Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan szabadulhatnék meg...

Hogyan szabadulhatnék meg ettől a szorongástól?

Figyelt kérdés

Van egy betegségem ami a szívemmel kapcsolatos. Amikor rám jön, külső szemmel nézve nagyon rossz lehet látni, hogy szenvedek. Félek emiatt, mert nem tudom elképzelni, hogy kinek kellene egy ilyen lány amikor vannak tőlem jobbak is. És ha meg is tudnék szeretni valakit, akkor nem engedném a közelembe mert nem akarnám, hogy olyan állapotban lásson engem. Megfogalmazódott bennem, hogy az lesz a legjobb ha egyedül élem le az életemet, mert akkor nem okozok fájdalmat a páromnak hogy tehetetlen a betegségemmel szemben. Nem akarnám ennek kitenni. Meg van bennem a vágy, hogy legyen egyszer egy nagy családom, de mindig visszaránt a valóságba amikor rosszul vagyok.

Keresztény fiatal lány vagyok és nem jó, hogy ez határozza meg az alap hozzáállásomat. Mit tehetnék?



2013. szept. 9. 11:25
 1/6 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Mint írtad a problémádat a betegséged okozza. A betegséged fizikai(szív). A problémád lelki, az előzőből adódóan.

Az a kézenfekvő válasz, hogy kezeltesd a szívedet, és megszűnik a lelki problémád. De valószínűleg ezt már megtetted, vagy a szüleid megtették.

Ha így van, meg kell tanulnod együtt élni a betegséggel. Mint például a cukorbetegek is. Lesz, aki ha igazán szeret, így is elfogad. Sok embernek vannak hiányosságai, mégis megtalálják a számukra legkielégítőbb életet. Bízzál saját magadban,tegyél meg minden tőled telhetőt a jobbulásodért és a betegség nem bűn, nem kell szégyelni.

Miben mutatkozik meg a rosszulléted?


Üdvözlettel: Zita

2013. szept. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Van hogy napokig arra ébredek, hogy alig kapok levegőt és mintha egy több mázsás súly nyomná a mellkasomat és úgy érzem, hogy belehalok, mozdulni is alig birok és feltűnően szenvedek. Az orvosok meg nem tesznek semmit. Kivizsgáltak felületesen már többször is és valahogy olyan mintha nem is érdekelné őket. Nem is találtak semmit. Papíron egészséges vagyok. Csak a koffeint meg az alkoholt kerüljem és ennyi. Mozogjak rendszeresen és ne ragadjak a szobámba. A szívem mellé, hogy nehogy egyszerű legyen még asztma is társul és a kettő együtt, hát nem egyszerű. Úgy ahogy megtanultam élni vele de nehéz.


Számomra elképzelhetetlen, hogy valakinek így kelljek, amikor vannak tőlem, szebbek, jobbak, egészségesebbek és ez nem helyes, hogy így gondolkodom.

2013. szept. 9. 11:53
 3/6 Girgoy ***** válasza:

Ha az orvosok nem találtak különösebb testi elváltozást, akkor annak 2 oka lehet:


1. Béna volt az orvos, menj el alaposabb kivizsgálásra, szakorvoshoz.

2. A bajodnak lelki eredete van. Ebben az esetben vagy segít egy pszichológus, vagy önmagadat is megfigyelheted. Mi váltja ki a rohamot? Lehet pl. valamilyen élethelyzet vagy akár egy gondolat, érzés, egy rossz emléket felidéző esemény, stb. Ha amúgy is sokat görcsölsz az életen és alulértékeled magad (pl. úgyse kellek senkinek, vannak nálam szebbek, jobbak - ahogy írtad Te magad az imént), akkor ez is lehet maga a kiváltó ok, ami időnként kulminálódik és így tör ki. Akkor arra kell rájönnöd, miért érzed úgy, neked nem sikerül semmi, béna vagy, ronda vagy, nem kellesz semminek, stb.


Ennek nem feltétlenül van reális oka. Jó lehet valaki bányarém is, de attól még lehet a szíve egy cukorfalat, és valakinek meg pont elege lesz a szilikonos üres fejű kegyetlen nőkből és Nlad találja meg a boldogságát. Általában az emebr nem olyan béna és nem is olyan nagy szám, amilyennek képzeli magát, hanem a 2 szélsőség között egy normális ember. de sokminden valótlanságot be tud képzelni magáról. Találd meg azt, ami benned érték. Tuttira van, midnenkiben van! Menj végig az értékeken: érzelmi, értelmi, testi, lelki, szellemi képességeidet vedd reálisan számba. Ne úgy, hoyg jaj, én szar vagyok, mert az megint nem reális. Hanem inkább úgy, hoyg oké, ezen a téren, talán nem nyújtok olyan elképesztő telejsítményt, de ezen és ezen szerintem fel tudok mutatni valamit, ez átlagos, ez meg jobban megy, stb. Aztán amiben jó vagy (még ha kicsit is), arra feküdj rá, fejleszd tovább és állítsd magad fokozatosan nagyobb kihívások elé. MIntha saját magad személyi edzője lennél. Senki nem stresszel, Te állítod fel a követelményeket és aztán lenyomod őket, hajrá! Ahogy geyre több sikerélmény ér, egyrre magabiztosabb leszel. Lehet, hoyg kezdetben csak 1 vagy esetleg 2 területet tudtál jobban fejleszteni magadban, de aztán később már a hibáidon, hiányosságaidon is dolgozhatsz egyre bátrabban.


A lényeg, hogy sose add fel! Saját ütemben haladhatsz, de haladnod kell! És egyre jobb lesz, egyre jobban kivirulsz, a környezeted is érzékeli a változást. Energikusabb és vidámabb leszel, már az lesz a rossz, ah nincsenek új kihívások, amiket legyőzhetsz. És aztán egyszer csak lehet, hogy egy napn meglepődbe így szólsz: navazz... már 3 éve nem volt szívgörcsöm és észre sem vettem! :) Hajrá!

2013. szept. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kérdezőnek igaza van, tényleg van ilyen, mert nálam is és a kardiológus tökéletes egészségesnek titulál.
2013. szept. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 KZitus ***** válasza:

Ismét szia


Az előttem írónak igaza van. Úgy tűnik a problémád lelki, de ha így van, fontos hogy jó önértékelésed legyen. Fejlessz ki önbizalmat és valószínűleg megszűnnek a panaszaid.

Mivel írod, keresztény lány vagy, légy türelmes(hosszútűrő), ne sürgesd magadat az önértékelés kifejlesztésében. Ez időt igényel és érettséget. Ha belső szép tulajdonságokkal fogsz rendelkezni, a világszép lányoktól sokkal boldogabb lehetsz. Mert minden külső szépség elmúlik. De a belső szépség, a jó tulajdonságok érnek, csiszolódnak és idővel még értékesebbek lesznek. Egy jólelkű, kedves, udvarias lányt ha külsőleg nem annyira szép, meg lehet szeretni nagyon. De egy bombázó nőt, aki tele van arroganciával és más rossz tulajdonságokkal egy idő múlva boszorkának is lehet látni. Ezt sajnos tapasztalatból mondom.


Soha nem mondta neked orvos, hogy a vegetatív idegrendszereddel van baj? Mert annak betegsége okoz ilyen tüneteket, mint amelyeket leírtál.


Fel a fejjel, meglásd minden rendbe jön, ha teszel érte. Sok sikert hozzá.


Üdvözlettel: Zita

2013. szept. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 barátkozó ***** válasza:

Tisztelt kérdező!

Én keresnék egy másik orvost és ha ő is hasonló választ

adna akkor keresnék egy lelki gondozót.

Milyen keresztyén csoportba jársz?

Miért tartod fontosnak hogy a betegséged mellé írod

hogy keresztyén vagy?

2013. szept. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!