Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A mexikói emberek tényleg...

A mexikói emberek tényleg ennyire vallásosak, mint a szappanoperákban mutatják, vagy ez csak látszat?

Figyelt kérdés
2013. máj. 9. 21:57
 1/9 anonim ***** válasza:
tényleg. Erősen vallásos, katolikus ország.
2013. máj. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%

Mexikóit keveset ismerek és ez a téma nem merült fel, de a férjem dél-amerikai. Amiben 100% egyetértettünk az az, hogy a gyerekeink nem lesznek megkeresztelve és a katolikus egyház közelébe se engedjük. Én a kiutazásom előtt sem voltam nagyon hívő, de pl. keresztszülő vagyok. Igazából a kinti tartózkodásom alatt lettem olyan szinten elutasító, hogy azt mondtam, én ide semmiképp nem tartozom.

Argentint is ismerek, aki amúgy tök normális, elutasítja az abortuszt, mert szerinte egy élet elpusztítása, stb, de ha a katolikus egyház kerül szóba, akkor olyan kiselőadást tart, hogy abból inkább nem idéznék....

2013. máj. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

Második vagyok és véletlenül nyomtam a küldés gombra....



Szóval attól, hogy katolikus ország, azért igen nagy számban lehetnek akik csak úgy ímmel-ámmal vallásosak, vagy épp sehogy.

Most épp Spanyolországban vagyok a gyerkőcökkel, aztán az itteni baba-mama fórumokat olvasva látok olyan bejegyzéseket, hogy olyan állami iskolát keresnek a gyereknek, ahol nincs vallásos oktatás, stb. Azt hallottam, hogy a hittanra buzdító reklámot betiltották.

A suliba beiratkozáskor meg csak annyi kérdés volt, hogy vallásos oktatást kérek/nem kérek. Mi nem kértünk, amíg a többinek hittan van, addig a nem hittanosokat elviszik a könyvtárba meg ide-oda.


Na mindenről írtam csak épp Mexikóról nem... de gondolom hasonló a helyzet ott is mint a többi, nagyon kereszténynek és vallásosnak mondott latin-amerikai országban.

2013. máj. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én Mexikóban élek, semmi túlfűtött katolicizmust nem tapasztalok. Sőt nagyon sok a protestáns gyülekezet, pl. Baptisták, ádventisták, pünkösdisták, vannak Jehova tanúi is szép számmal.

Az tény és való, hogy vannak tradicionális szokásaik, amik pl nekünk magyaroknak furcsák, és ami túlzott vallásoságra utalhat, gondolom ezek jelennek meg a szappanoperákban

2013. máj. 10. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bocsi kicsit korán elküldtem, azért azt is fontos tudni, hogy az otthon vetített szappanoperáknak a fele sem igaz.
2013. máj. 10. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!
2013. máj. 10. 09:51
 7/9 anonim válasza:
Tényleg! Itt élek mex.ban, teljesen megszàllottan katolikusok...
2013. máj. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm volt kint Mexikóban és igen ők nagyon vallásosak. Legalább is ő ezt mondta! Egyébként véleménye szerint két ember fajta van Mexikóban: a drogosok és a vallásosok :)
2013. jún. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Tényleg nagyon durván vallásosak.
2013. júl. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!