Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség egy református...

Mi a különbség egy református és egy baptista között?

Figyelt kérdés
Szüleim nem gyakorolták a katolikus keresztény vallásukat. Én szeretném, de a katolikus vallásomat reformálni szeretném a csecsemőkori keresztelkedés nem tetszése miatt.

2013. júl. 2. 13:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A reformatusok valjak a csecsemo keresztelest mint biblikus tanitast.A baptistak nem tartjak a csecsemokeresztelest biblikus eredetunek.

A reformatusok egyik hivatkozasa az ApCsel.16 14-15.

A lenyeg szerintuk a "15. Amikor pedig hazanepevel egyut megkeresztelkedett", azon belul is a hazanepe mert a hazanepe kozott bizony lehetett csecsemo is mivel akkoriban a nagycsaladok voltak tobbsegben.


De a reformatus es baptista tanitasok nagyon elternet a katolikustol,biztos hogy csak a gyerekkereszteles miatt akarsz valtani mert az nem lenne elegendo hisz ugye ott vannak a szentsegek melyek kozul a protestansok csak kettot ismernek el.Ha neked fontos a szentseg folleg az Oltari Szentseg akkor inkabb a maradas mellet donts.

En amugy reformatus vagyok.

2013. júl. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de nem értem a kérdésed. Mit szeretnél pontosan? Ha újramegkeresztelkedni, azt nem lehet sem katolikusként (mert már megtörtént), sem reformátusként (mert a ref egyház elfogadja a katolikus keresztstget), baptistáknál valószínűleg lehet bemerítkezni, mivel náluk nincs sem bérmálás, sem konfirmáció. De nem igazán értem, h ez miért fontos? A lényeg, hogy most felelősen Isten mellett dönthetsz. Ennek akarsz egy látható jelét adni, vagy az zavar, hogy csecsemőként nem tudtad, h mi történik veled?
2013. júl. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szeretnék közösséghez csatlakozni és Istentiszteletekre járni. Szeretnék tartozni valahova és olyan emberek közé akik keresztények. Szeretném megismerni a reformátusokat is és a baptistákat is, hogy tudjak választani. A katolikusok nem csak a csecsemőkeresztelkedés miatt nem szimpatikusak tehát mindenképp szeretnék tőlük elszakadni. Más keresztény felekezetek is érdekelnek, de egyelőre csak azt szeretném megtudni, hogy a kettő közt mi a különbség.
2013. júl. 2. 15:09
 4/10 anonim ***** válasza:
12%
Nos a ket osi protestan egyhaz a reformatus es a lutheranu azaz evangelikus.En eloszor ezek tanulmannyozasaval kezdenem aztan johet a tobbi Adventista, Baptista,Punkosdista stb.
2013. júl. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Én Baptista ként nem látom értelmét a csecsemő keresztelésnek. Nem lesz kára belőle senkinek se, de a haszna is ugyanannyi. Mikor is jelentette ki Isten, hogy ez az én szeretett fiam akiben gyönyörködöm? Amikor Keresztelő János megkeresztelte és nem akkor amikor a zsidó szokásokhoz híven körülmetélték és megkeresztelték, bár ez így elég béna fordítás, mert hát ugye azt nem lehetett akkor még keresztelésnek nevezni. :)

Szülői felfogás, hogy a gyermeket megkereszteltetik, hogy védve legyen. De ez nem jelent semmit, ha felnőtt, avagy tudatra ébredt korában önmaga is el nem határozza magát Isten követése mellett, mert hiába lett megkeresztelve, ha mellette ő lesz pl: II. Hitler, vagy egy sorozatgyilkos, vagy egy pedofil állat. Meglehet keresztelni a gyermeket, de az csak önámítás. A felnőtt kori elhatározás számít. Egy csecsemő nem fog új életet kapni, amikor még csak öntudata sincs.- A bűneit sem bánta meg.

Egyébként nekem is tetszik a református felekezet. Ettől az apróságtól eltekintve nem nagyon van különbség.


Az alap és a cél ugyanaz, és csak ez számít. A többi már csak attól függ, hogy mi a szimpatikus. Sokféle ember van és mindegyik abban a környezetben él, amelyikben jól érzi magát. Saját tapasztalatokat kell gyűjtened, mert csak akkor fogod tudni eldönteni, hogy melyik felekezetben érzed jobban magad. Én jól érzem magam itt is és ott is, de Baptista családba születtem, így ez áll hozzám közelebb, mert itt vannak az ismerős arcok.


De amennyiben valóban a csecsemőkori keresztelés miatt nem fogadod el a katolikus vallást, esetleg még dühít is az értelmetlensége miatt, akkor a Baptista a neked való.


Nálunk gyermek bemutatás van. A végén pedig a lelkész és az elöljárók megáldják a szülőket, hogy Isten szerint tudják felnevelni a gyermeküket. Persze ez nem kötelező, de szeretik az emberek az új jövevényeket a gyülekezetben és annak csak örülnek amikor a szülők áldást kérnek, hogy legyen erejük Isten szerint felnevelni. Kicsit szabadabb mint egy rituális kötelező jellegű megkeresztelés.


De még egyszer mondom, hogy akármelyik mellett döntesz a lényeg ugyanaz, csak a baptista talán egy kicsit szabadabb azon a téren, amit felhoztál. A lényeg, hogy Istent kövesd. A többi már csak ízlés. Lehet, hogyha az összes vallást egybegyúrnánk, akkor kapnánk, meg Isten valódiságát eredményképpen. Persze csak a keresztény vallásokra értve. Isten áldjon. :)

2013. júl. 3. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

előző vagyok.

esetleg még nézd meg ezt :)


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..

2013. júl. 3. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem kell semmiféle felnőttkori keresztelkedés, meg utólagos hitfelvétel. Ki kell választani egy szimpatikus templomot/ imaházat, és megtudni hogy mikor van istentisztelet/ mise, vagy akármi. Elmenni oda, és hallgatni az igehirdetést, meg megpróbálni énekelgetni. Ha valami ceremóna van, ilyen Úrvacsora, meg hasonlók, azt meg kihagyni.

Lehet hogy senki nem fog hozzád szólni, de lehet utána lesz még valami beszélgetés. Ha megkérdezik, hogy ki vagy, és mit keresel ott, akkor elmondod, hogy nem gyakoroltad a vallásod, és csak hallani szeretted volna Isten igéjét.

Nem hiszem, hogy van olyan gyülekezet, aki ezért balhézna.

Ha meg tetszett a dolog, akkor meg meg lehet ismételni.

De ilyen nagy társasági életre meg csajozásra-pasizásra nagyon nem lehet számítani, mert a normál helyeken többnyire olyan 50 éves, vagy idősebb korosztály van. A pap lezavarja azt az 1-1,5 órát, oszt csókolom, mindenki menjen Isten hírével.

Ha fiatalabbakkal szeretnél találkozni akkor ifjúsági/ egyetemi gyülekezetet kell keresni.

2013. júl. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
kedves utolsó: ez azért nagyon relatív, baptista vagyok, s az én gyülekezetem egy kb. 60 tagú ifjúsági csoporttal büszkélkedhet. :)
2013. dec. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 sanyo98 ***** válasza:

megkeresztelkedés az, hogy te egy döntést hozol jézus mellett.

a csecsemökorban nem nagyon van sajat gondolkodasod, akkor nincs hited.


kerssztelkedes: onszantambol dontest hozok jezus mellet


en a hit gyulekezetebe jarok, es teljesen megvaltozott az eletem.


ISTENTISZTELTRE pedig azert jarok, hogy hogy dicsitsem az Urat, (maganeletemben is megteszem, de minel tobb hivo dicsoit, annal nagyobb a kenet. mellesleg ad nekem is egy szellemi feltoltodest..

Jegyezz meg valamit.: Jezus a megvaltom, nem a vallasom.


jezus nem a vallas miatt jott, hanem az emberek miatt.

de adok egy tanacsot.: olvasd el a bibliat, majd abbol meglatod hol a helyed.. en is ezt tettem.


ezert vagyok a hit gyulekezteben

2016. máj. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 optimist girl válasza:

Kedves Sanyo :)

Az Isten kegyelme megelőzi az öntudatot. Szerintem a gyermekkeresztség is teljesen rendben van, hiszen ez is a "szövetség" egyik jelképe. Természetesen a csecsemő nem tarthat bűnvallást vagy bűnbánatot, mert nem képes rá, de a születés után amíg nem képes bűnt elkövetni, addig csakis az eredendő bűn van, amiért (és nemcsak ettől) Jézus Krisztus egyszeri és tökéletes áldozata elégtétel :)

2017. jan. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!