Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nektek nem furcsa, hogy a...

Nektek nem furcsa, hogy a vallás témában is ugyanúgy ütik-verik egymást az emberek, mint minden más témában itt?

Figyelt kérdés
Elvileg az, aki bármilyen , Istent tisztelő vallásban elmélyült, megigazult, megértőbb és főleg barátságosabb, toleránsabb kellene legyen a többiekkel, nem? Fenntarthatja az igazát, de ezt kulturáltan, gyűlölködés és a másik elítélése nélkül. Ez közös erény minden vallásban, ugye?
2013. jún. 19. 20:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%

1.Nem.

2.Nem

3.Nagyon nem.

2013. jún. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ. Milyen vallás az, amire ezek a válaszok igazak?
2013. jún. 19. 20:41
 3/11 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia!


Nem kell csodálkozni, hiszen aki így tesz az többnyire egy külső, tőle elvágott Istenben hisz. Nem értelmez, csak hisz, többnyire vakon. Ez főként azért nagyon érdekes, mert az itt válaszoló, magukat kereszténynek vallók olvasták az evangéliumokat, amely kimondottan értelem teremtő tanítás. Véleményem szerint, aki bármely vallás magvát megérti, nem támad mást, hiszen a támadás nemcsak szellemi, de fizikai törvényekkel is szembemegy.

2013. jún. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy vannak itt hasonlóan gondolkodók :)
2013. jún. 19. 22:11
 5/11 anonim ***** válasza:
37%
A hívők is emberek és csak nagyon kevesen tudják a mocskos szemét provokációkat megfelelő türelemmel és empátiával kezelni. Mi ebben a fura?
2013. jún. 20. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szerintem meg nemcsak a provokációt nem tudják kezelni, egyszerűen egymás torkának ugranak. Ezt én is megtapasztaltam, szándékosan békétlenkednek, szidják egymást.
2013. jún. 20. 07:44
 7/11 anonim ***** válasza:

Én maximum a tanúk felé irányuló dolgokat láttam, azt nem, hogy két keresztény véresen, ahogy az oldal többi részében, egymásnak ugrott volna.

A tanúk felé irányuló ellenszenvet pedig egy kereszténynek ismernie kell, mert ez olyan sarkalatos ellentét, ami nálunk Istenkáromlásnak számít.

2013. jún. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nemcsak keresztényekre gondoltam, vannak, akik gyűlölik a keresztényeket.
2013. jún. 20. 17:37
 9/11 bratzillaz válasza:
nem
2013. jún. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Jézus azt mondta, a tanítványit a köztük lévő szeretet fogja megkülönböztetni az összes többi vallástól.

A halála előtti éjszakán így szólt a legközelebbi tanítványaihoz: „Új parancsolatot adok nektek, hogy szeressétek egymást; ahogy én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást. Arról fogja tudni mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretet van köztetek” (János 13:34, 35). Miért ’új parancsolat’ az, hogy „szeressétek egymást”? A mózesi törvény már kimondta azt a parancsot, hogy „szeresd felebarátodat, mint önmagadat” (3Mózes 19:18). Az új parancsolat azonban nagyobb szeretetet követel, olyat, ami arra indít, hogy odaadjuk az életünket másokért. Maga Jézus tette ezt egyértelművé, amikor kijelentette: „Az a parancsolatom, hogy szeressétek egymást, mint ahogy én szerettelek titeket. Senkiben sincs nagyobb szeretet annál, mint ha valaki a lelkét adja a barátaiért” (János 15:12, 13). Az új parancsolat valójában ezt mondja: „Ne úgy szeress másokat, mint magadat, hanem jobban.” Kétségtelen, hogy Jézus élete és halála jól példázza ezt a szeretetet.


Ha valaki azt mondja magáról, hogy keresztény, vagy hisz Jézusban, de nem tudja ezt a fajta szeretetet kimutatni az embertársai iránt, szerinted milyen az az ember?


Úgy tűnik a kérdésedben jellemrajzot adtál az ilyen emberekről.

A gyümölcseiről lehet megismerni minden keresztényt.

Sajnos a Biblia szerint nem lesz jó vége az ilyen egyénnek. De meg kell előlegeznünk az ilyeneket, hátha változtatnak egyszer a gondolkodásukon.


Üdvözlettel: Zita

2013. jún. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!