Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelentenek számodra az...

Mit jelentenek számodra az alábbi Igék? Péld.18,13 Ézs.55,8-9

Figyelt kérdés
2013. máj. 21. 12:43
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Isten lehülyéz mindenkit.
2013. máj. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%

Azt jelenti számomra, ami oda le van írva:

" Aki arra

felel, amit meg sem hallgatott,

azt bolondnak tartják, és

megpirongatják."


" Bizony, a ti

gondolataitok nem az én

gondolataim, és a ti utaitok nem

az én utaim - így szól az ÚR.

Mert amennyivel

magasabb az ég a földnél,

annyival magasabbak az én

utaim a ti utaitoknál, és az én

gondolataim a ti

gondolataitoknál."

2013. máj. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A példabeszédek könyvéből idézett vers azt jelenti, hogy hallgassunk meg az ember társainkat bizonyos dolgokról, amit mondani szeretne mielőtt válaszolunk bizonyos kérdésre.

Mert ha nem hallgatjuk meg a másik felet, akkor nem tudjuk mit szeretett volna mondani, és azt sem, hogy mit miért tett.S talán ok nélkül vádolunk meg valakit, valamivel, mert nem hallgattuk meg az érvelését, és aztán mi maradtunk szégyenben, mert nem hallgattuk, meg és kiderül, hogy mi tévedtünk.

Ezért jó hallgatóknak kell lennünk.


A Másik vers

Az ő gondolatai és útjai elérhetetlenül magasan vannak. Még irgalma is olyan szintű, amelyről mi, emberek, nem is remélhetjük, hogy elérjük valaha. Gondolkodjunk el ezen: Amikor megbocsátunk egy embertársunknak, akkor arról van szó, hogy egy bűnös bocsát meg egy bűnösnek. Tisztában vagyunk vele, hogy előbb-utóbb szükségünk lesz arra, hogy megbocsásson nekünk valamelyik embertársunk


De Jehova — bár ő sosem szorul rá, hogy megbocsássanak neki — „bővelkedik a megbocsátásban”! Ő valóban a kiváló szerető-kedvesség Istene.


Sokszor gondolunk olyasmit ami közel sem jön a gondolkodásához, csak mi képzeljük úgy


Katy Weaver

2013. máj. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!