Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mért pont a "szent" egyházon...

Mért pont a "szent" egyházon belül virágzik oly mértékben a pedofília?

Figyelt kérdés

Hihetetlenül sok egyházi dolgozót csuknak le pedofília vádjával, sokat hallani a médiában, ezenkívül folyamatosan kerülnek elő a bizonyítékok a vatikánban tartott szex-orgiákról, gyermekrontásokról, stb.

az előző pápa is csak amiatt mondott le, mert megzsarolták azzal, hogy kiszivárogtatják a több száz oldalas bizonyítékokat, adatokat az orgiáikról, mivel nem egyszer szerepel benne a neve.

A visszásságokat sorolhatnám még.

(akit bővebben érdekel, privátban küldök linket)

Ti nem tartjátok ezt képmutatásnak, álszentségnek?



2013. aug. 31. 14:07
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy ott virágzik a legjobban? Nincsenek erről adataink, nem tudhatunk semmit biztosan. Az, hogy ott lepleződik le a legnagyobb mértékben, az nem jelenti azt, hogy ott van a legtöbb.

Az interneten pedig azt terjesztenek, amit akarnak...


Egyébként én is elítélem ezt a dolgot, és undorítónak találom. Az ilyen embereket nagyon meg kell büntetni.

Ugyanakkor azt is mondom, hogy sok a rosszakaró ember, aki visszaél az ilyen dolgokkal.


De én úgy látom, hogy a legtöbb ilyen undorító dolog a világban zajlik, nem feltétlenül az egyházakban.

2013. aug. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
7%

Azért, mert az egyház teli van olyan ateistákkal, vagy más vallású kémekkel, akik nem veszik komolyan Isten szavát.

A második oka pedig csak a véletlen lehetne.

2013. aug. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
és mért prédikálnak olyan álszent módon a szegénységről, miközben ők maguk fényűzően élnek?!
2013. aug. 31. 14:32
 4/26 anonim ***** válasza:
És miért, és miért, és miért? Millió kérdést lehetne föltenni, amit mint gőgös gyerek, sok ember fel is tesz naponta. Figyelj, ha érdekel a téma, javaslom, hogy beszélj meg egy találkozót egy pappal, de inkább egy szerzetest ajánlanék. Ők valahogy emberbarátibbak. Írd föl a kis kérdéseidet, és beszélj vele. Tudj meg sokat az egyházi dolgokról, utána lehet ócsárolni. De amíg nem vagy benne, addig ne tedd. Kívülállóként én is sok mindenkit meg tudnék szólni, de nem teszem, mert nem tudom, hogy mit, miért tesznek.
2013. aug. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
#4 a papokat kösz, kihagynám, marad a te reszortod;)
2013. aug. 31. 14:46
 6/26 anonim ***** válasza:
69%
Azért,mert elnyomják a természetes szexualitást,bűntudattal,félelemmel.Persze nem minden pap ferdül el ettől szexuálisan,a normálisabbak azért legalább maszturbálnak néha.
2013. aug. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
52%

Egy újabb tudatlanságból fakadó, gyűlölettel teli kérdés....


Én egy római katolikus egyházi dolgozó vagyok. Nem pap, hanem orgonista. Elhiheted, hogy egy cseppet többet tudok az egyházi személyekről, mivel az egyházban "élek". Az Egri Egyházmegyében (mely Borsod, Heves és Jász-Nagykun megyét foglalja magába), egy pedofil esetről sem tudok. Papi körökben terjedő pletykákból hallottam már olyat hogy pl. egy pap foglalkozott egy nővel, de ez is nagyon ritka. Pedofil esetről azonban még egyáltalán nem hallottam.


Kedves Kérdező, ha kicsit műveltebb lennél, ismernéd e szó jelentését, hogy Manipuláció. Mennyire hiteles adat az, amit "sokat hallani a médiában"? A média azt a hírt adja le, amelyet akar.


Az igazság az, hogy az egyetlen szervezet a világon, amely alapítása óta 2000 éve töretlenül fenáll, az a katolikus egyház. A történelemben számtalan példa volt már az ellene való támadásokra (reformáció, felvilágosodás, kommunizmus stb), de igazából semmi sem tudta megdönteni, mivel maga Jézus alapította. Ez pedig sok embernek fáj, emiatt terjesztenek ilyen butaságokat, mint a pedofília.


A csodálatos média manipulációjára egy tipikus példa:

2012 nyarán Madridban katolikus ifjúsági világtalálkozó volt. A világ minden országából érkeztek katolikus fiatalok, összesen több százezren. Olimpia-méretű esemény volt. Mivel ez a találkozó egy pozitív szép dolog, a híradók meg sem említették, hiszen egy pozitív oldala az egyháznak. De ha a világ másik végén egy amerikai kisvárosban van egy pedofíl gyanús eset, azt rögtönn közlik...


És még egy dolog: a pedofília nagyon súlyos bűn melyet büntetni kell. Világviszonylatban (mondjuk a világ egymillió papja közül) valószínűségszámítás szerint is előfordul néha 1-1, csak ezeket a ritka eseteket fújják fel. A tanárok közt is vannak pedofilok, csak azokat nem domborítja így ki a média. Akkor minden tanár pedofil?

2013. aug. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
52%
Elég sok tanár ront meg rábízott gyerekeket. Akkor zárjuk be az iskolákat, mert ebben az esetben hazugságokat tanítanak.
2013. aug. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

"#4 a papokat kösz, kihagynám, marad a te reszortod;)"


Na látod, ez a baj. Vedd fel a cipőmet, járd az utamat, és azután ítélj meg :)...vagy valami ilyesmi az idézet, amit nemrég láttam.

Én érdemben nem hinném, hogy tudnék neked válaszolni, se türelmem, e megfelelő tudásom nincs hozzá. Hogy mit, miért csinálnak, nem tudom.

Azt vallom, hogy az egyház igenis szent, de az emberek bűnösök, akik alkotják.

2013. szept. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim válasza:
A pedofília egy állapot, elmezavarnak és aberrációnak is szokták mondani, de ahhoz pofa kell, hogy bűnnek nevezz egy érzést és bűnösnek azt, aki ki sem éli. Nem a papok lesznek pedofilok, hanem sok pedofil választ papi hivatást, pontosan azért, mert cölibátust gyakorolva számol az Isten kegyelmével és pontosan azért buknak el benne, mert még úgy sem számolhatnak vele, mindenki szégyenkezést és bűntudatot vár el tőlük amiatt, amit éreznek és a vesztüket kívánja, magányuk állandó és egy ember nem élhet sokáig úgy, hogy önmagát sem tartja embernek. Ez a társadalom hibája és felelőssége, a társadalomnak kellene biztosítania minden polgára számára olyan közegeket, amiken belül egészségesnek és jó embernek, hasznosnak érezheti magát, anélkül, hogy bármilyen módon is törvényt szegne vagy ártana másoknak. A média pedig undorító hadjáratot folytat ellenük azzal, hogy mindenkit félreinformál és a közvéleményt hangolva kiveszi a kezükből azt a döntést, hogy ők lehetnek-e jók vagy sem.
2013. szept. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!