyal a pásztoroknak hogy a kis Jézust arról ismerik meg hogy be lesz pólyálva.

Ez önmagában nem jelentene semmit ha szokás lett volna más csecsemőket is bepólyálni, itt jön a lényeg. A szerző ismeri a zsidó kultúrát helyismerete van Jeruzsálemről és környékéről. Eddig is tudtuk hogy akkoriban népszámlálás volt és Józsefnek Názáretbe kellett mennie ez okból a vajúdó Máriával de az nem volt ismeretes hogy ahol szállást kaptak istálló az milyen építmény lehetett fából vagy kőből volt-e? Nos a szerző elmondja hogy istállónak és temetkezési helynek is használtak barlangokat, olykor az előre kivájt temetkezési helyekbe odakészítették a majdani holtest bepólyálására szolgáló szövetcsíkokat is és a csecsemő Jézust ezekkel a pólyákkal tekerték be ezzel is jelezve hogy ő megváltóként született az emberiségnek.

S ez volt az a jel amiről a pásztorok felismerték a csecsemő megváltót.


Nekem ez új infó volt és a szerző könyve tele van ehhez hasonló összefüggésekkel pl: Jézus nem véletlenül tett olyan csodákat amilyeneket és egy idő után nem véletlenül hagyta abba őket. Minden igazságkeresőnek mélyen kutatni vágyónak ajánlom a figyelmébe a könyvet és a tanulmányokat is.

2013. ápr. 28. 12:28
 6/10 anonim ***** válasza:

Róm.

10,12 Mert nincs különbség zsidó meg görög között; mert ugyanaz az Ura mindeneknek, a ki kegyelemben gazdag mindenekhez, a kik őt segítségül hívják.

2013. ápr. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Apró tévedés de fontos : József Betlehembe vitte a vajúdó Máriát nem Názáretbe. Elnézést.
2013. máj. 1. 07:37
 8/10 A kérdező kommentje:

Róm. 10,12 válasz. Ez igaz ha az egyház jelenlegi helyzetéből indulunk ki, de ha a született zsidó-keresztények szempontjából indulunk ki akkor nem az.

A született zsidók olyan ígéretekkel illetve szövetségekkel rendelkeznek amiket a pogányokból nemzetekből lett keresztények nem kaptak. Tehát míg mi pogány keresztények spirituális áldásokban részesülünk addig Isten a zsidóknak más jellegű áldásokat is ígért.

A helyettesítési teológia pont ezt a tényt nem veszi figyelembe vagy éppen a nemzetekből való keresztényekre alkalmazza részben és vagy jelképesen, holott ezek a zsidó-keresztényeknek szólnak.


Tehát a vers igaz a témájára nézve mely a megmentés de nem szól a híveknek járó áldásokról, ezért azzal kapcsolatban nem is alkalmazható.

2013. máj. 1. 08:14
 9/10 anonim ***** válasza:
Csak azt nehezményezem, ha azt gondolják a zsidók, hogy őket "jobban szereti" Isten, mint más népet. Az Újszövetségben is előfordul megkülönböztetés zsidó és nem zsidó között (Jelenések könyve kivételével, mert ott van kifejezetten Izrael törzseire vonatkozó rész)?
2013. máj. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyébként én is hallottam róla, hogy vannak az Ószövetségből még be nem teljesült ígéretek, próféciák, amelyek kifejezetten Izráel népére vonatkoznak. Elég fura pl. Izráel állam létrejötte 1948-ban, nem lehet véletlen (próféciák szempontjából). Utána kéne olvasni, hogy is történt ez, hogy hipp-hopp létrehozták... (A történelemben elég ritkán történt ilyesmi.)
2013. máj. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!