Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen érveket hoznál fel a...

Selender kérdése:

Milyen érveket hoznál fel a Korán mellett, mely bizonyítja isteni eredetét?

Figyelt kérdés
Nem vitát akarok kezdeni, csupán kíváncsi vagyok. Előre is köszönöm a válaszokat!

2013. máj. 3. 16:45
1 2
 1/14 ms91 ***** válasza:
59%

Szia!


Például azt, hogy a Biblia is megjövendölte Mohamed próféta eljövetelét.


"Prófétát támasztok nekik testvéreik köréből, mint téged, neki adom ajkára szavaimat, s ő mindent tudtukra ad, amit parancsolok neki.” Ha valaki nem hallgat szavaira, amelyeket az én nevemben hirdet, akkor magam leszek, aki számadást kérek attól az embertől" (5Mózes 18:18-19)


Ezt a verset később már igaz, Jézusra értelmezték (ApCsel 3:22), de ha megfigyeled a szöveget arról beszél, hogy Isten prófétát támaszt a zsidók testvérei közül, az arabok pedig a zsidók testvérei (Ábrahám elsőszülött fia, Izmael az arabok ősatyja). Vagyis itt olyan prófétáról van szó, aki nem zsidó, hanem arab. A vers arról is beszél, hogy Isten ennek a prófétának szájára adja szavait. A Koránt, ha megfigyeled, nem elbeszélés, mint a Biblia, hanem Isten ténylegesen beszél. Mohamed ajkára adta szavait.


Ha ez nem győzött meg, akkor nézd meg ezt:


"János így tett tanúságot: A zsidók papokat és levitákat küldtek hozzá Jeruzsálemből, s megkérdeztették: „Ki vagy?” Erre megvallotta, nem tagadta, hanem megvallotta: „Nem én vagyok a Messiás.” Ezért megkérdezték tőle: „Hát akkor? Talán Illés vagy?” „Nem vagyok” - felelte. „A próféta vagy?” - Erre is nemmel válaszolt." (János 1:19-21)


A zsidó papok megkérdezik Keresztelő Jánostól, hogy kinek mondja magát.


- Kijelenti, hogy ő nem Illés

- Kijelenti, hogy ő nem a Messiás

- Kijelenti, hogy ő nem a Próféta


Ki lehet az a próféta, aki érkezését várták a zsidó papok? (ez egyértelmű, hogy várták, hisz rákérdeztek) Jézus nem lehet, mert ő a Messiás. Ha jobban belegondolsz, ez a próféta csakis Mohamed lehetett, akinek érkezését várták.


Ha még többet szeretnél megtudni, ajánlom ezt a két honlapot:


[link]


[link]

2013. máj. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem tudtam, hogy az iszlám erre alapozza a hitét, ma újat tanultam.
2013. máj. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Frank N. Stein: Bocs, nem értek a Koránhoz, tévedhetek. De akkor légy szíves javíts ki!



ms91: Végül is a kérdésre válaszoltál, mert ha így nézem akkor összekapcsolod a Koránt a Bibliával, melyet isteni eredetűnek tekintenek. Csak én alapvetően olyan érvekre gondoltam, melynek nincs köze a Bibliához, mert a kettő külön vallás, gondolom ha megkérdezek iszlám vallásút, akkor azt mondja hogy az övé az igaz és nem a kereszténység.

2013. máj. 3. 20:34
 4/14 anonim ***** válasza:
Ábrahámnak két gyereke volt. Az első a szolgálótól, Hágártól született, Izmael. Innen származnak az arabok. De a másik volt az ígéret szerinti gyerek, feleségétől, Sárától, Izsák.
2013. máj. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Kérdező! Nem sértésnek szántam vagy gúnynak, hanem tényleg nem tudtam!
2013. máj. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 ms91 ***** válasza:
59%

Kedves kérdező!


Értem, hogy hogyan érted a kérdésedet. Azonban az iszlámot nem lehet az előtte kinyilatkoztatott vallások nélkül megítélni, mivel éppen ezért lett kinyilatkoztatva.

Ez nem egy új vallás és nem is Mohamed alapította. Mohamed volt az utolsó próféta, a Próféták Pecsétje.

Inkább ajánlok egy videót, hogy ezt megértsed:


Az igaz út Istenhez:

http://www.youtube.com/watch?v=9-WUC7DKnNc


Inkább olvasd a Koránt, hogy láthasd, ez Isten Könyve, akár on-line is megteheted:


[link]

2013. máj. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
És a Korán mit ír a zsidókról és a keresztényekről, mi a teendő velük?
2013. máj. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Frank N. Stein: Nem vettem gúnynak, gondoltam azért írod, mert rosszul írtam.


ms91: köszönöm, majd megnézegetem, ha lesz már végre szabadidőm. Amúgy milyen vallású is vagy?

2013. máj. 3. 21:49
 9/14 ms91 ***** válasza:
75%

Evangélikusnak vagyok keresztelve, de soha nem gyakoroltam, most se gyakorlom és nem is fogom.

Istenkereső vagyok, és amire eddig jutottam, azt közlöm veled. Nagyon gondolkodok rajta, hogy felveszem az iszlám vallást, számomra ez az igazság. Sajnálom, ha ezzel valaki nem ért egyet, de elég (keresztény és nem keresztény) vallást, egyházat megvizsgáltam már ahhoz, hogy erre az álláspontra jussak. Ezért ki is szeretném jelenteni: nem vagyok muszlim (a szó szoros értelmébe) de muszlimnak vallom magam. (a muszlim szó annyit jelent: aláveti magát Isten akaratának, én ezen az úton indultam el, és így nézve pl. Ábrahám, Mózes és Jézus is muszlim volt, alávetették magukat Isten akaratának). Allahu akbar! (Isten a legnagyobb!)

2013. máj. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy nem lett belőle félreértés. :)

A kérdés meg jó, bővítette az ismereteimet.

2013. máj. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!