Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szal. Szeretnék olyan japán...

LilikeHelloKitty kérdése:

Szal. Szeretnék olyan japán misztikus lényeket, mint nálunk pl a boszorkány? És a hozzá kapcsolódó hiedelmet?

Figyelt kérdés
fontos lenne, És fontos,hogy japán legyen

2013. jún. 4. 18:04
 1/7 anonim ***** válasza:
33%

Honnan tudjuk, hogy szeretnél-e ilyen lényeket, he?

Szal, ha szerinted a boszorkány egy magyar specialitás és csak ilyen stílusban tudsz írni, akkor jobb inkább, ha keresel magadnak a guglin.

Jössze ide nekem vagánykodni te is. Kis párnát ne adjunk?


Ne vedd sértésnek, csak fa poén volt. Nem ismerek ilyen lényeket.

2013. jún. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nesze, csak hogy ne mond, hogy szívtelen vagyok:

[link]

[link]

2013. jún. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%

Én a dinoszauruszokat ajánlanám.

A Biblia szerint ezeket régebben sárkányoknak hívták, és ha jól tudom, a kínaiaknál és a japánoknál híresek voltak ezek a teremtmények :)


http://www.youtube.com/watch?v=NHlCPlqjous

2013. jún. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%

Elején szó van Noé bárkájáról ez igaz, de ha türelmesen kivárod (vagy beletekersz) akkor sokat fogsz hallani ezekről a sárkányokról, szerintem nagyon izgalmas :)


-tattilaboy

2013. jún. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kedves Első Kommentelő! Ha már viccelődős kedvedben vagy,mondok énis egyet: azt,hogy kispárna és hogy fapoén,egybeírjuk,mert egyik sem több hat szótagnál. Igenis,szeretnék ilyen lényeket,mert a legtöbb aranyos,mint a Totoro.És az igaz ,hogy a boszorkány nem specifikusan magyar,de minden népmesekörben más,nálunk pl. az '' ördöngős szüle,,,aki sütőlapáton lovagol. A többieknek köszönök mindent,a stílusomért bocsi,nálunk Szlovákiában picit máshogy beszélnek,mint ti. Még alapsulis vagyok,de többet tanulok németül meg szlovákul meg angolul<nálunk mind a három kötelező,nemtudom,nálatok hogyan megy> mint tisztán magyarul. Magyarórán is a kevert szlovák-magyar nyelven beszélünk,pl. a rágógumira azt mondjuk,hogy zsuvi
2013. jún. 5. 07:14
 6/7 anonim ***** válasza:
A wiki pediaban keres rá a shintoitsa vallásra. Pl otvanak a shinigamik , nem bizto hogy hejesen irtam le a nevét
2013. jún. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem te voltál a rossz kedves kérdező. Bocsi a stílusért.

Maradj ilyen jò fej, aranyos :D

2013. jún. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!