Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűnnel áldoztam, hogyan...

Bűnnel áldoztam, hogyan gyónjam meg?

Figyelt kérdés
Azt hiszem, szentségtörést követtem el, amikor húsvétkor gyónásra alkalmat nem találva halálos bűnnel járultam az oltári szentséghez. Hogyan gyónjam ezt meg egy papnak? Egyáltalán fel tud egy pap oldozni ez alól, vagy egy püspökhöz kell fordulnom?

2013. aug. 30. 10:53
 1/8 anonim ***** válasza:
3%

Ez iszonyatos bűn gyermekem!

Itt már talán csak a pápa tud tenni valamit - majd szólok neki.

Ha meg ő sem, akkor irány a pokol!


Tréning-atya

2013. aug. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
A papnak mondd el ezt, ahová szoktál járni, majd megmondja, mi a teendő. Amennyiben valós a probléma és nem csak a "nincsisten-baromhívők-mértnemfoglalkozol bulvártudománnyalinkább" rohamosztag toborzása a célod.
2013. aug. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Őszintén...

Egyébként nem hiszem, hogy halálos bűnöd van.

Nem az étel tisztít vagy mérgez...

2013. aug. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Bármely pap tud feloldozást adni ez alól. Egyszerűen elmondod a legközelebbi gyónásod alkalmával, hogy halálos bűnben voltál, amikor legutóbb áldoztál. (Ha azóta nem tetted többször.) Elmondod, hogy nem találtál gyónásra alkalmat, ezért tetted. Ennyire egyszerű. Máskor jobban teszed, ha így nem járulsz az Oltáriszentséghez, de ne félj, van feloldozás.
2013. aug. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat, főleg az utolsót. :)
2013. aug. 30. 22:09
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Isten nem hatalmaz fel embereket arra, hogy megbocsássák az őellene elkövetett bűnöket. Ezeket egyedül ő bocsáthatja meg. A Biblia világosan kijelenti: ’Ha megvalljuk bűneinket, Isten hű és igazságos, hogy megbocsássa nekünk azokat, és megtisztítson minket minden igazságtalanságtól’ (1János 1:9). De akkor kinek kell feltárnunk ezeket a bűnöket?

Mivel egyedül Isten bocsáthat meg, neki kell megvallanunk a bűneinket. Dávid is ezt tette, ahogy azt már láthattuk. De mi szükséges ahhoz, hogy Isten megbocsásson nekünk? A Biblia ezt mondja: „Tanúsítsatok tehát megbánást, és térjetek meg, hogy eltöröltessenek a bűneitek, hogy felüdülés időszakai jöjjenek Jehova személyétől” (Cselekedetek 3:19). Vagyis a megbocsátás nem egyszerűen attól függ, hogy elismerjük és megvalljuk-e a bűneinket, hanem attól is, hogy hajlandóak vagyunk-e felhagyni a helytelenség gyakorlásával.

2013. szept. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

(előző:Noha nincs szükség JT -k állandó Bibilia félremagyarázásaira, de fékezhetetlenek)


Feltámadása után Jézus megjelent tanítványainak: „Békesség nektek” - mondta. „Amint engem küldött az Atya, úgy küldelek én is titeket... Vegyétek a Szentlelket.

Akinek megbocsátjátok bűneit, az bocsánatot nyer, s akinek megtartjátok, az bűnben marad” (Jn 20,21-23).


Ettől kezdve az apostolok és utódaik Isten nevében gyakorolták a bűnbocsátást.

2013. szept. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Elég összetett ez a dolog, szóval egyáltalán nem biztos, hogy szentségtörést követtél el. A szentségtörés akkor bűn, mint ahogy a többi bűnnél is, ha tudva és akarva követted el. Tehát mikor semmi jó szándék nincs benned, és direkt, ha úgy tetszik botránykeltésből mentél oda áldozni. Akkor sem bűn, ha most utólag jutott eszedbe, hogy mégiscsak súlyos bűnben voltál, de akkor még ezt nem vetted észre.

Egyébként, ha valóban szentségtörés, akkor az alól püspök oldoz fel, de akkor is a legjobb, ha először a plébánost keresed fel, mert a püspöki feloldozást is úgyis ő tudja kérvényezni.

2013. szept. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!