Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elolvashatom a Dante: Isteni...

Elolvashatom a Dante: Isteni színjáték c. művét, vagy inkább ne tegyen, mert esetleg félrevezethet?

Figyelt kérdés
Mert ezt az egészet csak Dante találta ki, nincs semmi köze a Bibliához, és nem tudom jó öltet e elolvasni. Ti már olvastátok??

2013. szept. 19. 19:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindent el szabad olvasni.

A bemenő információtól nem kell félni. Tanulni lehet belőle.

Egy dologra kell csak figyelni, hogy helyesen kezeld a dolgokat. Ne legyél fanatikus, szűk látókörű és meggondolatlan. Akkor van harmónia, ha a negatív dolgokat negatívként kezeled, a pozitív dolgokat, pedig pozitívként.


Persze lehet fordítva is, csinálni, de az maga a pokol.

A minden pozitív szerintem belátható, hogy nem működik.

A minden negatív sem.


Szóval amit olvasol, az Dante gondolata és nem a Biblia.

Nem mindenki éli magát bele Dante világába.


Attól félsz, hogy megtetszik?

Attól nem kell félni. Mert csak önmagad vagy.

2013. szept. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Pietrosol ***** válasza:
63%

Szia!


Jézus is megjárta poklot, másként ő is bejárta a tudattalanját. Egyébként Dante pokla zseniális.

2013. szept. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 yuda ***** válasza:

Nem tudom Dante színműve milyen ihletésű, de ha nem mond ellene a bibliának, akkor nem feltétlen rossz. Akár még igazságtartalma is lehet helyenként.


Nyilvánvalóan egy kereszténynek a biblia tartamazza az igazságot, de be kell látni, rengeteg ismeret van amit érdemes felfedezni az életben.

2013. szept. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%

Én olvastam.

Gimiben és szakközépben kötelező olvasmány 9.-ben vagy 10.-ben, tehát elvileg mindenki olvasta vagy fogja olvasni. (A szakmunkásképzőkről nincs infóm.)


A Bibliához enyhén szólva sem sok köze van, de ettől még el lehet olvasni akár magánszorgalomból is. Ha ismered a Bibliát, úgyis látni fogod a különbségeket.

2013. szept. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%
Kötelező olvasmány te.... Még ennyit sem tudsz? Érettségi tétel okos.
2013. szept. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a válaszát, amúgy nekünk ne kötelező, de ajánlott olvasmány,
2013. szept. 21. 13:54
 7/9 anonim ***** válasza:
Attól még érettségi tétel...
2013. szept. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Olvasd el nyugodtan, semmi bajod nem lesz tőle. Max. megfekszik a gyomrodat a "durvább" jelenetek. Szép is lenne, ha már egy ennyitől meginogna a hited...
2013. szept. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Miért félsz gondolkodni?
2013. okt. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!