Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Minden bűnt meg kell gyónni?

Minden bűnt meg kell gyónni?

Figyelt kérdés
Mindent bűnt meg kell gyónni a papnak?
2013. máj. 20. 22:03
 1/7 anonim ***** válasza:
40%

Ez kérlek szépen egy nagy adag hülyeség amit a katolikusok találtak ki.


A Bibliában nincs ilyen, hogy gyónás.


Jézushoz imádkozz a bűneid megbocsájtásáért. Lehet, hogy a pap azt fogja mondani, hogy fontos a gyónás, de nem! Nem az és semmit sem érhet el vele az ember mivel csak is Jézus tudja a bűnöket megbocsájtani!


Kérd imában Jézust, hogy mossa el a bűneid a vérével és Ő megteszi.

2013. máj. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

A súlyos bűnöket kell meggyónni. A bocsánatosakat "csak" összeszedni magadban, és törekedni azok elkerülésére is.


Első válaszolónak üzenem, hogy a kérdés nem arra irányult, hogy kell-e gyónni, hanem arra, hogy aki elszánta rá magát, hogyan cselekedjen. Ahogyan ti sem szeretitek, ha a hiteteket és szokásaitokat kritizálják, úgy te se tedd azt másokkal.

2013. máj. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Semmit sem kell meggyónni, mert ember a bűnökre nem adhat feloldozást és Istenkáromlás az, ha egy ember azt állítja, csak mert gyóntál neki, hogy ezzel el van intézve minden, bűnöd meg van bocsátva.

Csak Jézus adhatja, csak őáltala nyer az ember bocsánatot, nem emberi szó által.

Kedves Andizsuzs, ez le van írva. Ha vitatkozol, akkor a Bibliával vitatkozol, a Biblia pedig Isten szava, így magával az Úrral perlekedsz. Én nem tenném.

2013. máj. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Nem vitatkoztam. Csak azt kértem, tartsátok tiszteletben más egyházak szokásait, ahogy én is igyekszem tiszteletben tartani a tieteket. Ha nem értek vele egyet, akkor sem mondom azt, hogy hülyeség. Bár én nem is próbálok meggyőzni senkit arról, hogy az én egyházam ez igazi és egyetlen.
2013. máj. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Ami a gyónással kapcsolatos meglátásodat illeti, a gyónás nem abból áll, hogy valaki beugrik a gyóntatószékbe, felsorolja a vétkeit, és máris feloldoztatott. A gyónás komoly önvizsgálattal kezdődik, és a bűnök nyilvános megvallásával történik. Ehhez pedig a Biblia ad támpontot.


Jakabnál ezt olvassuk:

"Valljátok meg bűneiteket egymásnak és imádkozzatok egymásért"


Jánosnál pedig ezt:


"Amikor beesteledett, még a hét első napján megjelent Jézus a tanítványoknak, ott, ahol együtt voltak, bár a zsidóktól való félelmükben bezárták az ajtót. Belépett, megállt középen és köszöntötte őket: „Békesség nektek!” E szavakkal megmutatta nekik kezét és oldalát. Az Úr láttára öröm töltötte el a tanítványokat. Jézus megismételte: „Békesség nektek! Amint engem küldött az Atya, úgy küldelek én is titeket.” Ezekkel a szavakkal rájuk lehelt, s így folytatta: „Vegyétek a Szentlelket! Akinek megbocsátjátok bűneit, az bocsánatot nyer, s akinek megtartjátok, az bűnben marad.”


A katolikus egyház a fentiek alapján (és abból kifolyólag, hogy a papokat az aposotlok utódjának tekinti) tartja a gyónást.


Amivel lehet nem egyetérteni, de istenkáromlásnak nevezni az én hitem szerint nem.

2013. máj. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Így van, elvitatkozhatunk a gyónás szentségének teológiai hátteréről, amiről már van százezer kérdés, de a Kérdező most nem arra kíváncsi.

Szerintem ez egy jó link: [link]

Leírják a gyónás lényegét, menetét és lelkitükrök vannak. A lelkitükör egy kérdés-sor, ami segít abban, hogy végiggondold a bűnöket.

2013. máj. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem a papnak gyónsz, kedves első válaszoló, hanem Istennek, a pap közvetítő.
2013. júl. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!