Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istennek, vagy Jézusnak jár...

Istennek, vagy Jézusnak jár nagyobb tisztelet, és miben nyilvánul meg ez? Ha az Atya előtt állnátok, illetve Jézus előtt, mi lenne a két tett között a különbség?

Figyelt kérdés
A kérdés természetesen megint főleg a Jehova Tanúinak szól. Nem vagyok háromsághívő, a három az egyben Nescafé vallásnak híve, így ez a magyarázat, térítési mód nem érdekel. Köszönöm
2013. szept. 9. 11:34
1 2 3
 1/21 KZitus ***** válasza:

Szervusz


A kérdésedhez a válaszhoz a Bibliából veszem az alapelvet:

"Róma 13:1- 13 Minden lélek rendelje alá magát a felsőbb hatalmaknak, mert nincs hatalom, csak Istentől; a létező hatalmak Isten által állnak fenn a maguk viszonylagos állásában."


A versből világosan kiderül, hogy egyedül csak Isten ad hatalmat. Pál itt arról beszél, hogy egyetlen emberi hatalom sem létezne, ha Isten nem engedné meg.


Maga Jézus elismeri: „Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön” (Máté 28:18).


Akkor tudom Istent és Jézust tisztelni, ha elfogadom a hatalmukat, így: "De akarom, hogy tudjátok, hogy minden férfinak feje a Krisztus, az asszony feje pedig a férfi, a Krisztus feje pedig az Isten. 1Kor.11:3"


Tehát Istennek alá van rendelve Krisztus, Krisztusnak a férfi, a férfinak az asszony. A Biblia szerint.

Valószínűleg ennek az információnak a tudatában te magad is válaszolni tudsz a kérdésre.


Üdvözlettel: Zita

2013. szept. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
"Ha az Atya előtt állnátok, illetve Jézus előtt, mi lenne a két tett között a különbség?"
2013. szept. 9. 12:05
 3/21 Andizsuzsi ***** válasza:

"mi lenne a két tett között a különbség"


Semmi. Feltehetőleg ugyan úgy két lábbal állnék mindkét esetben. A tett az állás, tehát különbség legfeljebb abban lehetne, hogy a jobb vagy a bal lábamra nehezedek-e közben. A szituációban lehetne különbség, de mivel én katolikus vagyok, ez számomra nem kérdés.

2013. szept. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

"

Tehát Istennek alá van rendelve Krisztus, Krisztusnak a férfi, a férfinak az asszony. A Biblia szerint.

Valószínűleg ennek az információnak a tudatában te magad is válaszolni tudsz a kérdésre."


Hát ezt a tézist biztos nem fogadom el. Ebből is adódik a hitetlenségem.

2013. szept. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
4-es Nem tud érdekelni, hogy mit fogadsz el. A kérdés nem ez.
2013. szept. 9. 12:31
 6/21 A kérdező kommentje:
Andizsuzsi! Isten jelenlétében nem nagyon tudtak két lábon maradni, valószínűsítem, hogy ez a katolikusokra is igaz, mert ez nem vallási hovatartozás kérdése Ha viszont értetted volna a kérdésemet, tudhatnád, hogy nem ez a kérdés. Jehova Tanúi tisztelik Jézust, és imádják az Atyát a saját elmondásuk szerint. Előttük vajon lenne e két meghatározás között különbség? Mit hordoz magában a két meghatározás? Természetesen nekem van ezzel kapcsolatban elképzelésem, véleményem és hovatartozásom, de ez itt szintén lényegtelen.
2013. szept. 9. 12:35
 7/21 Andizsuzsi ***** válasza:
Természetesen értettem a kérdést, de a te fennhéjázó, kioktató stílusod hatására kibújt belőlem a kisördög. Az meg, hogy hogyan fogok (vallási hovatartozásomtól függetlenül) Isten színe előtt állni, majd elválik - remélem, még jó sokára.
2013. szept. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Andizsuzsi! Amíg nem válaszoltam neked, nem volt kioktató a stílusom, ugyanis addig nem válaszoltam senkinek sem, csupán a kérdést tettem fel. A válaszodra, mivel nem a kérdésemre válaszoltál, ráadásul úgy, hogy állításod szerint érted is a kérdést, sem kioktatólag feleltem, csupán felhívtam a figyelmedet, hogy Krisztus megjelenésére úgy esett le például János is, mint egy halott. De elolvashatod Dániel könyvét is, ott sem táncikált örömében. Isten jelenlétére Mózes népét is igen nagy félelem fogta el, a tanítványokét, mikor felhő fogta be Jézust, Pált követő embereken is úrrá lett a félelem, mikor megjelent Jézus előtte, és Pál sem húzta ki magát előtte. Úgyhogy a Biblia szava szerint egyáltalán nem fogsz egyik lábadról a másikra nehezedni, miközben kinyittatnak a tekercsek. És ez remélem mihamarabb eljön, mert ez a mi reménységünk, nem az, hogy ebben a világban maradjunk.


Ennyit a kitérőről, szeretném, ha a továbbiakban az ide nem illő válaszokat privátban beszélnénk meg, köszönöm. A kérdés változatlanul Krisztus tisztelete, kontra Isten imádata közti gyakorlati különbség ebben az életben, és különös tekintettel a jelenlétükben.

2013. szept. 9. 13:08
 9/21 anonim ***** válasza:
Miért nem kérdezed meg Istent? Meg fogja válaszolni.
2013. szept. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 munyamunya ***** válasza:

Szerintem nem olyan bonyolult ez. A Jelenésekben azt látjuk, hogy a 24 vén és a négy élőlény az Örökkévaló előtt borul le folyamatosan, kivéve egy esetet, amikor a Bárány méltónak bizonyul, hogy elvegye és feltörje a bepecsételt tekercset. Ekkor is az Isten terve és az Ő akaratának végbemenetele az, ami miatt leborulnak. Ez abból látszik, hogy a Bárány magasztalása után azonnal ismét az "ösökkön örökké élőt" imádják (Jel.5:14).


Persze, ha olyan áldás érne, hogy még ebben az életben megláthatom az Úr Jézust, akkor bizony egy pillanat alatt borulnék a lábaihoz, és áldanám őt, hiszen akkor éppen Jézus állna előttem, aki tökéletesen képviseli az Istent a földön (így tett Tamás is, és István).


Szóval azt gondolom, hogy a Felkentnek kijár a tisztesség, dicsőség, és áldás, méltó arra, hogy minden térd meghajoljon előtte, de ez a felkenetés nem saját magától ered, hanem az ő Istenétől és Atyjától, aki olyan nevet ADOTT neki, amely minden teremtmény felett van. Épp ezért az ő tisztelete csak úgy helyes, ha azzal egyidőben megadjuk az imádatot Annak is, Akitől ered minden hatalom és fennhatóság.


Így jár el amúgy Pál is, amikor a Krisztusról szóló magasztaló sorok után mindig leírja az Örökkévaló dicsőítését is, lsd pl:


""Szerfelett megsokasodott pedig a mi Urunknak kegyelme a Krisztus Jézusban való hittel és szeretettel. Igaz beszéd ez és teljes elfogadásra méltó, hogy Krisztus Jézus azért jött e világra, hogy megtartsa a bűnösöket, a kik közül első vagyok én. De azért könyörült rajtam, hogy Jézus Krisztus bennem mutassa meg legelőbb a teljes hosszútűrését, példa gyanánt azoknak, a kik hiendenek ő benne az örök életre. Az örökkévaló királynak pedig, a halhatatlan, láthatatlan, egyedül bölcs Istennek tisztesség és dicsőség örökkön örökké! Ámen.""


""Mert az Isten Fia Jézus Krisztus, a kit köztetek mi hirdettünk, én és Silvánus és Timótheus, nem volt igen és nem, hanem az igen lett ő benne. Mert Istennek valamennyi igérete ő benne lett igenné és ő benne lett Ámenné az Isten dicsőségére mi általunk. A ki pedig minket ti veletek egybe Krisztusban megerősít és megken minket, az Isten az""


""Nékem, minden szentek között a legeslegkisebbnek adatott ez a kegyelem, hogy a pogányoknak hirdessem a Krisztus végére mehetetlen gazdagságát; És hogy megvilágosítsam mindeneknek, hogy miképen rendelkezett Isten ama titok felől, a mely elrejtetett vala örök időktől fogva az Istenben, a ki mindeneket teremtett a Jézus Krisztus által; Azért, hogy megismertettessék most a mennybeli fejedelemségekkel és hatalmasságokkal az egyház által az Istennek sokféle bölcsesége, Amaz örök eleve-elvégezés szerint, a melyet megcselekedett a Krisztus Jézusban, a mi Urunkban: A kiben van a mi bátorságunk és bizodalommal való menetelünk Istenhez az Ő benne való hit által. /.../ Ezokáért meghajtom térdeimet a mi Urunk Jézus Krisztusnak Atyja előtt""


De ezzel fejezi be a római levelet is:

""Annak pedig, Aki titeket megerősíthet az én evangyéliomom és a Jézus Krisztus hirdetése szerint /.../ Az egyedül bölcs Istennek a Jézus Krisztus által dicsőség mindörökké. Ámen.""


Ugyanígy Péter is:


""A minden kegyelemnek Istene pedig, Aki az Ő örök dicsőségére hívott el minket a Krisztus Jézusban, titeket, a kik rövid ideig szenvedtetek, Ő maga tegyen tökéletesekké, erősekké, szilárdakká és állhatatosokká, Övé a dicsőség és a hatalom örökkön-örökké. Ámen.""


Ámen

2013. szept. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!