Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Esznek a baptisták disznóhúst?

Esznek a baptisták disznóhúst?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert ugye az adventisták nem esznek, és az ő hitüket egy baptista alapította...Szóval kíváncsi lennék. Előre is köszi a válaszokat :)

2013. jún. 25. 13:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Termeszetesen esznek.
2013. jún. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
A baptistaknal nem tiltott a diszno hus.
2013. jún. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Mondjuk nem akarok idegesítő lenni, de akkor az adventisták miért vették fel "utólag" ezt a szokást?
2013. jún. 25. 13:31
 4/19 anonim ***** válasza:
51%

Ellen White csodálatos hülyeségei miatt. Mert ő azt mondta és kész. Azt is mondta, hogy csak a szombatot tartók üdvözülnek, így ha te vasárnap jársz gyülekezetbe, hiába vagy tök jó keresztény, neked véged!

Itt is van jó pár párbeszéd erről, ha kell adok linket is, hogy ez a mélyen tisztelt nőszemély miket írt és az adventisták el is hiszik, mert roppant gőgösek, hogy ők a kiválasztott, akik a keskeny úton járnak.

2013. jún. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Ismerőseim baptisták. Náluk ilyen tilalom nics. Mindent ehetnek. Úgy tudom nem fogyaszthatnak alakoholt és nem dohányozhatnak.
2013. jún. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
65%

Szia!


Azok a baptisták, akik vigyáznak az egészségükre valószínűleg tartózkodnak a disznóhústól. Az adventista felekezet alapítói közt ugyanúgy megtalálhatóak voltak pl. a metodisták is, akik szintén ehetnek disznóhúst.


Az állatok fogyasztására nézve Mózes III. könyve 11. fejezete ad útmutatást. Ettől függetlenül számos orvos írt tanulmányt arról, hogy miért veszélyes a disznóhús fogyasztása. Egy a sok közül: [link]


Üdv. Péter

2013. jún. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
32%
Aki nem akar ne egyen disznohust,de senki ne iteljen el emiatt senkit,hisz azt,hogy valaki eszik disznohust vagy nem semmi koze nincs e hivoseghez,ezt csak az adventistak felremagyarazasai.Nem az fertozteti meg az embert ami a szajan megy be,legalabbis a biblia szerint.Persze mindig is voltak olyan tanitok akiknek a sajat felfogasuk fontosabb volt mint Isten szava,vagyis ok azok akik felul irtak Isten beszedet es olyan terheket raktak az emberekre amit Isten soha nem kert toluk.
2013. jún. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
62%

ez egy jó kérdés, jók a válaszok is rá.

most írtam a szombat kérdéséhez teljesen hasonló okai vannak, a szabadság, és a törvénykezés különbsége.

A "pogányok2 felé 3 parancsolatot erősítettek meg az apostolok. bálványimádás, paráznaság, és a vérevés tilalmát. Ebbe adisznóhús nem tartozik bele. Valami oka azért volt az ószövetségben a tisztátalan, és tiszta állatok közti különbségtételbe, de azt már rég hallottam, és már nemtom mi is az.

ajánlom a cikket:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..


A törvénykezés, és az Istenfiúság szabadságán kívül, még egy igét azért ide idézek:


Pál Apostolnak Timóteushoz írt első levele » 4. fejezet


1 A Lélek pedig nyilván mondja, hogy az utolsó időben némelyek elszakadnak a hittől, hitető lelkekre és gonosz lelkek tanításaira figyelmezvén.

2 Hazug beszédűeknek képmutatása által, kik meg vannak bélyegezve a saját lelkiismeretökben.

3 Akik tiltják a házasságot, sürgetik az eledelektől való tartózkodást, melyeket Isten teremtett hálaadással való élvezésre a hívőknek és azoknak, akik megismerték az igazságot.

4 Mert Istennek minden teremtett állata jó, és semmi sem megvetendő, ha hálaadással élnek azzal;

5 Mert megszenteltetik Istennek ígéje és könyörgés által.


Tehát itt az is világos, hogy az ilyen tiltások, milyen hitető szellemből fakadnak. És nem magában lehet a disznóhúst enni, hanem hálaadással, mert attól szenteltetik meg.


Vérevésról, ezzel együtt a véres hús evésről meg annyit, hogy a vér hordozza az életet, amit Istennek kellett áldozni az ószövetségben, jézus is a vérét áldozta, kifolyatta értünk, kiontatott az élete. Ezért nem engedi Isten, hogy megegyük. Másik, hogy a lélek is valamennyire keveredik ilyenkor, nem véletlen a természeti népek ellenség vérének megivása, állatok vérének megivásával azt hitték, nem teljesen alaptalanul, hogy a tulajdonságaikból kapnak.

Isten semmit sem hóbortból "tiltott" inkább azt írnám, ÓVOTT, mindnek volt oka. sok bűnről egyértelmű, hogy Istent, vagy más embert bánt, sért, kárt okoz... némelyről nem világos, de az sem véletlen, oka volt.

disznóhús egészségtelenebb, és szerintem az okok közt lehet, hogy pl Jézus mikor találkozott a Gadarénussal, a disznókba akartak menni a démonok. Biológiából tudjuk, nagyon közel áll az emberhez a disznó genetikailag. ezért több szervét lehet használni emberbeültetésre, pl szívbillentyű,stb. Közben meg egy mocskos állat, belepiszkít a vajúba amiből eszik, bele is fekszik a saját, ás más mocskába, sárba. Tehát elég könnyen démonizálódik. Ez pl okkal ehetett, hogy ne egyék meg.

Ezért HÁLAADÁSSAL lehet enni.

2013. jún. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm mindenkinek a válaszokat! Örülök hogy ilyen sokan segítettetek.Igazából azért itt kérdeztem mert nincs olyan közeli baptista ismerősöm akitől kérdezhettem volna, és nem akartam azzal senkit megbántani hogy nem vagyok ezzel tisztában...

Köszönöm a linkeket is, és igen Péter, tudok az egészségre káros hatásairól a disznóhúsnak, éppen ezért igyekszem kerülni a fogyasztását.

Arról pedig, hogy az adventisták azt gondolják csak ők üdvözülnek a véleményem, hogy vannak kivételek (mint mindig)akik Istenbe vetett igaz hitet tartják fontosnak, így toleránsak más hitekkel szemben is. De természetesen sajnos igaz a másik véglet is...

2013. jún. 26. 10:53
 10/19 anonim ***** válasza:
71%

Kedves Kérdező!


Sajnos itt a GYIK-en szinte naponta küzdök azzal az előítélettel, miszerint "az adventisták azt gondolják csak ők üdvözülnek". Ez hazugság. Én adventista vagyok, és egyáltalán nem gondolom azt, hogy csak az adventisták üdvözülnek. Tapasztalataim szerint minden felekezetben találni szélsőségeseket, akik azt gondolják, hogy csak ők, ill. az általuk képviselt felekezet tagjai üdvözülnek. Ezekkel sajnos nem sokat lehet kezdeni, mert nem csak ebben szélsőségesek. Azonban azért mert egy ilyennel találkozik valaki általánosítani óriási hiba!


Én szeretném megköszönni neked, hogy te nem így tettél...


Üdv. Péter

2013. jún. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!