Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nekem egy Jehova Tanú azt...

Nekem egy Jehova Tanú azt mondta, ha nem mennek prédikálni házról-házra, akkor nem üdvözülhetnek?

Figyelt kérdés
Komolyan ezt tanítják nekik, mert úgy láttam, hogy nem viccel?!

2013. máj. 30. 06:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%

Kedves kérdező.


Jehova Tanúi azért mennek prédikálni, mert szeretik a teremtőt, és a biblia szerint aki szereti az a tetteivel nem csak a szavaival bizonyít.

János apostol ezt írta Jézus szavaiban:


(János 14:15) 15 Ha szerettek engem, megtartjátok a parancsolataimat;

(Jakab 1:22-25) 22 Legyetek azonban cselekvői a szónak, és ne csupán hallgatói, hamis érveléssel ámítva magatokat. 23 Mert ha valaki hallgatója a szónak, és nem cselekvője, az hasonló az olyan emberhez, aki természet szerinti arcát nézi a tükörben. 24 Mert megnézi magát, aztán elmegy, és máris elfelejti, milyen ember is ő. 25 De aki beletekint a szabadság tökéletes törvényébe, és megmarad annál, az az ember, minthogy nem feledékeny hallgatóvá, hanem a munka cselekvőjévé lett, boldog lesz annak cselekvésében.


(1János 5:3) 3 Mert az Isten szeretete azt jelenti, hogy megtartjuk a parancsolatait; a parancsolatai pedig nem megterhelőek,


Igen komolyan ezt írja a Biblia nem viccel.

Ha Istenhez tartozók vagyunk akkor Jézus parancsát tesszük, mert nyilván valamivel bizonyítani kell hogy hova tartozol, nem?

Az egyik parancs

(Máté 28:19, 20) 19 Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, 20 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig.”


Tehát Jézus azokat fogja a világ rendszer befejezéséig támogatni akik ezt a munkát végzik.

Hogy mi lesz azokkal akik ezt nem teszik, azt nem értem, mert akkor mitől Tanú egy Tanú.

Néma Tanú nem tanúskodik. a Bíróságon sem tudják hasznát venni

Katy Weaver

2013. máj. 30. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
36%

Talán még annyit, hogy a Tanúk a bibliát tanítják mindenkinek

A kiegészítő könyvek a biblia alapján készülnek, és nem fordítva, alapos hosszú tanulmányozás után vannak könyvek megírva amik egy témában amiről a biblia ír. évek is eltelnek mire közre adják, hogy pontos legyen biblia alapján szóljon érvekkel, versekkel hitelesítve .


Katy Weaver

2013. máj. 30. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudom kb. 2 milliárd keresztény ember él a világon, szóval a Tanúk nélkül is szépen halad a tanítvánnyá tétel...

Sok nem Tanú is szereti Istent, és beszélnek a megváltásról, Jézus Krisztus személyéről az embereknek.

Furcsa, hogy a Tanúk ennyire kizárólagosnak tüntetik fel a prédikáló "munkájukat".

2013. máj. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%

Katy W!


Sziasztok!


Már régóta olvasom a blogot [link] kb. 2 éve. Sok érdekes írással találkoztam itt. Magamról azt mondanám el hogy még mindig gyakorló JT vagyok. 1,5 éve neveztek ki kisegítő szolgának de van itt egy nagyon érdekes dolog. Én már évek óta olyan dolgokat gyakorlok ami miatt már minimum egy bíróinak lenni kellett volna A munkajelentésemet rendszeresen kozmetikázom időről időre kisegítő úttörő szolgálatot vállalok de csak papíron teszek annyit mint kellene meg a havi átlag jelentésbe is többet írok be mindig sokkal mint amit ténylegesen a szolgálatba töltök ehhez jönnek még a bíróit kívánó dolgaim is. Itt kérdezném meg azt ha tényleg a szent szellem nevezi ki a véneket meg a kisegítőszolgákat akkor ez a szellem hol volt amikor engem kineveztek? Én egyébként ezeket a bíróit kiváltó dolgaimat direkt csináltam és csinálom is amely által megbizonyosodtam afelől hogy itt tényleg csak a teljesítmény számít és nem az hogy én valóban milyen életet élek. Ezek az emberek nem Krisztus szolgái csak is és kizárólag a teljesítmény számít mint valami MLM cégben. Köszönöm hogy meghallgattatok.


Sz.



Mintha a válaszod, és a valós élet nem fedné egymást!

2013. máj. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
17%

Erre csak azt tudom mondani, amit a Biblia ír a Te esetedre


(Héberek 10:30, 31) 30 Mert ismerjük azt, aki így szólt: „Enyém a bosszú; én megfizetek”; és ismét: „Jehova meg fogja ítélni népét.” 31 Félelmetes dolog az élő Isten kezébe esni.

Az ítélet mint tudod Jehova a népén kezdi.

Ha valóban igaz az amit mondtál, akkor javaslom, hogy gondolkozz el azon, hogy a lelki ismereted rendben van ?

Jól alszol?


Egyebek mellett Én általános úttörő szolgálatot végzek, és amit írtál az nem fedi a valóságot, mert nem a mennyiség számít hanem a minőség.

Más részt ha valaki azt hiszi, hogy sokáig kijátszhatja Jehovát, az nagyon téved, előbb- utóbb baj lesz meglásd.


Ne értem, miért vállalsz ilyet, ilyen gondolkodással félelem nélkül.

S ami a blogot illeti, magam is olvastam néhányszor azért, hogy megtudjak válaszolni az ellenségnek,


S amit most írni fogok azt most emberként írom, nem tanúként:

A világban is halállal büntetik a hazaárulókat.S te sok millió ember ellen vétesz nem beszélve a teremtőről ami csak súlyosbítja az ügyet, még ezt ide le mered írni....

Gyáva vagy,és tisztességtelen "játékot" űzöl mert nem mersz szembenézni a Testvéreiddel, és elmondani nekik, hogy milyen aljasságot követsz el nap mint nap ellenük, olyanok ellen akiknek a legnagyobb része tiszta lelkületű, S sosem bántottak téged, de mást sem.

Nem beszélve arról, hogy lejárató kampányod olyan embereket is érint akikkel soha nem fogsz találkozni, hogy megvédjék magukat ellened, s nem tudják hogy Te vagy,

De vakon bíznak abban hogy Te is igazságosan Jehovát képviseled.


Hát Én nem szeretnék a Lelkiismereted helyében lenni.


Kérni fogom Jehovát, hogy mi hamarabb hozza felszínre ezt az igazságtalanságot, mert ha valaki Ő tudja, hogy mit teszel évek óta sok millió ember tiszta életének meghurcolásáért.


Sajnálatos, hogy az ilyen Képmutató emberek miatt szidják némelyek azokat az embereket, akik keményen küzdenek a Biblia igazságosságáért ha tökéletlenül is még sokszor az életük árán, is.


Katy Weaver

2013. máj. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Talán még annyit, hogy akit a szent szellem által neveznek ki, és ilyet tesz, az a szellem ellen vétkezik:


S tudod mit kap az aki a szent szellem ellen vét?....


Katy Weaver

2013. máj. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
87%

Szia!


Sajnos valóban visszás a helyzet. Véleményem szerint nem a házról-házra járással kell tanúskodni, mert ezzel a valóságban több kárt okoznak mint hasznot, tekintettel arra, hogy embereket zaklatnak az intim szférájukban, hanem az életükkel és cselekedteikkel, melyek sokszor sajnos mást mutatnak mint kellene. Tapasztalatból beszélek, volt tanú kolléganőm. Természetesen most is tisztelet a kivételeknek!


Be kellene látni, hogy minden embernek más és más talentumai vannak! Aki jól tud kommunikálni, az tegyen bizonyságot a szavaival, de ne úgy, hogy embereket zaklat! Tiszteletben kell tartani mások privát szféráját, és tudomásul venni azt, hogy a zaklatás nem jó föld a magvetéshez.


Üdv. Péter

2013. máj. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Péter... Akkor Jézus is és a tanítványai is zaklatták az embereket?? Mert ők is felkeresték az embereket, otthon is, utcán is és mindenhol ahol emberek voltak. Nem várták meg, míg az emberek mentek utánuk.
2013. máj. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%

Sziasztok!


Kedves dedi két problémám van ezzel. Egyrészt egy teljesen más korban vagyunk, másrészt egy teljesen más helyen. Ami akkor ott Izraelben működött az egyáltalán nem biztos, hogy működik ma is Magyarországon. Persze vannak olyan vidéki kis falvak, ahol az emberek szívesen veszik az ilyenfajta "zaklatást" ott még azt mondom, hogy helyén is lehet a dolog. De aki ma Budapesten vagy nagyobb városokban így próbálkozik, az igen komoly visszatetszést vált ki, ahogyan arról itt a fórumon is meggyőződhetsz:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__1..

stb...


A másik igen visszatetsző dolog sok esetben ezeknek a zaklatásoknak a lezárása. Sokan panaszkodnak, hogy bizony a tanúk a kezedeti kedvességből igen hamar ellenségessé vállnak, ha elutasítják őket. Ilyet sajnos már én is láttam, megdöbbentő volt az az indulat, ami ilyenkor megnyilvánult. Megint csak tisztelet a kivételeknek.


Ma sokkal eredményesebbek azok a megoldások, amelyekben a rászorulókat keressük meg, vagy olyan ismeretterjesztő jellegű előadásokat, rendezvényeket tartunk, melyeken szívesen vesznek részt. Ahhoz, hogy valakinek ma az evangéliumot hírdesd előbb el kell nyerned a bizalmát, olyat kell neki adnod, amitől kedvessé vállsz előtte.


Üdv. Péter

2013. máj. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
85%

A Tanúknak írnám, hogy:


Az Őrtorony Társulat is elismeri, hogy a Tanúk, nagyon hasonló képzésben részesülnek, mint egy házaló ügynök.

Ezen személyeknek, az számít, hogy amit "árulnak" abból, minél több eladásra kerüljön...sokszor a minőség nem is fontos...

Az ügynökök, nagyon hatásosan tudnak kérdezni és válaszolni, mivel kiképezték őket mindenféle korosztályú, nemű, és értelmi képességű emberrel való bánásmódra!


Ti nem Jézus Krisztushoz akarjátok vezetni az embereket, a megváltóhoz, hanem egy valláshoz! A kettő között óriási különbség van.

A Tanúk "evangéliuma" a királyság jó híre, nem üdvözítő evangélium.

A keresztények evangéliuma azonban igen, akár hiszitek akár nem.


1

Eszetekbe juttatom továbbá, atyámfiai, az evangyéliomot, melyet hirdettem néktek, melyet be is vettetek, melyben állotok is,

2

Amely által ÜVÖZÜLTÖK is, ha megtartjátok, aminémű beszéddel hirdettem néktek, hacsak nem hiába lettetek hívőkké.

3

Mert azt adtam előtökbe főképpen, amit én is úgy vettem, hogy a Krisztus meghalt a mi bűneinkért az írások szerint;

4

És hogy eltemettetett; és hogy feltámadott a harmadik napon az írások szerint;


Jézus halálába, eltemettetésébe és feltámadásába vetett hit üdvözít!!!


Annál nagyobb jó hír nincs a világon, hogy Jézus legyőzte a halált és ÉL!


Egyébként a baptisták is (részben), és a mormonok is járnak házról-házra, de nem kiképzett ügynökként, mint a Tanúk, hanem ők a megváltóba vetett hitet prédikálják.

2013. máj. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!