Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen Bibliai versszakok...

Milyen Bibliai versszakok támasztják alá azt az elméletet, miszerint a pokol a Föld mélyén lenne és NEM egy másik "dimenzióban"?

Figyelt kérdés
Akik visszajöttek a halálból úgy számoltak be erről, hogy a pokol igenis alattunk van jó mélyen.

2013. jún. 16. 20:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%

Köszönöm a kérdésért, ez engem is érdekel.


Tudom, hogy az ateisták szerint semmi sincs a Föld mélyében, erre csak azt tudom mondani, hogy:

soha senki nem járt még ott, max műszerekkel "néztek be"

és

a lélek, amik vagyunk, ami megkülönböztet minket a másiktól, az még műszerekkel sem látható, tehát teljes nyugalommal lehetnek akár odalenn.

2013. jún. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudom biztosan, de szerintem nincs szó arról, hogy a föld alatt lenne.


Viszont benne van, hogy Isten, a Sátán ellentéte. És mivel Isten az egekben lakik (erre több utalás is van), így annak az ellentéte, valószínűleg a föld alatt.


Persze ez csak az én elméletem és lehet hogy tévedek!

2013. jún. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%

"Az életnek úta felfelé van az értelmes ember számára, hogy eltávozzék a pokoltól, mely aláfelé van." Péld 15:24


"Akkor monda Mózes: Ebből tudjátok meg, hogy az Úr küldött engemet, hogy cselekedjem mind e dolgokat, hogy nem magamtól indultam: Ha úgy halnak meg ezek, a mint meghal minden más ember, és ha minden más ember büntetése szerint büntettetnek meg ezek: akkor nem az Úr küldött engemet. Ha pedig az Úr valami új dolgot cselekszik, és a föld megnyitja az ő száját, és elnyeli őket, és mindazt, a mi az övék, és elevenen szállanak alá pokolba: akkor megismeritek, hogy gyalázták ezek az emberek az Urat. És lőn, a mint elvégezé mind e beszédeket, meghasada a föld alattok. És megnyitá a föld az ő száját, és elnyelé őket és az ő háznépeiket: és minden embert, a kik Kóréé valának, és minden jószágukat. És alászállának azok és mindaz, a mi az övék, elevenen a pokolra: és befedezé őket a föld, és elveszének a község közül." 4 Móz 16:28-33

2013. jún. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ezek szerint tévedtem! :)
2013. jún. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nincs cáfolat egy elképzelésre,az már rögtön fontolóra veendő elképzelés?...


Hát jó!Szerintem az Amerikában oly elterjedt elképzelésre miszerint a Mars két holdja (Phobosz,Deimosz) két mesterségesen épített idegen kolónia,sincs cáfolat!Szóval ezen is el lehet gondolkodni,hisz ezeket is csak műszerekkel nézték meg...

Tehát amíg senki se fogja az utolsó porszemet is végigpásztázni a két hold felszínén ezt az elképzelést is fenn kell tartani,mint lehetséges opció?Mert a ti Pokol sztoritok is ugyanezen a logikán fut.Javítsatok ki,ha ennél megalapozottabb lenne a ti logikátok.

2013. jún. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
27%
a pokol nem létezik
2013. jún. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem kell messzire menni, más bolygóra, az ember még a Holdon túl sem volt soha és a Föld mélyét sem látta a két szemével, nem értem mi ebben a kínos.

Mi a Bibliára alapozzuk ezt a beszélgetést, nem kitalált hazugságokra. A Biblia alap, mert Isten szava. Isten pedig él, élt és élni fog. Te viszont nem.

Engem pedig érdekel a pokol lehetősége és amondó vagyok, hogy a TESTVÉREK ne vessék el ezt a verziót.

2013. jún. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
45%

Szia!


Szerintem ennél sokkal egyszerűbb az egész. A Biblia szerint ugyanis a "pokol" (héber seol, görög hádész) egyszerűen a sírt jelöli, mely általában a föld felszíne alatt van. A teljes ember ide kerül a halála után, ugyanis a Szentírás nem tanít a testtől független lélekről.


Tény, hogy az az ókori pogány vallások szinte mind vallották a lélek természetes halhatatlanságát. Izráel egyedül állt azzal az álláspontjával, hogy elutasított mindennemű halottkultuszt, a halált a bűn büntetésének tekintette, amelyből csak Isten kegyelme által, csak a halált okozó bűntől való elszakadás nyomán lehetséges a szabadulás, feltámadás által az idők végén.


Az őskeresztények még ugyanígy gondolkodtak a halálról. Az úgynevezett konstantinuszi fordulat nyomán azonban a kereszténység gyakorlatilag szövetségre lépett a pogány vallási és filozófiai eszmékkel. A lélek halhatatlanságának tana ettől fogva lett uralkodóvá a kereszténységben. Feledésbe merült a halál mibenlétéről és a haláltól való szabadulásról szóló eredeti bibliai tanítás. Közrejátszott ebben az is, hogy a kereszténység mindinkább „felhígult”, miután i.sz. 380-tól állami törvény kötelezte a római birodalom valamennyi polgárát a kereszténység felvételére. A pogányságból jött, megtéretlen tömegek számára pedig hihetőbb volt a lélek halhatatlanságának emberi elképzelése. Könnyebb volt ezt elfogadni, semmint elismerni azt, hogy a halál a bűn zsoldja, és hogy annak hatalmából csak Isten kegyelme által, csak a bűnnel való szembefordulás útján szabadulhat meg az ember.


„A lélek halhatatlanságába vetett hit nem számol komolyan a halál valóságával: régi, platonikus-orfikus eredetű meggyőződés szerint csak a test kerül a halálba, a lélek-szubsztancia kikerüli azt. Sok más, idegen hatással együtt ez a filozófiai-mitikus gondolat is átkerült a kereszténységbe, és elfoglalta a biblikus reménység helyét… megüresítve a feltámadás értelmét. Az Ige szerint a teljes testi-lelki ember bűnös, ezért a halál – mint a bűn zsoldja – a teljes embert éri.”

(Dr. Nagy Gyula evangélikus dogmatika-professzor: Dogmatika, teológiai akadémiai jegyzet)


Üdv. Péter

2013. jún. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Igen, én is valami ilyesmit akartam mondani, csak más megközelítésből!

"Milyen bibliai versszakok támasztják alá azt az elméletet..."

ergó, nem tényekről beszélünk, hanem egy elméletről!

Hogy van aki ezt konkrétumnak hiszi, az egyedül az ő döntése (az enyém is).

A Biblia létezik és vannak benne bizonyos történetek. Lényegtelen a kérdés szempontjából, hogy azok igazak-e vagy sem!

Kérdezhette volna a kérdező azt is, hogy a Harry Potter-ben hol van leírva, valami...

De most ez a kérdés foglalkoztatta!

Lehet legközelebb jön majd a Harry Potter!

2013. jún. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha simán az igazságosságot nézzük, akkor az a korrekt, ha a bűnös bűnhődik és nem szunyókál. Márpedig Isten igazságos.
2013. jún. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!