Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudtok ajánlani buddhista...

Tudtok ajánlani buddhista közösséget?

Figyelt kérdés
Kerestem az interneten, de nincs mi alapján válasszak. Küldjetek kérlek közösségeket -lehetőleg olyat ahova jártok/jártatok- és hogy az miért jó. NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM, SZÉP ESTÉT!

2013. szept. 16. 20:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Üdv!

Látom, hogy a címkékben megjelölted a zen-t és a bőn-t, nem tudom hogy ez mennyire határozza meg a lehetőségeket. A Gyémánt Út Közösséget ismerem és bátran tudom ajánlani.

A közösség nagyon nyitott, az újak szerintem hamar be tudnak illeszkedni.

Rendszeresen vannak közös meditációk, illetve előadások, meditációs hétvégék is. Évetne pedig egyhetes kurzus, izgalmas programokkal. ;)

Nem írtad hogy melyik városban keresel, országszerte vannak Gyémánt Út központok, további információkért lásd honlap: [link]

Egy javaslat: ha elmész egy közösségbe, akkor ne az első alkalom alapján dönts, hogy esetleg ez nem tetszik, érdemes néhányszor elmenni, hogy jobban megismerd őket. Aztán ha mégsem vagy megelégedve, akkor látogass meg más helyeket, az egyik biztosan neked való lesz. :)

Most ennyi jutott eszembe, remélem megtalálod a neked való közösséget!

Eredményes gyakorlást előre is!

2013. szept. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:) És Budapesten keresnék.:)
2013. szept. 17. 21:08
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem érdemes 2-3 helyre is elmenned, hogy tudd melyik út a neked való. Hozzám a zen állt a legközelebb. Nálunk a meditáción van a lényeg, és hozzá tartozik a távol keleti szellemiség, gondolkodás, Koanok megoldása. A japán zen általában szigorúbb, katonásabb mentalitású. A koreai zen kicsit lazább (lehet ülni széken is, fel lehet állni, és úgy folytatni a meditációt stb.) Nekem tetszik a zen, végül is az a lényegisége, hogy gyakorolj és amit tapasztalsz az a tiéd lesz, egyénileg fejlődsz. Tehát nem mondják meg, hogy ezt és ezt kellene átélned és ezt és ezt olvasd el, mélyedj bele. Hanem inkább a meditáción van a lényeg, és ha téged több érdekel, akkor utánanézhetsz. Persze ez az én tapasztalatom, több zen közösség van Magyarországon, biztos vannak némi különbségek.

Japán zen: (pl)

[link]

Koreai zen:

[link]

2013. szept. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!