Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan könyv ami az egész...

NowaSter kérdése:

Van olyan könyv ami az egész Bibliát elejétől a végéig elmagyarázza?

Figyelt kérdés
Elejétől a végéig el szeretném olvasni a Bibliát csak kéne hozzá valami magyarázat amivel megértem amit egyébként nem.:/
2013. jún. 30. 20:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos senki sem ért mindent belőle :/ Ha mindent értenénk, nem lenne ennyi szekta, meg ellentét.
2013. jún. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki azt magyaráz bele, amit akar, millió módon lehet értelmezni.
2013. jún. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon sokat segített, hogy vettem egy egyszerűsített Bibliát. Ezen az oldalon is van lehetőség, hogy több változatot megnézz, én ajánlom:

[link]

2013. jún. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia!


Nem tudom, hogy van-e ilyen kommentár, de így is elegen vannak, akik megmondják, hogy az olvasónak, hallgatónak mit és hogyan kell értelmeznie.


Javaslom, hogy vedd a bátorságot és értelmezd magad.

2013. jún. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
24%

Ne könyvet keress, hanem Jézust magát, mert egyedül Ő az, aki megbízható! Ismerd meg Őt, és kérd, hogy Ő magyarázza meg neked, és Ő tanítson téged. Olvasd el a szavait a 4 evangéliumban (Máté, Márk, Lukács és János evangéliumában), és ENGEDELMESKEDJ az Ő szavainak. Az Ő szavai érthetőek, egyszerűek és tiszták - még egy kisgyermek is képes megérteni. Ha valamit mégsem értesz, menj Hozzá, térdelj le Előtte, és KÉRDEZD MEG ŐT! Ha teljes szívedből keresed Őt, Ő ki fogja jelenteni Magát neked!


Ne bízz meg az emberekben, és ne kövess embereket. Ne bízz meg a tanítókban, mert csak félre fognak vezetni. Hozzá menjél, és kérd Őt, hogy tanítson és vezessen téged. Isten ezt mondta Jézusról:


"Ez az Én szerelmes Fiam, ŐT HALLGASSÁTOK!"


Jézust hallgasd, és ne menj emberek/könyvek/gyülekezetek/tanítások után!


Aki azt hirdeti neked, hogy "gyere a mi gyülekezetünkbe", ne menj utánuk, mert ők nem Jézushoz fognak vezetni, hanem a saját egyházuk rabjává és szolgájává tesznek majd téged.


Isten áldjon!

2013. jún. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
0%

Igen van.


De nem hiszem, hogy elolvasnád, mivel egyetlen egy imádati formában használnak segéd kiadványokat, amit a Jézus által megjövendölt hű és értelmes szolga ad ki szellemi eledelként,


Más részt létezik egy díjmentes Biblia oktatási program 239. országban ami által egy ember megismerkedhet a bibliával és annak tartalmával.


Ez pedig olyan emberek csoportja akit nem szeretnek az emberek, és elhatárolódnak, illetve lebeszélik azokat akik még is szeretnének biblia ismeretet szerezni elkötelezettség nélkül.


Katy Weaver

2013. jún. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
64%

Szia!


Igen van. Én E. G. White 5 kötetes Bibliamagyarázatát ajánlom, mely igen olvasmányos módon végigveszi a bibliai történelmet a Teremtéstől az Újjáteremtésig.


1. kötet: Pátriárkák és Próféták:

[link]

2. kötet: Próféták és Királyok:

[link]

3. kötet: Jézus élete:

[link]

4. kötet: Apostolok története:

[link]

5. kötet: A nagy küzdelem:

[link]


Jó olvasást! ;-)


Üdv. Péter

2013. jún. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
69%

A Bibliát csak a szekták "magyarázzák". Még az eredeti Károli-bibliát is átírták a saját szájaízük szerint.

Olvasd a Károli bibliát. A katolikus, evangélikus Biblia lényegében ugyanaz. Az Ószövetség pedig a zsidó bibliában is azonos. A Baptistákét nem ismerem, de tudomásom szerint az is a Károlin alapul.

Ha figyelmesen olvasod, akkor nem kell hozzá külön magyarázat. Csak el kell gondolkodni egy-egy fejezeten és értelmezni a benne írottakat.

2013. jún. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Egyszerűen nem igaz, amit a 8-as kommentelő ír! Minden felekezetnek van saját bibliakommentárja! A katolikusoké - melyet a tanító hivatal készített egyszerűen bele van integrálva az általuk kiadott Bibliákba. A reformátusok leggyakrabban az un. Jubileumi bibliakommentárt használják, de ismertek a Kálvini kommentárok is. Az evangélikusoknak is van saját kommentárjuk, de gyakran forgatják a Luther által írt kommentárokat is. Lehetne még sorolni a baptista, a metodista stb. Kommentárokat is. Való igaz, hogy a protestánsok jelentős része a Károli biblia fordítást használja, mert vitán felül ez a legjobb. Azonban az Új fordításúakat is sokan forgatják, mert korszerűbb a nyelvezete. Amire a 8-ás kommentelő gondolhatott az a Jehova Tanúi által használt un. Új Világ fordítás.


Üdv. Péter

2013. jún. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
19%
A bibliamagyarázatok visznek a kárhozatba! Ezek szinte mind félremagyarázások! Jézust keresd, Ő az egyedüli igaz tanító.
2013. júl. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!