Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok, milyen gyakran...

Katolikusok, milyen gyakran szoktatok gyónni?

Figyelt kérdés
Bevallom, nekem problémám van vele, túl elnéző vagyok magammal, és néha úgy gondolom, ez bocsánatos bűn, nem kell meggyónni. Zavarban vagyok a pap előtt, pedig tudom, hogy nem neki gyónok és nem ő bocsát meg.

2013. júl. 5. 23:16
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Akkor nincs is rá szükség...
2013. júl. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hetente, bár ezt túl soknak tartom.

Szerintem az átlagos az a három hetenkénti gyónás.

2013. júl. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én már nem gyóntam másfél éve, és tudom, hogy az egyház szerint ez már sok, de úgy gondolom, a vasárnapi miséken a bűnbánati imádságban meggyónom a bűnöket és igazán nem túl nagyok, legalább is nem szándékosak. De lehet, hogy rosszul gondolom. Mégis, hogy menjek oda: Atyám, én úgy gondolom, nincsenek nagy bűneim? elég furcsa lenne. Hagyománytiszteletből meg nem akarok gyónni.
2013. júl. 5. 23:44
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Átlagolva 2 hetente.


Lehet, hogy csak egy jó lelkitükörre lenne szükséged. Ajánlok egy könyvet, hogy könnyebb legyen megérteni, mi a gyónás, mire jó, hogyan lehet felkészülni rá stb.

Peter Matuska: A szentgyónás

Izgalmas olvasmány, megéri, kérdésekbe, pontokba van szedve a mai ember problémáira lebontva az egész kérdés.


Ha ez nem érdekel, kereshetsz neten is lelkitükröket.

2013. júl. 6. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2013. júl. 6. 11:12
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az Egyház 5 parancsolatában benne van, hogy legalább évente kell gyónni és legalább a húsvéti időben áldozni (és ugyebár az áldozáshoz tiszta lélek kell).

Az igaz, hogy a bocsánatos kisebb bűnöket elég a mise elején megbánni a közös imában, de ez nem helyettesíti a gyónást. Olyan ez, mint a piszok: nem csak akkor mész fürdeni, ha beleestél egy nagy sáros gödörbe és tiszta kosz vagy. A kisebb piszkok is egy idő után összegyűlnek, amit le kell mosni.

Egyébként szerintem hetente gyónni kicsit sűrű, bár attól függ, milyen bűnök vannak. Szerintem úgy havonta-kéthavonta optimális.

2013. júl. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Ha úgy érzed, súlyos bűnbe vagy, akkor el kell menni gyónni. Egyébként meg jó, ha legalább negyedévente egyszer gyónsz és nyugodtan meggyónhatod a bocsánatos bűnöket, az csak még jobban tisztítja majd a lelkedet.
2013. júl. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak a halálos bűnöket kötelező meggyónni, a bocsánatos bűnök megbocsátását elég Istentől imában kérni. Szóval ha nincs halálos bűnöd, tényleg nincs értelme csak a gyónás kedvéért gyónni. De azért hadd mondjam el, hogy a gyakran elkövetett, szokássá vált bocsánatos bűnöket is ajánlott meggyónni, mert a szentség ereje segít legyőzni a rossz hajlamokat is (amelyek később nagyobb bűnökhöz vezethetnek) azáltal, hogy az embert arra ösztönzi, hogy a megszentelő kegyelem állapotában maradjon, abból soha ki ne essen. Ez hatalmas motiváció tud lenni! A szentek ezt felismerve, gyakran járultak a kiengesztelődés szentségéhez: Loyolai Szent Ignác állítólag naponta, Liguori Szent Alfonz naponta KÉTSZER!
2013. aug. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!