Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki a fiam védőszentje? Létezik...

Ki a fiam védőszentje? Létezik Szent Bálint?

Figyelt kérdés
A hétvégén lett megkeresztelve, de az emléklapon amit a templomban kaptunk nem lett kitöltve ez a rész. Másik nevet nem adtunk a fiamnak, nem is mondta a pap, hogy kellene.
2009. okt. 23. 16:31
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Szent Bálint (Valentin, vagy Valentinus) egy vagy több keresztény mártír volt az ókori Rómában. A szerelmesek, a lelkibetegek és az epilepsziától szenvedők védőszentje. A római katolikus naptár szerint 1969-ig ünnepét február 14-én tartották, amikor kivették a külön napon ünnepelt szentek sorából. Ez a nap azonban ma is Bálint, illetve Valentin névnapja. (Lásd még: Bálint-nap)
2009. okt. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 igabcsy ***** válasza:
57%

Igen létezik. Itt olvashatsz róla.

De ha beírod a google-ba, akkor többet is.

[link]

2009. okt. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
16%
Létezik? No nekem eszem ágában sincs tiszteletlen lenni, de ez annyira komoly, amennyire bizonyítható! Ide kívánkozna még az is, hogy a székrekedésben szenvedők "védőszentje" :)
2009. okt. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
11%
Én meg anyád segglyukának védőszentje vagyok. Az ágyadban is csináltuk, te állat.
2009. okt. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
42%
mi az hogy védőszentje? Szerintem Isten védelmez mindannyiunkat, nem kellenek szentek ahhoz hogy éljük az életünket
2009. okt. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
26%

A kérdező azt kérdezte, hogy van-e ilyen, hogy Szent Bálint, mert katolikus keresztelőknél szokás az, hogy egy szentté avatottat kineveznek védőszentnek, és a kérdező kisfia Bálint, a pap meg nem kért mást megnevezni. Szerintem létezik, de mivel elég kusza volt az a történelmi időszak, amikor élhetett, akit az egyház ilyen néven szentté avatott, nem tudjuk, hogy pontosan kire vonatkozik.

Mivel nekem olyan keresztnevem van, amilyen néven nincs szent, keresztelőmkor Szűz Máriát jelölték ki védőszentül mellém anyukám után (őt Máriának hívják), bérmáláskor már mást választottam, de ez itt a kérdésnél most mellékes.


Aki kötekedni próbál egy egyértelmű kérdésnél, mint ez, az szerintem nem tud szöveget értelmezni. :-)

2009. okt. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

"Létezik? No nekem eszem ágában sincs tiszteletlen lenni, de ez annyira komoly, amennyire bizonyítható! Ide kívánkozna még az is, hogy a székrekedésben szenvedők "védőszentje" :)"


Ezt a szöveget én úgy írtam, hogy közben maximálisan hiszek a Biblia szentségében.

És azt se felejtse el senki, hogy maga a Biblia, sokkal határozottabban ítéli el az olyanokat, akik hamis isteneket imádnak, tisztelnek, vagy hozzájuk segítségért folyamodnak!!! Jézuson kívül NINCS MÁS KÖZBENJÁRÓ a Biblia szerint, semmilyen "védőszent" sem az. Persze, ha katolikus érzelmű lennék, a Bibliával ellentétben, rögtön lenne egy sereg ezekből, de ez nem teszi helyessé azt, ami helytelen!

2009. okt. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
09:57 - De nem ez volt a kérdés, pici maszat!
2009. okt. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez igaz!

De ha az ember mindig csak a kérdésre válaszolna...

Különben bocs!

2009. okt. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válszokat, végülis nem baj ha vitát vált ki. Mi katolikusak vagyunk, a választ is ilyen hívőktől vártam.


De hogy létezzenek akkora tuskók, mint a 10.23-án írt 17.48-as!!?? Egyszerűen elképesztő, hogy bűntetlenül szaladgál az ilyen, mert milyen megnyilvánulásai lehetnek a héköznapokban, ha ilyeneket ír? Egyébként sajnálom, boldogtalan lehet... meg is érdemli.

2009. okt. 27. 09:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!