Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi, melyek azok az...

Jehova Tanúi, melyek azok az ünnepek, amiket megünnepelhettek nem tanúkkal?

Figyelt kérdés

Tegnap azon gondolkodtam, hogy a szülinappal mi az a nagy probléma, ami miatt ennyire fel kell háborodni ha valaki ünnepli. (vendégségben voltunk és egy 5éves kisfiúnak meglepetés tortával készült a vendéglátó, mivel aznap volt a szülinapja. Ezen nagyon kiakadtak a szintén vendégként ott levő tanú ismerőseim.)

Tudom, arra hivatkoznak a tanúk, hogy a Bibliában 2x említenek szülinapot és mind a két alkalommal meghal valaki.

De tegnap én arra jutottam, hogy az igazi ok az, hogy megszüntessék az összes olyan alkalmat, ahol jól érezheti magát együtt tanú és nem tanú. A tanúk az ünneplést, a felemelkedett érzést csak tanúk társaságában tudják megvalósítani, mert mindenhol máshol rosszul érzik magukat, elkülönülnek, burkolt formában nem engedélyezett számukra a nem tanúkkal való ünneplés. Egy idő után ellaposodnak a kapcsolataik mindenkivel, aki nem tanú. Ez nekem sokkal inkább indok, mint az a bibliai két eset. Ezért írtam ki a kérdést. Van még olyan ünnep, amit közösen lehet ünnepelni?


2013. szept. 8. 15:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
14%

Kedves Kérdező.


Nem tudom mennyire vagy jártas a biblia tartalmában.


De ha legalább egyszer elolvastad, akkor ott jól láthatod, hogy azokat a születés napokat amiket említ a Szent írás, egyik esetben az Isten népéhez tartozók ünnepelték, és azt is nagyon sokan tudják, más magyarázó könyvekből, hogy a születésnapok megünneplése mindig is pogány szokás volt, így sem a Zsidók, sem Jézus első századi követői nem ünnepelték.

Sőt sokáig az első megalakult "hitehagyott" egyház is visszautasította ezt az ünnepet, de aztán megalkudtak és bele vették a "szertartásaikba"


Nekem és bátran beszélhetek Tanú társaim nevében, nem laposodtak el a kapcsolataim senkivel.

A Szomszédaimmal, vagy a nem Tanú ismerőseimmel igen jó viszonyban vagyok, s bár nem járok hozzájuk "ünnepelni" de készségesen szoktuk egymást segíteni, ha szükséges.


Katy Weaver

2013. szept. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
17%
Jól érezhetjük magunkat jó társaságban, nincs megtiltva semmi. Ha azért nem ünnepelnénk szülinapot 'nem tanúkkal', hogy elkülönüljünk tőlük, akkor tanúk társaságában miért nem ünnepelünk születésnapot? Pedig nem ünnepelünk. Ahhoz viszont, hogy jól érezzük magunkat 'nem tanúkkal', nincs szükség születésnapra. A valódi okot leírtad. Isten azért íratta le a Bibliában azt a két esetet, hogy tanuljunk belőle. Mi elsősorban neki akarunk megfelelni.
2013. szept. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
76%

Vidiripi


"Isten azért íratta le a Bibliában azt a két esetet, hogy tanuljunk belőle. Mi elsősorban neki akarunk megfelelni."


S mit lehet tanulni ebből a két esetből?

A te gyülekezeted lesz az első amely árva gyerekekkel kezd el foglalkozni?


(Jakab 1:27) Istenünk és Atyánk álláspontja szerint a tiszta és beszennyezetlen imádati forma ez: gondot viselni az árvákra és az özvegyekre nyomorúságukban, és szennyfolt nélkül megtartani magunkat a világtól.


Mert akkor inkább ebből kellene tanulnod. S ez nem csak úgy említve van a Bibliában kétszer hanem azt írja hogy TISZTA.....IMÁDATI FORMA.

Látod amit írt Katy Weaver kölcsönösen segítik egymást a nem tanú ismerőseivel ha szükséges.

Akkor egy árva gyereknél vagy egy özvegynél ez mennyire lehet szükséges? De ez valójában nem is kérdés.

2013. szept. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%
Nem fogom megválogatni, hogy mit tanuljak a Bibliából és mit ne. A teljes Írás hasznos a tanításra. A két eset a születésnap megünneplésére vonatkozik, hogy kapcsolódik ehhez a Jakab 1:27?
2013. szept. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
27%

Vidiripi


"Nem fogom megválogatni, hogy mit tanuljak a Bibliából és mit ne. A teljes Írás hasznos a tanításra. A két eset a születésnap megünneplésére vonatkozik, hogy kapcsolódik ehhez a Jakab 1:27?"


Magyarázd meg hogy mit lehet tanulni a két esetből!

Nem kell megválogatnod hogy mit tanulj és mit ne. Viszont eddigi tapasztalataim szerint a Jakab 1:27-nek nincsenek nagy hagyományai Jehova tanúinál.

Pedig vannak dolgok amiket rendkívül hangsúlyoznak a tanúk.

A tiszta imádati forma is ilyen. Meg az igazság.

2013. szept. 10. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
23%

Gyakoroljuk a tiszta imádati formát(többek közt az özvegyeket és árvákat is segítve), de lehet, hogy nem kürtölünk közben magunk előtt.

A kérdés a születésnapokra és egyéb ünnepekre vonatkozott, illetve arra, hogy van-e még olyan pont a tanúk és nem tanúk életében, ahol jól érezhetik magukat egymás társaságában. Ajánlok egy ünnepet én is, ahová a nem tanúk eljöhetnének, hogy velünk együtt részt vegyenek Jézus halálának emlékünnepén.

A születésnapok megünneplése negatív példa a Bibliában. Megkeresheted. Ahhoz, hogy kölcsönösen segíteni tudjuk egymást, gondoskodjunk az arra rászorulókon, nincs szükség egy születésnapi alkalomra a két fél között. Megtesszük nap mint nap.

2013. szept. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
58%

Vidiripi


"A kérdés a születésnapokra és egyéb ünnepekre vonatkozott, illetve arra, hogy van-e még olyan pont a tanúk és nem tanúk életében, ahol jól érezhetik magukat egymás társaságában."


Hol itt az ellentmondás? Hidd el sok olyan özvegy ember van aki örül ha néhány kedves ember rányitja az ajtót. Ha egy ilyen emberhez valaki hetente 1-2-szer ellátogat és beszélget vele egy órát legalább vagy segít amiben tud az nem e egy örömteli pillanat? Tapasztalat.


"Ajánlok egy ünnepet én is, ahová a nem tanúk eljöhetnének, hogy velünk együtt részt vegyenek Jézus halálának emlékünnepén."


Egy évben egyszer. Így minden évben időt kell szakítani arra hogy elmondják a vendégeknek hogy ki vehet Úrvacsorát és ki nem. Meg azt is hogy miért van ez így. Miközben arra aki miatt megtartják ezt az ünnepet kevesebb idő jut. Voltam ilyen eseményen nem is egyszer. Az idő fele azzal ment el hogy magyarázták az okokat és miérteket.

S így csak fele idő "maradt meg" Krisztusnak.

A gyülekezet ahová én járok évi minimum 12 alkalmat tart vagy néha még többet is. Csak a megkereszteltek vehetnek Úrvacsorát.

Jézus halála nem ünnepi esemény. Ez egy megemlékezés arról hogy ő meghalt.

Nem tudom hol jársz gyülekezetbe de erősen kétlem hogy az Emlékünnep után sütemény ,innivaló és zene várja az egybegyűlteket. Bizonyára vannak olyanok akik ünneplik valaki halálát ezt nem tudom.

Épp az lenne a lényege hogy arra emlékezzünk hogy Krisztus mit tett értünk meg arra hogy ne feledjük bűnös emberek vagyunk akiknek csak egy esélyük maradt a megmentésre ez pedig Krisztus.

"Ezt cselekedjétek az én emlékezetemre" Nem az van hogy így ünnepeljetek.

Bűnös emberek vagyunk te is én is akikért szintén az életével fizetett Krisztus. Hogy aki hisz ő benne el ne vesszen hanem örök élete legyen. (nem szó szerint idéztem)


"A születésnapok megünneplése negatív példa a Bibliában."


Ez így van. Az Őrtorony teológia szerint viszont akár kiközösítés is járhat érte. Ezzel nem azt akarom mondani hogy egyet értek a születésnap megtartásával. Viszont még csak utalás sincs arra hogy ez egy tiltott dolog lenne. De az egyértelmű hogy aki csak az ilyen alkalmakkor fejezi ki a "szeretetét" az képmutatás és nincs benne valódi szeretet.

2013. szept. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Az ismerőseim kijelentették ezután a spontán tortás szülinap után, hogy nem akarnak többet erre a helyre vendégségbe menni, mert ez bármikor máskor is előfordulhat és ők ebben nem hajlandóak részt venni.

Szóval ezt értettem azon, hogy itt kezdődik a kapcsolat ellaposodása. Nem gyors lefolyású hanem szép lassan eszi meg a kapcsolatokat. És mivel sok ilyen előírás van a tanúknál, egyre kevésbé fognak akarni eljárni olyan társaságba, ahol "világiak" vannak.


"Ha azért nem ünnepelnénk szülinapot 'nem tanúkkal', hogy elkülönüljünk tőlük, akkor tanúk társaságában miért nem ünnepelünk születésnapot? "


Kedves Tanú, ezt remélem belátod, hogy hülyeség, amit írtál. Ha nektek szabad lenne ünnepelnetek a szülinapot egymással, akkor nincs erkölcsi okod, hogy ne ünnepeld másokkal. Az direkt felszólítás lenne, hogy másokkal nem szabad közösködni. Az elkülönülés itt nagyon alattomosan megy végbe, a tanú nem akarja mert már rosszul érzi magát és nem tud azonosulni semmivel, ami a világi társaságban vár rá. Noha a Biblia nem tiltja a születésnap ünneplését, ti nagyon szigorúan ítélitek meg ha valaki részt venne ilyenen.

Tényleg jár érte kiközösítés?


A kérdésemre megkaptam a választ. Tényleg nincs olyan közös ünnep, amit a társulat jóváhagyásával együtt ünnepelhetnétek a nem tanú társaitokkal.

Azért ez elgondolkodtató.

Ja, és én sem vagyok híve, a szülinapi ajándéközönnek, nem is ez a lényege az egésznek. Én is akkor ajándékozok, amikor úgy érzem, amikor meglátok valamit, aminek tudom a másik örülne. A szülinap nem az ajándékozásról szól. Úgyanúgy, mint a Karácsony sem. De ez már más tészta, ne keverjók bele.

2013. szept. 10. 22:47
 9/20 szabolcs1988 ***** válasza:
18%

Nekünk Tanúknak nem kell ünnep ahhoz, hogy most élvezzük egymás társaságát, és az ha csak akkor jönnénk össze amikor valamilyen ünnep lenne, az képmutatás lenne. Mert az ember nem csak akkor szereti az embertársait, hanem az év mindennapján. Így bármikor össze lehet jönni és kikapcsolódni.

De hogy konkrétumot is megemlítsek, meg lehet ünnepelni a házassági évfordulót, amiben nincs semmi rossz.

2013. szept. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
70%

Vidiripi


szabolcs1988!


A kérdés arra vonatkozik hogy a tanúk és a NEM tanú emberek esetében van e olyan ünnep amikor "probléma" nélkül együtt ünnepelhetnek.

Tehát nem a testvéreiddel hanem világi emberekkel vagy ami még merészebb feltételezés más felekezet híveivel együtt egy társaságban meg ünnepelhetnek.

2013. szept. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!