Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus vagyok, de nem...

Katolikus vagyok, de nem vagyok megbarátkozva ezzel a ténnyel. Az evangélikus szemléletet sokkal jobban el tudom fogadni, igazából abban hiszek. Mit kell tennem, hogy evangélikus lehessek?

Figyelt kérdés
2013. aug. 23. 23:53
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Nagyjából semmit, abban hiszel amit helyesnek érzel. De ha fontos, hogy papíron is az legyél, akkor felkeresel egy evangélikus lelkészt, és átkeresztelkedsz. :)
2013. aug. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gondolom azért tetszik az evangélikus hit, mert ismered.

Amennyiben így vallod, s e nézetet követed: te magad is evangélikus leszel.

Bár jobb felkeresni egy közösséget, hogy van-e valami szektás beavatás vagy sem.

Én is katolikusnak lettem keresztelve, de nem vagyok katolikus.

2013. aug. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

akkor lehetsz evangélikus, ha a szíveddel elfogadod a hitvallást és megéled a hited

átkeresztelkedni nem kell, mivel elfogadják ezek a felekezetek egymás keresztségét

a konfirmálással lehetsz az egyház teljes jogú tagja

2013. aug. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Keresel egy szimpatikus gyülekezetet a közelben.
2013. aug. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az evangélikus egyház hasonló a katolikushoz,hisz még a hiszekegy hitvallást is mondják,csak ők a katolikus szót,magyarül mondják: "egyetemes"-nek. Tehát elismert keresztény felekezet. Ha úgy érzed ott a helyed,akkor nem kell sokat tenned,mert nincs átkeresztelkedés. Az csak a "modern" gyógy-egyleteknél szokás....... :) Mindegyik felekezet,amely hiszi,és vallja az apostoli hitvallást,kereszténynek minősül,az az nem kell "átkeresztelkedni". Annyi,hogy te oda akarsz járni Istentisztetre,akor tedd. Jómagam maradok katolikus. Mi az amit úgy érzel,hogy ott jobb neked? Isten áldjon!
2013. aug. 25. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!