Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Előfordulhat, hogy egy nem...

Névtelenül nevű kérdése:

Előfordulhat, hogy egy nem Jehova tanúja jobban ismeri a Jehova tanúi vallásszervezetet mint ők maguk?

Figyelt kérdés

Itt a gyékán sokszor találkozok azzal az állítással, miszerint aki nem Jehova tanúja, az úgysem tudja hogy mit beszél, és nem szabad komolyan venni a véleményét. Én azonban meg vagyok győződve ennek az ellekezőjéről. Kinek mi a véleménye?

Névtelenül.



2013. júl. 7. 16:22
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
És mi az amit te tudsz kedves kérdező és ők nem?
2013. júl. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
77%
Aki értve olvas, az jobban ismeri. Az elfogultság az, ami vakká tesz.
2013. júl. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
0%
Kedves kérdező ÉRDEKEL VALAMI a bibliából, vagy csak szapulni jöttél a Tanúkat a szerinted "tévtanaikkal" kapcsolatban??!! Mert ha őszintén érdekelnek a hittételeik és az, hogy tényleg a biblián alapulnak-e, akkor beszélhetünk róla, de egyébként csak önfényezés és reménytelen vállalkozás ez is.
2013. júl. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
89%

Hát, szerintem például arról, hogy mennyire "erőszakosan" közelednek az emberekhez, ők maguk kevéssé tudnak hitelesen véleményt formálni. Mert ők meg vannak róla győződve, hogy mindössze azért, mert nem használnak szitokszavakat, vagy nem kólintanak fejbe, ők tökéletesen szelíd módon szólnak az emberekhez. Azonban erről leginkább azok az emberek tudnak hitelesen nyilatkozni, akiknek volt már dolgok velük. Csak a legegyszerűbb. Alapvetően etológiában is van egy olyan fogalom, hogy "személyes tér". Az embereknek, állatoknak egyedenként eltérő ez a személyes terük, amibe ha idegen ember tolakodik, máris stresszhelyzetet vált ki az adott egyedből. Persze, nap mint nap tolakodnak be mások a személyes terünkbe, de amikor folyamatosan beszélnek, le nem veszik az emberről a szemüket (a folyamatos szemkontaktus is fenyegetően hat), és szóhoz sem hagynak jutni, akkor bizony többszörösen átlépik mások személyes terét. Ha pedig az ember, akinek a kezébe beletuszkolták a kis újságokat, odébb állva kidobja az újságot egy kukába, akkor a gyüliben azon "szörnyülködnek", hogy mások annyira sem méltatják az ő személyüket, hogy a tőlük kapott füzetet elolvassák... (Nem tagadom, egy ideig jártam ebbe a gyülekezetbe, bár csak a szüleim miatt, akik elvittek ide.)


Másrészt, mivel ők maguk ajánlanak mindig egy "hasznos oldalt, ahonnét hiteles információkhoz juthatnak róluk", ezért meg lehet ismerni a szervezetet bizonyos mértékben kívülállóként is. (Különben meg mire van a honlap?) Persze, az egész szellemiségét, vagy lelkületét akkor lehet csak igazán megismerni, amikor valaki el is megy közéjük. (Hogy aztán ott mit tapasztalhat, hát arról nem írok, mert nem tartozik a kérdéshez.) Persze, a független média (ha még van ilyen) szintén közöl róluk információkat, leginkább bizonyos témákkal kapcsolatos hírek formájában.

2013. júl. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
70%

Igen, ez könnyen előfordulhat. Aki hajlandó egy ezrest áldozni pl. Szalai András Jehova és a Szervezet - című könyvére, az garantáltan mélyebben megismerheti az Őrtorony valós múltját, és módszereit.


A kritikus irodalom nem más, mint az eredeti őrtorony irodalom bemutatása a nagyközönségnek!

2013. júl. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim ***** válasza:
5%
Szalai egy 10-15 perces előadását volt "szerencsém" hallani egy protestáns konferencián velünk kapcsolatban. Gyakorlatilag az itt is gyakran papagájmódon ismételgetett manipulatív érvelésekről van szó. Nagyon gyenge!
2013. júl. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 anonim ***** válasza:
82%
Előbb olvasd el a könyvet és utána véleményezd! Ok?
2013. júl. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 anonim ***** válasza:
86%
Igen, ha valakit érdekel, és figyelmesen elolvas mindent, ami elé kerül. A hivatalos oldalak mellett a kilépettek blogjait, a Tanúk anyagait és a Bibliát is. Ezekből összerak egy képet, ami többé.kevésbé hiteles, bár a források sokszor erősen elfogultak. Pártatlan forráshoz jutni iszonyúan nehéz.
2013. júl. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim ***** válasza:
22%

Nem értek egyet, kedves Kérdező.


Hogyan lehet valakinek nagyobb belátása egy emberi életbe, ha nem része teljesen annak az ember életének?


aki nem él így az hogyan tudhatná, mit éreznek tesznek gondolnak, és ezeket miért teszik úgy ahogy teszik.


Szalai András könyvéről nem nyilatkozom, mert nem olvastam, és nem is kívánom elolvasni.

sok érdekes dolgot olvastam már ellenünk, és egyikkel sem értettem egyet, mindegyikre tudtam Bibliai ellenpéldát mondani.


Katy Weaver

2013. júl. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 A kérdező kommentje:

Én itt most kérdeztem, nem szeretnék véleményezni.

Újra kérdezek valamit. Van olyan a világban, hogy egy témát jobban ismer valaki, akivel nem történt meg? Ez lehetséges?

2013. júl. 7. 22:10
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!