Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha nem lehet HITET kérni...

Ha nem lehet HITET kérni (kapni), mi értelme van élni?

Figyelt kérdés
vannak akiben megvan, hisznek a céljaikban, Istenben, magukban akármiben, -de akiben nincs az csak sóvárog :( én nem tudok megoldani ezt annyira fáj ez az üresség. Hogy nem szerethetek mert nem szeretnek viszont, hogy minden ami fontos lenne, aztán elvész a jelentéktelenben. Miért születtem meg ha már ennyi sok éve tehetetlen vagyok úgy is hogy 1000féleképp kerestem/keresem az utat,de valahogy nem megy..ugyan ott vagyok. nézem.. hogy úszik el az a bizonyos dinnyehéj..
2013. máj. 11. 15:57
 1/6 Pietrosol ***** válasza:
48%

Szia!


Neked is megvan a hited, de ez jelen állapotodban, negatív, hiány hit. Ne arról beszélj, gondolkodj, hogy mid nincs, hanem, hogy mid van és mit szeretnél. Legyél elégedett, hálás azért amid van és fókuszálj arra, amit szeretnél.

2013. máj. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha ezt megérted, akkor megváltozik az életed!


"Tudom a te dolgaidat, hogy te sem hideg nem vagy, sem hév; vajha hideg volnál, vagy hév.

Így mivel lágymeleg vagy, sem hideg, sem hév, kivetlek téged az én számból.

Mivel ezt mondod: Gazdag vagyok, és meggazdagodtam és semmire nincs szükségem; és nem tudod, hogy te vagy a nyomorult és a nyavalyás és szegény és vak és mezítelen:

Azt tanácslom néked, hogy végy tőlem tűzben megpróbált aranyat, hogy gazdaggá légy; és fehér ruhákat, hogy öltözeted legyen, és ne láttassék ki a te mezítelenségednek rútsága; és szemgyógyító írral kend meg a te szemeidet, hogy láss.

A kiket én szeretek, megfeddem és megfenyítem: légy buzgóságos azért, és térj meg.

Ímé az ajtó előtt állok és zörgetek; ha valaki meghallja az én szómat és megnyitja az ajtót, bemegyek ahhoz és vele vacsorálok, és ő én velem."

2013. máj. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sose szabad feladni!

Sing Sing: Valamiben hinni kell

http://www.youtube.com/watch?v=Gc2OqnOPMYo


Szerezz be egy Bibliát és olvasd!: János evangéliuma, János 1. levele, Zsoltárok könyve.

Egy szép kiadás:

[link]


Miért nem tudsz hinni Istenben? Egy kicsit bővebben fejtsd ki.

2013. máj. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hitet kérni nem lehet, de mégis hozzá lehet jutni:

Róma 10.

17 Azért a hit hallásból van, a hallás pedig Isten ígéje által.


Ez egy nagyon fontos alapigazság. Isten Igéjének az igazságait kell hallgatni, ez az egyetlen, ami valóban élő, bibliai hitet hoz létre az emberben.

2013. máj. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 KZitus ***** válasza:

Szia!


Ha viszonylag egészséges vagy, van kezed, lábad, ne keseredj el.

Igen, a hitet kell kérni Istentől, de meg is lehet szerezni, ha jól megismered Istent.

Figyeld mit mond neked Isten: " A hit a remélt dolgok biztosítékon alapuló várása, a nem látható valóságok nyilvánvaló bizonyítása. Mert ezáltal nyertek tanúságot a régi idők emberei."

" Hit nélkül pedig lehetetlen Isten kedvére lenni, mert aki elébe járul, annak hinnie kell, hogy ő van, és hogy megjutalmazója lesz azoknak, akik komoly igyekezettel keresik őt." Zsidók 11:1,6

Tehát ha áldásos életet szeretnél, "komoly igyekezettel keresd őt" és nem fog többé"fájni az üresség".

Valamikor nekem is a tiedhez hasonló érzéseim voltak. De ez már a múlt.

2013. máj. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amit te átélsz, arra mondta Jézus, hogy lelki szegénység. Ez alapvetően jó dolog, mert felismerted, hogy valami fontos hiányzik az életedből, a lelked szomjazza a hitet.


„Boldogok a lélekben szegények, mert övék a mennyek országa.”

Máté 5:3


Nem kell keseregned. Ha már vágysz a hit után, akkor már hiszel. Isten már veled van, csak legfeljebb még nem vetted észre. Egyetlen hajszálra vagy attól, hogy megkapd, amire vágysz. Illetve már megkaptad, csak még nem ismerted fel.


Nem érdemes erőket megfeszítve keresned a hitet, mert az nem úgy jön. Ereszd el a gyötrő gondolatokat, és hagyd egy kicsit a szíved érvényesülni. Isten jelenléte a szívedben egy jó ok a bátorságra, csak merned kell elfogadni.


Isten vagy a hit nem fog egy csapásra eltörölni minden gondot az életedből, de megváltoztatja a hozzáállásod, hogy derűvel tudj szembenézni a kihívásokkal.

2013. máj. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!