Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves betért zsidók titeket...

Egyfiú12 kérdése:

Kedves betért zsidók titeket hogy fogadtak?

Figyelt kérdés
2013. júl. 30. 21:07
 1/7 Szecsői Tibor válasza:
Gyanítom, erősen függ attól, hogy hova tértek be. Ha pl. egy zsinagógába, akkor gondolom jól.
2013. júl. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kocsmába betértek is jó fogadtatásra számíthatnak, ha rendesen kifizetik amit megisznak, nem kötözködnek és nem hánynak be. :)
2013. júl. 31. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 KZitus ***** válasza:

Szia


Ha vallásos értelemben kérdezed (nem derül ki a kérdésedből), ír a Biblia arról, hogy sok zsidó pap, akik odafigyeltek a keresztény tanításra, sokan megtértek. Természetesen, ezeket a megtért zsidókat nagy szeretettel fogadták.

"Cselekedetek 6:7

Ennélfogva az Isten szava tovább növekedett, és a tanítványok száma igencsak sokasodott Jeruzsálemben, és a papoknak nagy sokasága kezdett engedelmeskedni a hitnek."


Erre gondoltál?

2013. júl. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

KZita!


Nem MEGtérésről, hanem BEtérésről van szó.

Vagyis olyan emberekről, akik felvették a zsidó vallást!

Tehát NEM MEGtért keresztények, hanem zsidók lettek.



Szövegértésből hányas voltál? :)

2013. júl. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát ezt én sem tudtam. szóval a zsidó vallásba betérnek az emberek, a kereszténybe viszont aki betér, az megtér. :D

Egyre okosabb leszek én is itt a Gyk-n. :))

2013. júl. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Aki muzulmán lesz azt, hogy nevezzük? Megtér vagy betér, esetleg csak épp a mecsetben járt? :P
2013. júl. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Érdekes, csak olyanok válaszoltak, akik nem tartoznak a megszólítottak közé. Én sem, mert gyárilag. :)

A közösségekben, ahol elõfordulok, a többség persze gyárilag, a felnõttek között sok a MEGTÉRT - ez nálunk azt jelenti, h nem volt vallásos, esetleg felvett más vallást, majd megtért.

Tudom, hogy itt is, ott is vannak betértek, de tleg nem tudom, hogy kik azok. Egyszerûen nincs semmi különbség. ( Illetve, vannak, akikrõl tom, h nem gyárilag, róluk viszont azt nem tom, már betértek, v még folyamatban. Viszont velük sem viselkedünk másképp, se én, se a többiek. Néha talán onnan tudni, ki a betért, h többet tud, mert, ugye, aki gyárilag, az akkor is zsidó, ha semmit nem tud, viszont a betéréshez sok mindent meg kell tanuln. :) )


A muszlimok nemtom hogy mondják, többnyire azt hallani, olvasni, h "felvette a muszlim vallást".

2013. aug. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!