Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti hívők haragszotok és...

Ti hívők haragszotok és utáljátok azon elméletek terjesztőit, akik azt állítják, hogy Isten vagy az istenek csupán földönkívüli űrutazók, "paleoasztronauták" voltak?

Figyelt kérdés
"Az ún. paleoasztronautika képviselői szerint földönkívüli lények már nagyon rég látogatják a bolygónkat, és a szent iratokban (Biblia, Védák, Rámájana, Mahábhárata, a maják szent könyve a Popol Vuh[2], Korán stb.) isten(ek) földreszállásáról szóló történetek valójában ufólátogatásokat írnak le. Az elmélet legismertebb terjesztői az amerikai Zecharia Sitchin[3] és a svájci Erich von Däniken.[4] Az utóbbi 26 könyvet írt a témáról (amelyeket 32 nyelvre fordítottak le eddig), és számos tv-műsorban és filmben szerepelt. 2002-ben kiadott könyvének a címe magáért beszél: „Az istenek űrhajósok voltak”."

2013. szept. 1. 13:47
 1/9 A kérdező kommentje:
Egyáltalán mit gondoltok ezekről az elméletekről?
2013. szept. 1. 13:50
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Nem haragszom, mindenki azt hisz, amit akar. Ha igaz, amit Isten könyörületességéről állít a hitem, nekik sem lesz semmi bajuk a Végítéletkor. (Én mindenesetre imádkozom, hogy így legyen.)
2013. szept. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Az én Bibliámban az áll, hogy Isten (egy igaz Isten) teremtett meg mindent és annyira szeretett minket, hogy az Ő egyszülött Fiát küldte el hozzánk, hogy meghaljon a bűneinkért.


Szerintem nem UFO-k voltak, de a kérdés, hogy utálom-e ezeket az embereket akik a kérdésedben leírtakat terjesztik? Nem utálom őket. Sőt, szeretem őket és most imádkozni is fogok értük.

2013. szept. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
4%
Nem haragszom, de semmivel sem visznek előrébb.
2013. szept. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
12%
Nem haragszom és nem utálom őket.
2013. szept. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Sowilo ***** válasza:

Én hívő vagyok, de nem keresztény hívő, hanem más vallású. Nekem is szól a kérdés?


Én nem haragszok rájuk. Lehet hogy igazuk van, lehet hogy nincs, egyik értelemben sem ártanak vele nekem, nincs okom haragudni rájuk. Egyedül arra haragszok, vallástól függetlenül, aki meg akar téríteni, és rám akarja erőltetni az igazát.

2013. szept. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 eric_one ***** válasza:
54%

Pál közel 2000 éve előre jelezte ezt, és ezt írta Timóteus 2. levelének 4. fejezetében a 3,4 versszakában:


"Azért írom ezt, mert eljön majd az idő, amikor az emberek hallani sem

akarják többé az egészséges tanítást. Inkább olyan tanítókat keresnek maguknak,

akik azt fogják mondani, amit az emberek hallani szeretnének. Akkor az

emberek elfordulnak az igazságtól, és inkább a kitalált, misztikus történetek

érdeklik őket."


Károli fordításban így hangzik


"Mert lesz idő, mikor az egészséges tudományt el nem szenvedik, hanem a saját kívánságaik szerint gyűjtenek magoknak tanítókat, mert viszket a fülök;

4. És az igazságtól elfordítják az ő fülöket, de a mesékhez oda fordulnak."


A Biblia valóban beszél arról hogy bukott angyalok jöttek a földre, és földi asszonyokkal közösültek, amiből születtek nefilimek, vagyis óriások. Fizikai és szellemi óriások...

2013. szept. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Sowilo ***** válasza:
56%

A biblia tanításaira azért nem jó hagyatkozni ilyen témákban, mert a nagy részét innen onnan, a sokkal ősibb pogány vallásokból ollózták össze. Az említett "bukott angyalok" is ilyenek, akik az eredeti történetekben még csak gonoszok sem voltak.


Az jó, ha valaki olvasta a bibliát, viszont ezerféleképpen értelmezhető, ködös, rejtett összefüggéseket tartalmaz, amik megakadályozzák, hogy eljuss a valós üzenetéig. Szinte soha nem vezet önmagában jó irányba. Minden mást el kellene olvasni, mert minden vallás ugyanarra az egyetemes igazságra próbál rávezetni. Ehhez viszont kutatni kell, hogy összeálljon a kép.

2013. szept. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem haragszom rájuk és nem utálom őket.Imádkozom értük...is.
2013. szept. 3. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!