Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus előtt, akik a zsidó...

Jézus előtt, akik a zsidó törvény alapján megkapták a büntetést, üdvözülhetnek?

Figyelt kérdés
Tehát ha valaki házasságot tört, büntetése a törvény szerint megkövezés volt, akkor elszenvedte az Isten általi büntetést. Tehát a „fejére lesz-e olvasva” a bűne, vagy az a bűne nem lesz felhozva?
2013. szept. 22. 15:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Majd az Úr eldönteni...


Hallgass inkább zenét!

http://www.youtube.com/watch?v=5anLPw0Efmo


Este pedig X-Faktor.

2013. szept. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szerintem nem muszáj megkapniuk a büntetést, ettől függetlenül szerintem üdvözülhetnek, mégpedig azért mert Mózes és Illés is a mennybe került(feltehetőleg), Péter, Jakab és János is látta őket a megdicsőülés hegyén, de ahhoz méltó életet kell élni
2013. szept. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia 2-es!

mit jelent méltó életet élni?


Mert méltók soha semmire nem leszünk,hiszen mindent kegyelemből kapunk.

De az igaz,hogy nem tápláljuk a testet a kivánságokra.

Vagyis azzal elégedjünk meg,amink van,amit az élet ajándékozott,és azért adjunk hálát.

2013. szept. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
úgy élni ahogy jónak látja az Úr
2013. szept. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Mert méltók soha semmire nem leszünk,hiszen mindent kegyelemből kapunk. "


A csecsemő pörkeltet is,ugye?

2013. szept. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hol is írja ezt a kegyelmes téveszmét a Biblia?

Szeretném elolvasni, hogy mit szoktatok rosszul értelmezni...

2013. szept. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tudod, én nem vagyok méltó meghalni. Vagy úgy gondolod, hogy igen?
2013. szept. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez a Hitről szól.

Nem vagyok méltó,hogy hajlékomba jöjj,hanem csak egy szóval mond,és meggyógyul az én lelkem.


A nem vagyok méltó,az én olvasatomba azt jelenti,hogy nem érdemből,tehát nem szolgáltam rá,hanem kegyelemből kapok valamit.

. Zsolt 25,10

Az Úrnak minden útja kegyelem és hűség azoknak, a kik szövetségét és bizonyságait megtartják.

4. Zsolt 32,10

Sok bánata van a gonosznak, de a ki bízik az Úrban, kegyelemmel veszi azt körül.

5. Zsolt 62,13

Tiéd Uram a kegyelem is. Bizony te fizetsz meg mindenkinek az ő cselekedete szerint!

6. Zsolt 89,15

Igazság és jogosság a te királyi székednek alapja; kegyelem és hűség jár a te orczád előtt.

7. Zsolt 103,4

A ki megváltja életedet a koporsótól; kegyelemmel és irgalmassággal koronáz meg téged.

8. Zsolt 130,7

Bízzál Izráel az Úrban, mert az Úrnál van a kegyelem, és bőséges nála a szabadítás!

9. Dn 1,9

És az Isten kegyelemre és irgalomra méltóvá tevé Dánielt az udvarmesterek fejedelme előtt;

10. Hós 2,18

És eljegyezlek téged magamnak örökre, és pedig igazsággal és ítélettel, kegyelemmel és irgalommal jegyezlek el.

11. Hós 10,12

Vessetek magatoknak igazságra; arassatok kegyelem szerint! Szántsatok magatoknak új szántást; mert ideje keresnetek az Urat, mígnem eljő, hogy igazság esőjét adjon néktek.

12. Hós 14,5

Kigyógyítom őket hűtlenségökből; szeretem őket ingyen kegyelemből, mert elfordult tőlök az én haragom.

13. Zak 12,10

A Dávid házára és Jeruzsálem lakosaira pedig kiöntöm a kegyelemnek és könyörületességnek lelkét, és reám tekintenek, a kit átszegeztek, és siratják őt, a mint siratják az egyetlen fiút, és keseregnek utána, a mint keseregnek az elsőszülött után.

14. Lk 1,28

És bemenvén az angyal ő hozzá, monda néki: Örülj, kegyelembe fogadott! Az Úr veled van, áldott vagy te az asszonyok között.

15. Jn 1,14

És az Íge testté lett és lakozék mi közöttünk (és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét), a ki teljes vala kegyelemmel és igazsággal.

16. Jn 1,16

És az ő teljességéből vettünk mindnyájan kegyelmet is kegyelemért.

17. Jn 1,17

Mert a törvény Mózes által adatott, a kegyelem pedig és az igazság Jézus Krisztus által lett.

18. Csel 4,33

És az apostolok nagy erővel tesznek vala bizonyságot az Úr Jézus feltámadásáról; és nagy kegyelem vala mindnyájukon.

19. Csel 18,27

Mikor pedig Akhájába akara átmenni, buzdítván őt az atyafiak, írának a tanítványoknak, hogy fogadják be őt. Ki mikor odajutott, sokat használa azoknak, kik hittek vala a kegyelem által:

20. Rm 1,7

Mindeneknek, a kik Rómában vagytok, Isten szerelmeseinek, hivatalos szenteknek: Kegyelem néktek és békesség Istentől, a mi Atyánktól és az Úr Jézus Krisztustól."

2013. szept. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!