Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit kaptunk Istentől és mit...

Mit kaptunk Istentől és mit kaptunk a Sátántól?

Figyelt kérdés

Kifejteném: Milyen tulajdonságokat kaptunk Istentől? Szeretet,bizalom,együttérzés,segítőkészség, az ösztöneinket is?

Az irigységre és más negatív tulajdonságokra való hajlamot a Sátán adta megkísértés céljából,vagy ezeket is Istentől kaptuk? Netán később alakultak ki?



2013. aug. 3. 23:49
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Isten nem robotnak teremtett bennünket, hanem képmására és szabadnak. A bűn fogalma onnantòl létezik, hogy kettő vagy több lény létezik az egyetlen egy helyett, akik rossz esetben képesek saját akaratbòl egymás életében kárt tenni, negatívan befolyásolni azt. Nem létezik semmilyen sötét és gonosz erő. Csak helytelen döntés, aminek következménye van és az elkövetője felel érte. Csak az világosodott meg, aki képes lemondani a teljes szabadságròl, mert megismerte a világosságot. Nekünk nincs szükségünk ártatlanok vérére.
2013. aug. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
De itt nem csak cselekedetekről van szó vagy rossz döntésekről,hanem olyan negatív vagy pozitív érzésekről és hajlamokról, tulajdonságokról,melyek már akkor is megvannak az emberekben mielőtt beszélni megtanulnának.(jelenleg a csecsemőkre gondoltam,de egyébként általánosságban minden élő emberre)
2013. aug. 4. 00:37
 3/28 anonim ***** válasza:
Sátán igenis létezik, olvasgasd csak a GYK-t:))
2013. aug. 4. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz? Kicsiként az általam undorítònak tartott bogarakat mentettem ki a Balatonbòl. Na jò, volt amikor bepöccentem és neki estem a szùnyogoknak.

Nővérem meg kicsiként is már elvette a másét és miatta nem igazán volt mindig nyugalmam.

Szòval az igaz, hogy nem csak nevelés és környezetfüggő a személyiség. De nem lehet a génekre ráfogni és slussz.


A világban szép, de halott. Legalábbis materialsta szemlélettel. Jobb esetben elhisszük, hogy minden részecske értékes és csodálatos az élettel együtt. Bár az ember sokszor elakad az egójában.


A kérdésed, hogy egy nyomorult világban miért harcol magáért az ember, miért elégedetlen és mitől szenved? Miért ilyen lett?

2013. aug. 4. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
61%

A sátán teremtett lény, ő nem tud adni tulajdonságot. Rávenni az embert mondjuk irigységre annál inkább.

Figyeld meg azokat a negatív tulajdonságaidat, amik most benned vannak, hogy irányíthatóak és bizony le lehet őket küzdeni. Én imádkozni szoktam, hogy sikerüljön. Maradjunk az irigységnél.

Nem túl veszélyes érzésnek tűnik, viszont amiket hozhat magával az már az. Irigységből bármit megtehetnek veled, nem?

Vagy ilyen a harag, ami gyűlöletté alakul át, ha nem fékezed meg. Tudod mi a durva? Hogy azt tanítják manapság, hogy az érzelmeket nem szabad elfojtani, mert belebetegszik az ember. Jézus viszont azt, hogy szeress és ha baj van, akkor imádkozz Istenhez, hogy vegye ki belőled a negatív érzéseket. Én ezt szoktam, mert nem vagyok vak, látom mit okoznak a világban és én nem akarok beállni a sorba.

Istentől meg a szeretetre való képességemet kaptam, ami minden jót vonz magával.

2013. aug. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
91%
Mindent istentől kaptunk.Nincs más.A negatív tulajdonságok(bár ez relatív,mit nevezünk annak)azért vannak jelen,mert mindennek van ellentétes pólusa,különben nem létezhetne,mert az abszolut önmagában nem értelmezhető.
2013. aug. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 Mulder614 ***** válasza:
Sátántól a függetlenség szellemét kapod. Ő-e világ uralkodója jelenleg ezért minden rosszért ő a felelős. De azért hogy rossz tulajdonságaid legyenek azért tehetsz te is. Sátán csak akkor tud rossz tulajdonságokat teremteti benned ha hagyod.
2013. aug. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Csatlakozom Mulder Testvérem válaszához.


Sátán az engedetlenség szellemét tanította meg az embernek.

Sátántól nem kaphatunk tulajdonságokat, mivel nem Ő teremtett minket,

Ő a kételyek magvát hinti el a kérdéseivel és állításával az emberekbe.

Lásd Éva esetét.

Akarj többet, mint amennyid van. Ezt engedetlenségnek, és mohóságnak hívják, amit a Biblia bálvány imádásnak nevez.


(Kolosszé 3:5, 6) 5 Öljétek meg azért földi testtagjaitokat a paráznaság, a tisztátalanság, a nemi vágyakozás, a káros kívánság és a mohóság dolgában, ami bálványimádás. 6 Ezek miatt jön az Isten haragja.


Katy Weaver

2013. aug. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

"Sátántól nem kaphatunk tulajdonságokat, mivel nem Ő teremtett minket"


Akkor nézzük csak,milyen tulajdonságokat kaptunk Istentől a szereteten,együttérzésen stb.kívül:


Ítélkezés,megbocsájtásra való képtelenség,gyűlölet,harag,öldöklés,gőgösség,féltékenység.


Ki teremtett minket,ha a Sátán is,és Isten is ugyanezekkel a tulajdonságokkal rendelkezik?

2013. aug. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Kedves előttem szóló.

Istentől a főbb tulajdonságokat kaptuk, ami nem csak a szeretet, hanem a bölcsesség, az igazságosság, és a hatalom.


Ezeket akkor tudjuk hozzá hasonlóan alkalmazni, ha ugyan úgy járunk el ezekkel ahogy Ő.


arra nem kaptunk hatalmat hogy egymás felett uralkodjunk, a parancs az állatok feletti "uralkodásra" szól,

ezért írja Jeremiás:

(Jeremiás 10:23) 23 Jól tudom, ó, Jehova, hogy a földi embernek nincs hatalmában az ő útja. Még csak lépteit sem irányíthatja a járókelő ember.


s ha magát nem képes irányítani az ember,akkor más embert sem tud.

ezért az emberi politikai vezetők pont ezért nem fognak és nem is tudnak az emberek számára megfelelő vezetést nyújtani, amíg hatalmon vannak.

Erre csak Isten képes, és ezt a hatalmat magának meg is tartotta, de Sátán állította először azt, hogy az ember lehet független a teremtőjétől

S az első ember el is kezdte azt, lásd hova jutott vele.


Így amit írtál, az tévedés.


Katy Weaver

2013. aug. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!