Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívő keresztyénnek vallom...

Hívő keresztyénnek vallom magam, DE úgy érzem, a közösségeik beszippantanak?

Figyelt kérdés

Vasárnap nem járok templomba, mert az esetek többségében unalmas számomra és nem tudok figyelni. Viszont az ifjúsági alkalmakra szeretek eljárni, mert azokon tudok figyelni, szoktak adni valamit lelkileg. Járok a saját gyülekezetem ifijébe és még heti kétszer egyetemi keresztyén ifjúsági alkalmakra. Manapság annyi minden változott a világban a régihez képest, így igenis azt gondolom, hogy az önmagában még nem bűn, hogy én a vasárnap délelőttömet áttettem három hétköznap estére.


Mint említettem, ezek azért szoktak adni lelkileg valamit, ezen kívül szeretem a légkört, ami ott van. Alkalom után jókat beszélgetünk, nevetünk. És mivel szingli vagyok, úgy tekintek ezekre, mint (keresztyén) pár-találási lehetőségre...


Szinte elvárják, hogy legyek ott még ekkor-akkor. Az egyik hely imaalkalmat is rendez, a másik pedig Bibliaórát. Mindkettő gyülekezet elmegy egy-egy teljes hétvégére. Nincs indok, amit elfogadnak (a többiek), ha valaki nem megy.

Szerintük fiatalon pörögni kell, társaságba járni. Egyébként meg Isten a legfontosabb és az Ő dicsőítése. A gyülekezet pedig a hosszú, ottalvós alkalmakon tud csak közösséggé kovácsolódni.


Nekem csak az a célom a közösséggel, hogy senkivel se legyek haragban és egy-két havert szerezzek. Ehhez (nekem, személy szerint) nem kell hétvége.

Van több hobbim (amikkel mellesleg dicsőíteni is lehet), néhány szombaton önkénteskedem, a leendő szakmám kapcsán is szoktak lenni megmozdulások, önkénteskedési lehetőségek, sőt, keresztyén konferenciák. Itthon egyre többet kell segítenem. Gondot fordítok a testmozgásra. És igen, tanulok is. Az utolsó éjszaka tanulás nálam nem játszik, mert leblokkolok a stressztől és nem tudok koncentrálni. Olyan szakon vagyok, ahol sok zh van szorgalmi időszakban, heti 3-4 is lehet, de egy héten 1-2 minimum.

Ezen kívül még magamnak való is vagyok. Nem szeretem a pörgést, csak szimplán legyen pár programom. Nem túlzottan szeretek mindig ugyanazokkal találkozni; és néha kell az elvonulás.


Érzi még más is úgy, hogy beszippantják?

Ugye Isten nem várja el, hogy minden fiatal szinte minden szabadidejét neki szánja? Mert heti négy alkalom (ugye imaalkalmakkal, heti alkalmakkal, Bibliaórákkal együtt) és még egy-két hétvége már kb. az...


2013. szept. 28. 21:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%

"Ugye Isten nem várja el, hogy minden fiatal szinte minden szabadidejét neki szánja? Mert heti négy alkalom (ugye imaalkalmakkal, heti alkalmakkal, Bibliaórákkal..."


Isten azt várja el,hogy MEGTÉRJ, megbánd a bűneidet,és utáld a gonoszságot szeresd a felebarátodat, mint magadat.Ha te megtérsz, akkor ez magától jön: nem azt fogod kérdezni magadtól vagy tőlem, h elég-e amit csináltál, hanem hogy van-e még valami amit meg tudok tenni az Ő dicsőségére? És mondom, h lesz :)

Az életed kiegyensúlyozottnak tűnik nekem, kérdés az, hogy van-e igazi hited? Ha pedig úgy érzed beszippant a közösség keress másikat, de te mintha nem azért járnál oda amiért kéne vagy nem?

2013. szept. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
34%
Igazad van, Isten nem várja el, hogy minden időd a közösségben tölts. Nem kell a Bibliaórákra menni, olvashatod otthon is. A közös imaórák is feleslegesek. Igaz, ezt csak a szekták várják el. Még soha nem hallottam nálunk, (katolikus vagyok) hogy hétvégére szerveznek bármit is. Időnként vannak ugyan közös tevékenységek (lelkigyakorlat), de ez nem rendszeres.
2013. szept. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Igen ám, hogy azt kellene szerinted kérdezni, mit lehetne még tenni.

De igenis elégedettnek kell lenni azzal is, amit elértél! Én mindig lenéztem magam, mindig kishitű voltam. Rájöttem, nem mindig a hiányosságaimat kell látnom. Igenis elégedettnek kell lenni az élet minden területén minden icipici lépéssel is. Továbbmenni is úgy érdemes, szerintem, ha az addigival elégedett vagy.


Isten dicsőségére... Egyrészt, nekem erős, hogy Isten dicsőségére élni teljes egészében. Másrészt, szerintem nemcsak imádkozni és énekelni lehet Isten dicsőségére, hanem például egy hobbit is lehet így végezni. A hobbihoz pedig az kell, hogy kihagyj párat a heti több alkalom közül.


Hogy ki miért jár ilyen alkalmakra... Megint csak az 'erős' szót tudom használni. Baromi 'erős', hogy csak azért járni, hogy tanítást hallj meg énekelj (szóljon, aki csak azért jár... ). Hanem, hogy hívők közösségébe légy, és igen, hogy barátokat szerezz, esetleg majdani párt.

2013. szept. 28. 22:06
 4/15 anonim ***** válasza:

Annyi mindent felsoroltál,hogy ez van meg az van meg jól érzed magad stb.

Szerinted ez véletlen?

Gondolkodj el ezen..

2013. szept. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Ezt nem értettem...

Mi véletlen vagy nem?

Min gondolkozzak el?



Akkor érzem jól magam, ha egyedül is vagyok, mert magamnak való vagyok, ha van időm hobbizni, van időm mozogni és nem sértődnek meg sorra a barátok, hogy hanyagolom őket.

2013. szept. 28. 23:33
 6/15 anonim ***** válasza:
Tudják, hogy milyen rondán kibeszélted itt most őket? Szánalmas vagy. Nem tanulsz te semmit ott, máskülönben igazat mondanál nekik.
2013. szept. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi rondát és szánalmasat nem írt a kedves kérdező.

Egyszerűen Istent nem csak a sablonokban, hagyományokban, ceremóniákban látja.

A barátairól sem írt semmi rosszat. Csak szüksége van egy kis magán életre is. Pihenés, hobbi (ami mindenkinek más) és hasonlók.

2013. szept. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Ha ez kibeszélés...

Lényegében róluk csak azt írtam le, hogy mit csinálnak és miért teszik úgy, ami lényegében kívülről is látszik vagy ők maguk is leírják.

Én nem ezt nevezném kibeszélésnek...


Az igazat nem lehet nekik mondani - na ez már lehet kibeszélés -, mert azt a választ, hogy "ennél több időt nem akarok erre az egész ügyre szánni", nem fogadják el. Ha magyarázkodom - és még ez is igazság, és nem kifogások, bár ettől még "kényszerből" magyarázkodom -, akkor legalább esetleg megunják. :D


Azt egyébként én is érzem, hogy erősen fogalmaztam, próbáltam máshogy, de arra jutottam, hogy én a lényeget csak így vagyok képes leírni. Nálam ennyire futja.


Látom, könnyen megy a hibáim észrevétele.


Isten nem lehet ennyire önző, hogy azt várja el, hogy a feladatunkat tessék-lássék csapjuk össze, utána rohanjunk az embereken segíteni és imádkozni.

Őszintén szólva régen, amikor kezdtem gyülekezetbe járni és az egyházzal, vallással foglalkozni, azt hittem, hogy csak egy-két ilyen ember van, akiket Isten arra hívott, hogy kb. minden nap szolgáljanak, vallási közösségben legyenek. Ezzel irányt mutatnak, mert feltűnik az embereknek, hogy milyen Isten lehet, akiért így él valaki.

De aztán most kezdek rájönni, hogy ez az életforma szinte elvárás, mégpedig a közösségek várják el.

Engem ezzel csak eltántorítanak.

2013. szept. 29. 11:03
 9/15 eric_one ***** válasza:

Szia! Nagy következtetéseket nem lehet levonni pár mondatodból, de azért érezhető hogy ez egy vallásoskodó Istenkeresés. Őszintén szólva ez egy pszichikai ál-kereszténység, ami kizárólag lelki módon (érzelmekkel, és értelemmel) kívánja megélni a spirituális, vagyis szellemi dolgokat.

Pedig a Szentírás szerint János 4,24: "Isten szellem, ezért akik őt imádják, azoknak is szellemben és igazságban kell imádniuk őt."


Kereszténnyé,amely szó azt jelenti hogy "Krisztus követője" úgy válik az ember, hogy teljes szívéből és lelkéből megtér, vagyis meghoz egy döntést és átadja az életét, életvezetését Istennek. Utána pedig ezt megpecsételi vízkeresztséggel. Ez egy engedelmességbeli és hitbeli tett, amelyben a hívő azonosul Jézus Krisztus halálával, eltemettetésével és feltámadásával.

A vízkeresztség eredményezi a bűnök eltörlését, az óember megfeszítését és eltemetését, a föltámadott életre való újjászületést, a szív körülmetélését és a Krisztus Testébe, az Egyházba való belépést. Utána majd a Szent Szellemben való keresztség következik. Amelyik egyházban nem ezt hirdetik, azaz egyház nem a Szentírás igazságainak alapján áll. Ezért nem javaslom hogy azon a helyen forgolódj, mert minél több időt töltesz el egy ilyen helyen, annál torzabb "Istenkép" alakul ki benned, amit később nehezebb megváltoztatni, mintha valakiben semmilyen "Istenkép" nincs, de alárendeli magát Istennek és elkezdi keresni és megismerni Istent.


Jézus az Őt követőket tanítványoknak nevezte. Jézus Krisztus célja az, hogy a Benne hívőket egy szoros, tanítványi kapcsolatba vezesse be, amelynek feltételei is vannak. Pl. egy hívõ életében Jézus Krisztus legyen a középpont (szüleinél, rokonainál és önmagánál is jobban ragaszkodjon Hozzá) (Máté 10,37 vagy Luk 14,26)


Továbbá a saját akarat és egyéniség alárendelése Isten akaratának, a Szent Szellem vezetésének, valamint az anyagi javak átadása Istennek, elkötelezettség Isten igazságára, és kapcsolódás azokhoz a szolgálati ajándékokhoz, amelyeket Jézus Krisztus helyezett a Testbe. Itt a zenéléssel kapcsolatos hobbidra gondolok. Ezeknek a feltételeknek a teljesítése után következik a hívő életében a tanulási időszak, amelynek során az újjászületett keresztény elsajátítja a Szentírás főbb tanításait, valamint megtanulja hallani a Szent Szellem hangját és az annak való engedelmességet. Ekkor jellemében, magatartásában Krisztus természete kezd kibontakozni. Isten akarata Jézus Krisztus minden tanítványának életében az, hogy szent legyen, ami nélkül senki sem juthat a dicsőség Istenének jelenlétébe. Ennek a folyamatnak az eredményeként a hívő igei értelemben vett tanítvánnyá válik.


Efézus 4,24

És felöltözzétek amaz új embert, mely Isten szerint teremtetett igazságban és valóságos szentségben............Kövessétek mindenki irányában a békességet és a szentséget, a mely nélkül senki sem látja meg az Urat.....


Nézd, nem vagy hibás, egyszerűen az Istenkeresésben nem jutottál odáig hogy alapigazságokat megismerj, de vedd kezedbe a Bibliát és olvasd, tanulmányozd. Csak ezt tudom tanácsolni mivel ilyeneket írsz, és idézlek:


"Nekem csak az a célom a közösséggel, hogy senkivel se legyek haragban és egy-két havert szerezzek."


Nos, Istentiszteletre nem ezért megyünk, hogy haverkodjunk, vagy keressük a párunkat, hanem azért hogy Isten népével a testvérekkel együtt közösen dicsérjük, magasztaljuk, imádjuk az Örökkévalót, és a (jó esetben) kenet alatt prédikált ige által fejlődjünk hitben, hogy valóságos élő és személyes kapcsolatunk legyen a világmindenség Teremtőjével. Ezért akár ifjúsági Istentisztelet, akár felnőtt alkalom akkor is ezeknek kellene helyt adni mint, az ima (könyörgés, hálaadás, közbenjárás, stb.), dicséret, imádás, igehirdetés, tanítás, bizonyságtevés, úrvacsora, a gyülekezet szellemi és fizikai szükségeinek ellátása a Szent Szellem ajándékainak működése által, mint pl gyógyulások, szabadulás stb. Elsődlegesen ezek, és utána a gyülekezeten belüli szolgálat, és harmadlagos dolgok azok hogy megismersz valakit, barátságok kötődhetnek stb. Erre jók a közös szolgálatok stb, vagy olyan egyházi programok melyek az Istentisztelet idején kívül esnek.


Ezt írod:

"Érzi még más is úgy, hogy beszippantják?

Ugye Isten nem várja el, hogy minden fiatal szinte minden szabadidejét neki szánja? Mert heti négy alkalom (ugye imaalkalmakkal, heti alkalmakkal, Bibliaórákkal együtt) és még egy-két hétvége már kb. az..."


Nem kell lemondanod a szabadidős programjaidról, de amit nem tudsz Isten dicsőségére tenni azt ne tedd. Azt írtad edzed a tested, a tested a Szent Szellem temploma,(1Kor 3,16) és ha vigyázol az egészségedre azzal hogy edzed, karbantartod a tested, akkor azzal már Isten dicsőségére cselekedtél. Ha jól vettem ki akkor zenélni, vagy énekelni tanulsz? Azt is Isten dicsőségére tudod cselekedni. De hogy mindent bölcsen és a Biblia igazsága alapján láss, és hozhass jó döntéseket, ahhoz tanítvánnyá kell válj, Isten útmutatásának, igéjének az ismeretére kell jussál. Csak így tudsz jó döntéseket hozni, és ha jó döntéseket hozol, az jó sorshoz fog vezetni, és ezt nevezi a Szentírás áldásnak. Isten áldjon!

2013. szept. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy sokan azt hiszik, hogy mindenről le kell mondani, pedig semmiről sem kell lemondani csak megosztani. Ennyi.
2013. szept. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!