Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Dániel könyvének 7. fejezete...

Dániel könyvének 7. fejezete mit jelent? William Blake az Ancient of Days festményét ez inspirálta és jó lenne tudni, hogy miért.

Figyelt kérdés

Nem vagyok vallásos ezért lehet hiába olvasnám el, nem érteném.


A festmény: [link]



2013. júl. 15. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:
A festmény Istent ábrázolja, Dániel könyvében háromszor említi 'Ancient of Days' néven Istent. A teremtés örökkévalóságára és tökéletességére utal a festmény.
2013. júl. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De miért pont körző vagyis háromszög? Az mit jelent a képen? Csak azért mert ez nincs Dániel könyvében már megnéztem vagyis nincs teremtésről se szó benne meg körzőről meg háromszögről csak szarvról. Szarvat ábrázolna a háromszöggel? De annak meg mi értelme?
2013. júl. 15. 18:33
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem, mivel a 7. fejezetben álomról(éjjeli látomásról) van szó, ezért a kép azt jelenítheti meg, amikor Isten éjszaka ( mivel fekete a háttér és a Nap egy része Félhold alakú ezért éjszaka) adja az álmot Dániel fejébe. Isten Napban van ábrázolva, mert hiába van éjszaka, körülötte mindig világosság van. A világosság/fény meg ugye a bölcsességet, és tudást, a látást is jelképezi.

Istent és az ő világosságát egy sötét felhő zárja körbe és alatta már csak a fénysugarak látszanak. Ez azt jelenti, hogy Isten bár elrejtőzik, de az ő tudása, az ő fénye sugárzik le Dániel álmára. A fény az ő kezéből jön, tehát tőle való.

Szerintem a két fénysugár az nem egy körző, és nem is háromszög. A szimmetria inkább szerintem a tökéletességre, a hibátlanságra utalhat s ezáltal az álom igaz voltára.

Remélem segítettem :)

2013. júl. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amúgy nagyon tetszik ez a kép, örülök, hogy kiraktad, és megismerhettem. Köszi! :)
2013. júl. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

De most, hogy jobban nézem, az első válaszolónak is igaza van, mert a teremtés kezdetét is bemutathatja. Ugyan azon indokokból, amit fentebb leírtam.

Isten körül a sötétség, a semmi, de körülötte fény, amit a Nap szimbolizál. Isten egymagában van.

A kezéből pedig azt a fényt sugározza, ami őt körül veszi, ebből alkotva meg később a világot.

Szerintem nagyon sok féleképpen lehet értelmezni ezt a képet, a legtöbb kép direkt így lett megfestve szerintem, mindenkinek azt jelenti, amit ő lát benne :)

2013. júl. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaid! Akármit is ábrázoljon, nekem is tetszik a kép. :)
2013. júl. 15. 21:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!