Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a teendő az alábbi esetben?...

Mi a teendő az alábbi esetben? Érvénytelen a korábbi bemerítkezésem "papír híján"?

Figyelt kérdés

10 éve bemerítkeztem egy neo-protestáns gyülekezetnél, ahova akkoriban jártam kb. 5 évet.


Azóta időközben eltévelyegtem.


De szeretnék visszatérni - Tékozló fiú története biztos ismerős - egy másik keresztény gyülekezetbe.

Eddig több helyet is meglátogattam már.


Amikor szóba került, hogy meg vagyok-e keresztelve, akkor elmondtam, hogy hol (ezt privátban megírom annak, aki kéri) merítkeztem be.


Katolikusok, evangélikusok, reformátusok mind "igazolást" kérnek erről. Keresztlevelet emlegetve.


A korábbi gyülekezet pedig azt mondta, hogy ők nem állítanak ki ilyet. Ugyanis a Bibliában sem szerepel ilyen. A fontos az Istenben való hit és nem az emberi intézmények elvárásai.


Ilyen esetben mi a teendő?

Újra kellene keresztelkednem? Érvénytelen volna a korábbi bemerítkezésem "papír híján"?


2013. máj. 19. 13:16
 1/2 anonim ***** válasza:
26%

"Érvénytelen volna a korábbi bemerítkezésem "papír híján"?"

Nem papír híján érvénytelen, hanem kegyelem híján !

A keresztség olyan szentség mely Isten kegyelmét közvetíti, DE nem minden felekezetnél ugyanaz a hatása ! Attól függ, hogy az a bizonyos felekezet milyen történeti s ezért kegyelemközvetítői viszonyban van az apostolokkal.

2013. máj. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
59%
Nem, nem érvénytelen. Soha nem állítottak ki a Bibliában keresztlevelet, senkinek nincs joga ilyet számon kérni. Főleg nem olyannak, aki nem bemerít, hanem csak vízzel hint meg, amikor a görög eredetiben egyértelműen teljes testtel való alámerülést jelent...
2013. máj. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!