Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tudtok mondani írni a...

Mit tudtok mondani írni a Golgota gyülekezetről? Milyen irányba mozognak karizmatikusak? Pünkösdiek? Hogy állnak a Szent szellem ajándékaival mit vallanak róla?

Figyelt kérdés

2013. jún. 27. 19:47
 1/5 anonim ***** válasza:

A közelmúltig független egyházként/gyülekezetként működtek, de az új egyházügyi törvény hatására csatlakoztak a Pünkösdi Egyházhoz.

Karizmatikusak, modern énekeket énekelnek, elfogadják az ajándékokat.

Habár elég sokan szólnak nyelveken, nem tekintik ezt a Szent Szellem keresztség velejárójának, szerintem helyesen.

2013. jún. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
KÖSZI ISTEN ÁLDJON:)
2013. jún. 27. 20:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Szimpatikus, normális gyülekezet, de a modern dalok ellenére nem karizmatikusak. Ezt egészen biztosra tudom mondani.

Igaz, hogy papíron a Pünkösdi Egyház fogadta be őket, és elvileg nem is tagadják a Szent Szellem ajándékait, de a gyakorlatban ritkán (soha?) nem alkalmazzák ezeket. A teológiájuk a babptistákéhoz áll inkább közel.

2013. jún. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


A budapesti Golgota Keresztény Gyülekezet az amerikai Calvary Chapel közösség magyarországi gyülekezete.

Ha jól tudom ez egy úgynevezett harmadik hullámos közösség, ami a pünkösdi ill. karizmatikus ébredési mozgalom legújabb formája, kevésbé "erőszakos" mint pl. a hitgyülekezet, bár itt is hangsúlyosak a lelki ajándékok, de nem "kötelező" a nyelveken szólás...


Üdv. Péter

2013. jún. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a vàlaszokát voltam a Budapestibe 2-3 szor nekem is szimpatikusak csak nekem nagyon szàraz ,dicsőítés alatt a gyülekezet fele ül a szent szellem kiàradàsàt sem tapasztaltam senkin.
2013. jún. 27. 23:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!