Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a Dávid-csillag jelentése?

Mi a Dávid-csillag jelentése?

Figyelt kérdés

[link]


Ebből a képből arra következtettem, hogy valami egyházi dolog, de egy ismerősöm szerint a halált jelenti. Másholt meg valami sátánizmusról írtak.

Akkor most igazából mit jelent?



2013. jún. 27. 19:39
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Sátánista az ötágú csillag..

amúgy a kérdéserde a válasz:

"12 lapja Izrael 12 törzsét hivatott jelképezni, hét része a pedig a teremtés hét napját. Izrael állam zászlajának tartozéka és általánosan ismert zsidó vallási jelkép."

[link]

2013. jún. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi a választ.
2013. jún. 27. 20:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez a kép egy nagy hülyeség, mert a zsidók tagadják Jézust.
2013. jún. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lényegében igaza van az utolsó válaszolónak, bár csak részben.

Persze ha a Héber iratokat nézzük, Dávid sarja és gyökere a fényes hajnal csillag Jézusra vonatkozik, amit Ők nem fogadnak el.

Jézus „Dávid gyökere és sarja” is egyben. Test szerint Dávidtól származik,

Ő a Dávid királyi ágából való, időtlen időkig uralkodó halhatatlan Király, aki betölti Jehova Dáviddal kötött szövetségét, valamint ő a Mózes idejében megjövendölt „fényes hajnali csillag”

(Zsoltárok 89:34-37) 34 Nem szentségtelenítem meg szövetségemet, És ajkam beszédét meg nem változtatom. 35 Megesküdtem egyszer szentségemben, Nem hazudok Dávidnak. 36 Időtlen időkig megáll a magva, És mint a nap, színem előtt a trónja. 37 Szilárd lesz az, mint a hold, időtlen időkig, Mint egy hű tanú az égen.” Szela.


Itt Dávid leszárazási vonalán született Jézura utal amit már a Mózes könyvében is megjövendőlt a próféta

(4Mózes 24:17) 17 Látom őt, de nem most; Nézem őt, de nem közelről. Csillag származik Jákobtól, Jogar támad Izraeltől.. . .


Persze ezt a Zsidók nem fogadják el, mármint Jézust, de mint messiást azt várják továbbra is...


Katy Weaver

2013. jún. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Granulátum ***** válasza:
Az ezoterikus jelentése szerint két háromszög (azaz kapu) - két világ kapcsolata, mégpedig a látható-fizikai világ és a láthatatlan-szellem/Isten világ kapcsolatát jelenti.
2013. jún. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

The six-pointed star

[link]

2013. jún. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!