Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Legjobb barátom meg akar...

Legjobb barátom meg akar keresztelkedni, de nem tudja, róm. Katolikus, református vagy evangélikus legyen. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Mik az érvek illetve ellenérvek a 3 vallás mellett/ellen?
2013. szept. 23. 16:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha már valaki felvesz egy vallást, úgy vegye fel, hogy azt akarja, és tisztában van annak jelentőségével, nem pedig a neten vár idegenektől egy két infót.
2013. szept. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is felnőttként éppen keresztelésemre készülődök.

Lehet tudni, hogy melyik korosztályba tartozik az ismerősöd, illetve minek/kinek a hatására akar megkeresztelkedni felnőttként?


Engem érdekel ez a téma, mert számomra nagyon aktuális, személyesen érint.

2013. szept. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Mulder614 ***** válasza:

Szerintem csak akkor tudja eldönteni ha mindhárom vallást megvizsgálja. A legfontosabb hogy a bibliára alapozzák-e a tanításaikat és hogy milyen emberek azok akik oda járnak.

Ezt neki kel eldönteni nem másnak!

2013. szept. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Legyen evangélikus! Amúgy tök mindegy, a víz az víz, a pap meg pap, a templom meg templom. Válaszd az otthonodhoz legközelebbi egyházat!
2013. szept. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Járjon utána mindhárom vallásnak, hogy mik a tanításaik, szokásaik stb. Látogasson el mindhárom gyülekezet templomába, akár többször is. Ezután az ott szerzett ismereteinek fényében döntsön.

Egyébként az általad felsorolt vallások mind elfogadják a keresztséget függetlenül attól, hogy melyik keresztény egyházon belül történt. Ha később a barátod úgy érezné, hogy rosszul választott, még mindig válthat. (Most ezzel nem azt akarom mondani, hogy összevissza váltogassa a vallását, de mindenkivel előfordulhat, hogy téved.)

2013. szept. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
református
2013. szept. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
utóvagyok, én is református vagyok, de lehet, hogy a baptista jobb lenne
2013. szept. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kezdetnek megismerkedhetne mindhárommal, ahelyett, hogy elolvas pár sort néhány idegentől az interneten.
2013. szept. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Úgy akar elvégezni egy beavató ceremóniát hogy azt sem tudja mire avatják be\fel?

Ennek az lenne a helyes sorrendje hogy megtalálta a neki tetszőt és akkor amellett elkötelezi magát mint utolsó (vagy is az első) lépést megtéve.

2013. szept. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Kései Sirató ***** válasza:

Én azt is fontosnak tartom, hogy a barátodnak mik az érvei, miért akar felvenni egy vallást?

Hisz Jézusban és a részletekkel nem foglalkozik?

Ezek közül a vallások közül mindegyikben központi helyen van Jézus, ez igaz, Azonban ennél sokkal több keresztény egyház, felekezetr éltezik, én a helyében előbb végigtanulmányoznám a Bibliát, aztán megnézuném, melkyik egyház mit tanít és utána döntenék.

2013. szept. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!