Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus csak a földi emberiségér...

Jézus csak a földi emberiségért halt meg, vagy pedig esetleg más bolygók lakóiért is?

Figyelt kérdés
Ha abból indulunk ki, hogy Isten az egész világegyetemet teremtette és irányítja, akkor ebből adódhat a fenti kérdés: lehet, hogy a fiát nemcsak ide hozzánk küldte el, hanem más bolygók civilizációinak a megváltására is? Vagy pedig az is lehet, hogy az ő megváltói szerepe csak a mi Naprendszerünkre korlátozódik? Nyilvánvalóan nagyon nehéz ez a kérdés, de hátha más is elgondolkozott már rajta.
2013. jún. 10. 23:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%

Szeretem ezt a gondolkozás módot is az UFÓKKAL kapcsolatban. olyan kreatívvá teszik a csökött és mai napra már fogyatékossá vált emberi agyat. Szereti ilyenekkel bizony elgondolkodtatni a Sátán az embereket..


A Biblia azt mondja: Éva az anyja minden ÉLŐNEK.


Hoppá, UFÓK kilőve.

2013. jún. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


A Szentírás nem beszél arról, hogy más bolygók lakói is hasonló helyzetbe kerültek volna mint mi. Sőt Pál apostol azt írja, hogy "látványossága lettünk a világnak, úgy angyaloknak, mint embereknek." Itt a görög eredetiben a "teatron" és "kozmó" kifejezéseket használja, ami szószerint színházat és világegyetemet jelent. Másutt azt írja Péter apostol, hogy Isten megváltási tervébe "angyalok vágyakoznak betekinteni", ami úgy gondolom elég erős kifejezés arra nézve, hogy milyen tétje van ennek a lelki küzdelemnek, melyet Isten vív a rosszal, Sátánnal. Mi vagyunk ennek hadszíntere. Itt zajlik a küzdelem, és a Szentírás azt a megdöbbentő kijelentést teszi, hogy ha lezárul ez a küzdelem, akkor a menny a Földre költözik, és a Világegyetem alkotója és fenntartója ide helyezi a lakhelyét. Ennél egyértelműbb megfogalmazást nem is kell tenni arra nézve, hogy milyen szerepünk van a Világegyetem életében.


Üdv. Péter

2013. jún. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm Péter válaszát! Természetesen írhat még bárki, akinek valamilyen véleménye van.
2013. jún. 11. 00:11
 4/17 anonim ***** válasza:
20%

1Móz3,20

Nevezte vala pedig Ádám az ő

feleségét Évának, mivelhogy ő lett

anyja minden élőnek.


Péter szavaihoz annyit fűznék, hogy Ellen White véleményét tükrözi, aki szerint más világok is léteznek szent lakókkal.

Én ezt sehol sem találtam a Bibliában, így részemről van a Föld az emberekkel, van a menny az angyalokkal és nincs több. Jézus pedig ezeknek ura.

2013. jún. 11. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Az állatok is élők mégsem anyjuk Éva. Nyilván azt jelenti az idézett ige, hogy minden Földi embernek az ősanyja. Hogy más bolygókon van-e élet arról a biblia nem beszél, mert az ember üdvössége szempontjából teljesen lényegtelen. Amúgy a jelenések könyve beszél olyan lényekről amelyek se nem emberek se nem angyalok. Én valószínűnek tartom, hogy más bolygókon is van élet.
2013. jún. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
42%
Eleve értelmet a Bibliában keresni nem igazán lehet. Főleg univerzális értelmezést kinyerni abból, illetőleg hasonló fejtegetésekbe menni. Maradjunk annyiban, hogy a Bibliában leírt istennek vajmi kevés köze van a világegyetem teremtéséhez.
2013. jún. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"Jézus csak a földi emberiségért halt meg, vagy pedig esetleg más bolygók lakóiért is?"


Miért van élet más bolygón? :D

2013. jún. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Frank!


A 20 v. az első asszony nevét mondja meg, az Ószövetségben (különösen a Genezis-Exodusban) gyakori névelemzéssel, amelynél nem mindig a pontos nyelvtani forma, hanem a hangzás hasonlósága a döntő. Az Éva (héberül Havváh) azt jelenti, hogy az élet továbbadója (genetrix).


Hertz Rabbit idézem: "Minden élőnek az anyja. Pontosabban: anyja az egész emberiségnek. Máskülönben még egy szót kellene feltételezni „élő” után, az állatvilág kizárására (Onkelosz, a`na ynb lkd ama Száádja). Smith W. Robertson kimutatta, hogy a yj szó fordítása nem „élőlény”, hanem ez a primitív sémi kifejezés „család” vagy „rokonság”-ra. Éva volt az egész emberi család ősanyja. „Chaj” ilyen értelemben előfordul még I. Sám. XVIII,18 („Ki vagyok én, és ki az én családom?” ”yyh ymw„)."


Nem vagyok "White függő", vagy "White hívő" és egyáltalán nem az ő véleményét tükrözöm. A Teológián tanultam bibliai héber és görög nyelvet, így lehetőségem nyílt arra, hogy több igét az eredeti nyelveken tanulmányozzak. Ebből a tanulmányozásból jutottam arra a meggyőződésre, hogy más "világok" is léteznek.


Isten nemcsak a mi naprendszerünkkel, hanem más "világokkal" (Zsid. 1:2 pontos fordítása: "világokat"), csillagok milliárdjaival is benépesítette a teret, és mindnyájukat "nevén szólítja" (Ésa. 40:26), személyesen gondot visel róluk. Azt olvassuk: "Kezdetben teremtette Isten az eget és a földet" (I.Móz. 1:1). Az "ég és föld" kifejezés csak a földet és közvetlen környezetét jelenti, mivel az Írás más helyei jelzik – bár nem részletezik – hogy már volt élet, voltak csillagok, "egek" is, amikor az Úr "a földnek alapot vetett." Akkor "együtt örvendeztek a hajnalcsillagok, és Istennek minden fiai vigadoztak" (Jób 38:4, 7 vö. még: II.Pt. 3:5).


Üdv. Péter

2013. jún. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Az "ég és föld" kifejezés csak a földet és közvetlen környezetét jelenti, mivel az Írás más helyei jelzik – bár nem részletezik – hogy már volt élet, voltak csillagok, "egek" is, amikor az Úr "a földnek alapot vetett." Akkor "együtt örvendeztek a hajnalcsillagok, és Istennek minden fiai vigadoztak" (Jób 38:4, 7 vö. még: II.Pt. 3:5)."


Már voltak csillagok a föld megteremtése előtt??? Ezt hol olvashatjuk a Bibliában???


Jób 38;4

" 4. Hol voltál, mikor a földnek alapot vetettem? Mondd meg, ha tudsz valami okosat!"


Ez nem azt mondja.


IIPéter 3;5

"Mert kész-akarva nem tudják azt, hogy egek régtől fogva voltak, és föld, mely vízből és víz által állott elő az Isten szavára;"


Persze, hogy mindkettő régtől fogva volt, amikor Péter megírta ezt, már vagy 4000 éve voltak. Mennyiben bizonyíték ez a sor arra, hogy a csillagok a föld előtt voltak???

2013. jún. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!


Úgy tűnik ez elkerülte a figyelmedet:

Akkor "együtt örvendeztek a hajnalcsillagok, és Istennek minden fiai vigadoztak" (Jób 38:7).


Üdv. Péter

2013. jún. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!