Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem megkeresztelt ember részt...

RITA0526 kérdése:

Nem megkeresztelt ember részt vehet Szentmisén, illetve bemehet templomba? Mert hallottam olyanról, hogy azok, akik nincsenek megkeresztelve, csak a templom előterébe jöhetnek be. Ez valóban így van?

Figyelt kérdés

Katolikus vallású vagyok, rendszeresen járok templomba és nem rég ismerkedtem meg barátommal, aki nincs megkeresztelve, és most úgy döntött, szeretne eljönni velem a templomba Szentmisére.

De nem vagyok ezzel tisztában, hogy bejöhet-e velem, és mivel ez komoly dolog, nem szeretnék "játszani" vele!

SZERETNÉM HA VALÓBAN SEGÍTŐ SZÁNDÉKÚ VÁLASZOK ÉRKEZNÉNEK! Köszönöm



#pogány #hitjelölt #templombamehet
2013. szept. 27. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
hát szerintem erről nem kell igazolványt bemutatni, esküvőn is bemehet bárki a templomba, meg szerintem misére is bárki bemehet. miért is tiltanák meg bárkinek hogy bemenjen?
2013. szept. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen bemehetnek, misére is mehetnek, tudod, hogy szól a mondás, "az Úr háza mindenki előtt nyitva áll". Meg szerinted elkérik a keresztleveledet majd? :)


Középkorban volt csak szokás, hogy pl. leprások és terhes nők nem mehettek be, csak kívülről figyelhették (terhes nők azért, mert a magzat még kereszteletlen), de ez mostanra nyilván megszűnt.


Gondolj bele, sok templomot turisták is látogatnak, bár nem szentmise idején, és ha normálisan, tiszteletteljesen, kulturáltan viselkednek, senki ki nem küldi őket. Mondjuk misén is bementem, igaz csak a külső részben templomba (turistaként), szépen csendben félrehúzódva figyeltem, ennyi.

Ücsörögtem is templomban, pl. amikor várni kellett valakire és kinn elég baljós alakok mozogtak, senkit nem zavartam, senki meg nem kérdezte, ugyan meg vagyok-e keresztelve.

Egy keresztény ismerősöm amikor megtudta, hogy beücsörgök néha templomokba, lecseszett, hogy mit keresek én ott, mikor nem is vagyok hívő, de rajta kívül más negatív véleménnyel még nem találkoztam. (Megjegyzem, meg vagyok keresztelve, de nem vagyok vallásos, viszont szépnek tartom a templomokat).

2013. szept. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Én sem vagyok megkeresztelve, és voltam már református és katolikus esküvőn is, sőt egyszer egy katolikus nagymisével egybekötött esküvőn is (vagy valami ilyesmi, nem értek hozzá).

Simán bementem, még azt se nézte senki, hogy nem szórakoztam a szentelt vizükkel befelé menet, nem énekeltem a zsoltárokat, stb.

2013. szept. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De mire irányul pontosan a kérdésed? Ki ne engedné, hogy részt vegyen a Szentmisén? Az emberek? A pap? Vagy maga Isten? :) Hacsak nem akad meg befele menet egy erőtérben, akkor gondolom az utóbbi személyt nem zavarja, akkor meg a többiek véleménye kit érdekel?
2013. szept. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
És ki az ellenőrző? Mert ilyen sehol nincs. Templomba, misére az megy, aki úgy érzi oda kell mennie. Az ok lényegtelen. Egyetlen megkötés, hogy minden helynek megvan a maga szokásrendje, a templomnak is. Azt illik betartani.
2013. szept. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
22%

Még egy ilyen kérdés és csonkig lerágom a kezem...

Nem taralak ostobának, nem azért. Csak az Istenképed miatt.

2013. szept. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ó, de hol hallottál ILYET?? Ez EGYÁLTALÁN NINCS ÍGY SEHOL!!! Mélyen hívő katolikus vagyok, és gyakorolom is a vallásom, és bőven forgok ilyen körökben, szóval higgy nekem! :) Mindig nagy öröm egy "világi" ember útkeresése...szóval nehogy a harangok alatt maradjatok, menjetek előre, hogy jól lásson és halljon mindent (hogy aztán kérdezhessen, hogy pontosan mi is történik ott). A kereszteletlenség az ELSŐ számú MEGHÍVÓ a szentmisére!!! ;) (És annyira jó, hogy nyitott rá a párod...ritka, sajnos.)
2013. szept. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mindig nagy öröm, ha egy addig nem vallásgyakorló ember önszántából betér a szentmisére :)

Kereszteletlenek is bemehetnek :)

2013. okt. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!