Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, mit tennétek ha...

Keresztények, mit tennétek ha kiderülne, hogy a hinduknak van igazuk?

Figyelt kérdés

2013. szept. 2. 16:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
De persze lehet, hogy előbb a judeo-keresztényekkel kezdenék, lol.
2013. szept. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%

Ilyen nem derülne ki, mert aki tényleg hisz Istenben, az azért teszi mert megtapasztalta a saját életében, hogy létezik munkálkodik és úgy tökéletes, ahogy van.


De azért eljátszva a gondolattal, ha tegyük fel kiderülne, hogy nincs az az Isten akiben én hiszek, akkor értelmetlené válna az életem és inkább véget vetnék neki, mert nélküle nem élet az élet. Persze nem voltam mindig olyan, hogy hittem benne, csak a neveltetés miatt volt bennem annyi, hogy van és kész. Nem foglalkoztam vele. De most már e kérdésed helyett bennem az merült fel, hogy hogyan képesek az emberek az Isten nélkül élni és előre haladni? Persze nem állnék le vitázni ebben, mert ezt csak az érti meg aki hisz benne...


Visszatérve a kérdéshez, ez nem lesz így mert nem csak hiszem, hogy van, hanem érzem is hogy bennem él és visszatekintve a múltba egy rakás olyan eseményben velem volt és átsegített, amikor én már tényleg cselekvés képtelen voltam és hozzáfordulva szinte egy varázsütésre megoldotta a nehézségeimet.

2013. szept. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Ez a lemészárlás dolog annyira idióta feltételezés. Azok nem voltak valódi keresztények akkoriban. Csak egy egyházi elvárásnak megfelelni akaró emberek hada volt akiknek ez jó ürügy volt, hogy kiélhessék gyilkolni akarásuk vágyát meg lehetett egy rakás ember aki félelemből tette mert nem akart meghalni amiatt, hogy nem hisz Istenben és akkor már inkább megjátszotta magát, hogy keresztény. Persze biztos voltak köztük elvétve olyanok akik tényleg hittek Istenben és tényleg azt hitték, hogy az a helyes Isten előtt, hogy mindenki más meghal aki nem benne hisz, mert az akkori hatalmasságok félrevezették őket a hamis tanításokkal.


Persze ez majd így lesz egyszer, de nem az emberek fogják lemészárolni az embereket, hanem Isten fog ítélkezni és dönteni élet és halál felett.


De addig is nézzetek körben kicsiny kis országunkban és keressetek olyan embereket akik valóban keresztények és nem csak megjátsszák magukat, hogy elvárásoknak feleljenek meg, hanem tényleg van hitük Istenben és vele, Őt követve élik az életüket. Rá fogtok jönni, hogy az ilyen ember nem venné el egy másik ember életét, mert ugyanannyira szereti azt az embert mint saját magát.


Persze ez sokszor nem könnyű, főleg amikor az illető folyton keresztbe tesz nekünk és néha mi is vagyunk úgy, hogy legszívesebben megölnénk hiszen mi is ugyanolyan emberek vagyunk mint a többi, csak mi kegyelem alatt vagyunk és segítséget is kapunk Istentől, hogy ne kövessük el azokat a dolgokat amik bűnnek számítanak.


Persze néha megbotlunk és akkor már jön is a szöveg, hogy "milyen vagy már, hát ilyennek kell lennie egy kereszténynek?" Na olyankor fogalmazódik meg bennünk, hogy hülye vagy és nem tudsz te semmit sem.


Ugyanolyanok vagyunk mint a többi ember, ugyanúgy elkövetünk bűnöket, csak mi nem élvezzük és szenvedünk miatta, hogy olyat tettünk ami Istennek nem tetsző és gyakran inkább meghalnánk, mint hogy újra megtegyük, de Isten ad erőt, hogy ne tegyük meg újra.


És ti képesek vagytok az ilyen emberekről azt feltételezni, hogy halomra gyilkolná az embereket azért, mert nem az egyedüli Istenben hisznek. Inkább azon fáradunk, hogy megismerjék Őt és tudjanak hinni benne mert azt az embert is szeretjük és azt akarjuk, hogy majd Ő is velünk legyen a mennyben, mert mind testvérek vagyunk, csak némelyek megtévedtek, de testvéri szeretetből segítenünk kell őket, hogy megtalálják a helyes utat és az nem az, hogy legyilkoljuk őket, mert azzal elvesszük a megtérésük esélyét és nem is volna egy szeretetből tett cselekedet.


Szóval a nem Istenhívők halomra gyilkolása egy nagy idióta feltételezése a tudatlan Istentelen emberek agy-mosott fejéből.

2013. szept. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
"Nem voltak valódi keresztények akkoriban?" És isten mégis segítette őket? LoL
2013. szept. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Úgy látszik a középkorban nem léteztek keresztény emberek, legalábbis nagy elenyésző volt a számuk. :)
2013. szept. 3. 14:51
 16/17 Girgoy ***** válasza:
0%
A Biblia arról beszél, hogy a kereszténység nagy világuralmi korszaka után egy összpogány támadás fogja megtéveszteni a világot (Góg és Magóg). Ez a Biblia és ezt éljük most. Akinek van értelme, fogja fel, mert a kérdésre ez választ ad.
2013. szept. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Összpogány támadás... Gratulálok hogy sikerül már mindent belemagyarázni a Bibliátokba.
2013. szept. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!