Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok! Válaszolnátok...

Katolikusok! Válaszolnátok ezekre a kérdésekre?

Figyelt kérdés

1. Amikor valaki áldozik a misén, akkor a mise előtt elég az, ha az emberekkel közösen gyónja meg a bűneit vagy minden mise előtt kell külön a papnak gyónnia?

2. Mikor kell gyónnia a hívőnek (külön papnál)? Húsvét/karácsony előtt?

3. Mikor vége az áldozásnak, akkor aki áldozott le szokott térdelni egy darabig a padban, akkor mit csinál? Imádkozik közben? Vagy mit csinál?

3. Mi pontosan a kegyelmi állapot?

Köszönöm a válaszokat.


2013. aug. 28. 18:23
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Bár ateista vagyok, voltam elsőáldozó, bérmálkozó, ezért tudom mi a menete a dolgoknak.

1) A halálos bűnöket csak papnál gyónhatod meg, a bocsánatos bűnöket elég ha megbánod.

2) Ha bűnt követtél el, azt minél előbb meg kell gyónni!

3) Mivel Krisztus testét és vérét veszed magadhoz, ezért magadba kell fogadni a szentséget, ezért imádkoznak.

4) Erre már nem emlékszem :/

2013. aug. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

3. mikor mar tobbe nem kovetunk el bunoket, mert nem azonositjuk magunkat tobbe azzal a szelyisegunkkel, egonkkal, aki a bunoket hozza letre bennunk.

A Torveny/Karma/Ok-Okozat hatasa alol valo folszabadulas a Kegyelem.

2013. aug. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A katolikusok a megváltásban hisznek, a karmában és az önmegváltásban nem.

A halálos bűnöket is eltörli az őszinte bűnbánat, de a következő gyónásban azért mégiscsak meg kell említeni. Amíg nem követ el halálos bűnt, addig áldozhat, de naponta csak egyszer.

Mise közben a közös gyónásban nem hagynak elég időt a bűnök végiggondolására, ezért előtte kell elvégezni a bűnbánatot, ha erre gondolsz.

Az Anyaszentegyház öt parancsolata szerint: Minden évben gyónjál, és legalább a húsvéti időszakban áldozzál! Bár ez csak ajánlás.

Áldozás után a hívő imádkozik. Legalábbis én úgy szoktam.

A kegyelmi állapot az, amikor bűn nem terhel, mert Isten megbocsátotta őket.

2013. aug. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most már minden világos.
2013. aug. 28. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!