Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » "Valaki tényleg elmagyarázhatn...

"Valaki tényleg elmagyarázhatná már nekem is 1x, ha annyira rossz Jehova tanúnak lenni, miért töltenek ott évtizedeket egyesek? "

Figyelt kérdés

és miért hagyják el mégis annyi idő után?

Ez a kérdés, igazából nem a saját kérdésem, hanem egy tanú tette fel nekem (nem vagyok Jehova Tanúja). Érdekelne viszont a véleményetek!



2013. júl. 3. 07:58
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
79%
Elsősorban félelemből! Ha valaki bekerül hozzájuk, teljesen átmossák az agyát, teljesen hozzákötik őt a gyülekezethez. Megfélemlítik őt, hogy ha elhagyja a szervezetet, akkor Armageddonkor el fog pusztulni. Aki pedig el akar tőlük jönni, kiközösítik őt oly módon, hogy még a JT rokonaival, barátaival se tarthatja a kapcsolatot, szóba se állhatnak vele! Nagyon sok áldozatot hoznak a szervezetükért, rengeteg időt, energiát, pénzt beleölnek, így aztán nagyon erős kötődés alakul ki bennük iránta. Egy idő után el se mernek azon gondolkozni, hogy esetleg félrevezették őket. Ha látják is a visszásságokat, hazugságokat, nem mernek elgondolkozni azon, hogy kilépjenek. Gyakorlatilag az egész életüket kellene feladniuk, hogy meghozzanak egy ilyen áldozatot!
2013. júl. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
22%

Sőt, kedves Kérdező, sokan vannak akik az egész életüket így élik le, és merülnek halál alvásba.


Miért hagyják el?

Mint mindenre erre is a szent Írás adja meg a választ:


(1János 2:18, 19) . . .. 19 Közülünk mentek ki, de nem voltak közülünk valók; mert ha közülünk valók lettek volna, velünk maradnak. Ámde kimentek, hogy felszínre kerüljön, hogy nem mindenki közülünk való.


Katy Weaver

2013. júl. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
39%

Hát akkor kedves első válaszoló, elmondom neked, hogy egyre többen jönnek vissza azok közül akik elmentek.


Magam is tapasztalom a gyülekezetünkben, hogy 3 személy is elkezdett vissza járni, mert szeretne itt lenni újra.

Vannak köztük egyedül állók, vagy a világban házasságot kötöttek, csalódottak, hogy még sem jó a világban élni.


s bár régebben magam is voltam a testvérektől távol, mint kiközösített, de időben észre tértem és újra élvezhetem Isten támogatását, és a testvéreim meleg szeretetét.


A saját butaságomnak tartom, hogy elhagytam Jehovát, és vissza mentem a világba.

Ennél nagyobb marhaságot el sem követhettem volna.

Sosem félemlített meg senki, sőt sírtak miattam a testvérek, s próbáltak segíteni, megoldani egy nehézséget.

De Én makacsul hátat fordítottam nekik.

Tiszta szívemből bánom, hogy vissza mentem a világba.

Soha nem teszek ilyet többé, amennyire csak az eszem és az erőm engedi kitartok kegyelmes Istenem mellett.


s nem félek a haláltól,tudtam amikor elmentem, hogy Armageddonkor ezaz életembe fog kerülni, és nem érdekelt.


s nem a haláltól való félelem hozott vissza, már csak azért sem, mert próbálkoztam az öngyilkossággal elkeseredettségemben, amiről csak Istenem tudott, S ehhez a Testvéreknek, és Jehovának abszolút semmi köze, teljesen más jellegű problémák voltak.


Így Én vagyok az egyik ilyen aki megcáfolom azokat amit mondasz, és még vannak rajtam kívül nem egy ilyen esetek.


Katy Weaver

2013. júl. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
0%
Belegondoltatok már, hogy milyen érzés, amikor 7 milliárd ember szenved különböző dolgok miatt? (pl. elveszítenek valakit vagy valamit, akit vagy amit szeretnek)
2013. júl. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
31%
Ha a dohányzás káros miért dohányoznak az emberek?
2013. júl. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

Ezen az oldalon nagyon alapos indokokkal és válaszokkal találkozhat mindenki. Több, mint 100 írás született már, ami megindokolja, hogy miért nem a Jehova Tanúi az igaz vallás!


[link]

2013. júl. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
95%
A szektáknak általánosságban van egy ilyen jellemzőjük: megfogják a belépőt, és megoldják, hogy ne tudjon elmenni. Mint egy csapda. Ha elég erős tudatilag (de ez ritka), akkor megpróbál szabadulni egy idő után, és vagy sikerül vagy nem,általában mint pecsétnyomó a viaszban, valamilyen lenyomatot hagy maga után a tudatban, ami nem jó.
2013. júl. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Ez a legutolsó cikknek a bevezetője! A többit olvassa el minden Tanú.


Valahol Európában (5.rész)


"Valahol Európában… Egész pontosan itt a szomszédban, és csak pár napja történt. Olyan mélységesen felháborított az eset, hogy nem bírtam, ki, hogy azonnal klaviatúrát ne ragadjak, és szét ne kürtöljem. Ezt a cikksorozatot már rég abbahagytam, de ez az eset olyan felháborító, olyan kegyetlen, olyan embertelen, olyan Istenkáromló, hogy csak nagy erőfeszítések árán tudom megállni, hogy ne átkozódjak. Talán azért is érint ilyen érzékenyen a történet, mert minden szereplője korábban személyes barátom volt, a főszereplőket pedig pici gyermekkoruk óta ismerem."


Folyt. itt: [link]

2013. júl. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Olyan világban élünk, ahol emberek sokmilliós vallási közösségeket és olvasótáborokat vezetnek félre, méghozzá tudatosan. Mindegy, hogy elvakultság vagy hataloméhség, őrület vagy pénzszerzés vezeti őket, tény, hogy megteszik. És megtehetik, mert híveik nem néztek utána, hogy amit ezek a "lelki vezetők" kimondtak vagy leírtak, tényeken vagy csak a képzeleten alapul, bizonyítható-e vagy minden ellene szól, logikus vagy ellentmondásos, való igaz vagy hazugság stb.


Manapság közhelynek számít, hogy az információ, a tudás, az ismeret hatalom. Ez így van a vallások világában is. Ha Te nem élsz vele, más visszaélhet vele. A megbízható ismeret ugyanakkor védelmet jelent. De ha csak holnapután szerzed meg, akkor ma még rossz döntést hozol. És ez sokba kerülhet – Neked és a szeretteidnek egyaránt. Félre ne értsd: nem félni kell, csak – mint bármihez az életben – itt is szükség van a józan óvatosságra és a megbízható ismeretekre!


Tehát összefoglalva, nem azzal van a baj, amit az emberek keresnek, nem maga a vallás a rossz. De ienis léteznek egyes vallási vezető személyiségek, vannak bizonyos szervezetek, találkozhatsz bizonyos észjárással, ami miatt a vallás – ami az embert eredetileg önmaga fölé akarta emelni – hamissá, károssá, akár emberellenessé válhat.


forrás: [link]

2013. júl. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
17%

"Több, mint 100 írás született már, ami megindokolja, hogy miért nem a Jehova Tanúi az igaz vallás!"


Ha nem értesz magad a témához, akkor ne idézzél hülyeségeket.

2013. júl. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!