Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Evolúció keresztény szemmel....

Evolúció keresztény szemmel. Azoktól a keresztényektől várom a választ akik elfogadják az Evolúciót nézeteit. Miért döntöttek úgy, hogy elfogadják? Szerintük összeegyeztethető a Biblia mondani valójával? Stb.

Figyelt kérdés

2013. okt. 7. 23:05
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
69%

Én hívő katolikus vagyok.

Szerintem összeegyeztethető, hiszen a Bibliát nem kell szó szerint venni, ezt minden bibliakutató tudja. Vagyis szó szerint kell venni, de mivel a szövegek már papírra vetésük előtt évszázadokon át megvoltak, így szájhagyomány útján maradtak fenn, melynek természetes következménye, hogy a történetek kikristályosodtak, persze ez nem csorbítja a mondanivaló fontosságát.


A világ teremtésének történeténél először azt kellene megnézni, hogy mikor és kik vethették papírra, így az akkori, ókori emberek fejével kell gondolkodni, ahogyan ők látták a világot akkor (pl. ők nem tudhatták, hogy a Föld gömb alakú).


Namost. A teremtés 7 napról szól szó szerint véve. Azonban magát ezt a fogalmat, hogy nap (+ éjszaka) Isten ebben a 7 napban teremti meg, tehát ekkor teremtette meg magát az IDŐ fogalmát is. Ami annyit jelent, hogy az a 7 nap az lehetett több évezred is, mert ahogy az egyik zsoltárban is benne van: "Mert ezer esztendő előtted annyi, mint a tegnapnak ő elmúlása, és egy éjnek rövid vigyázása"

2013. okt. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
2013. okt. 8. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólást, annyi kiigazítással, hogy ha idézetet hoz valaki, vagy gondolatot akkor a pontos helyét is adja meg, hogy visszakereshető legyen részemről.
2013. okt. 8. 09:29
 4/36 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, az idézetet én írtam, és a Zsoltárok könyvében található, a protestáns Bibliában a 90., a katolikusban asszem a 89. zsoltárban.
2013. okt. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
95%
Én református vagyok, de tisztában vagyok vele, hogy a Biblia nem tudományról szól, hanem annál mélyebb dolgokról...
2013. okt. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 Andizsuzsi ***** válasza:
54%

Az evolúció az én számomra is elfogadható. Már ha evolúció alatt azt értjük, hogy egyes fajok rendkívüli módon képesek alkalmazkodni a környezetük körülményeihez, és rendkívül változatos formában kialakulni.

Az evolúció klasszikus megközelítésével nem értek egyet, de ennek nem elsősorban vallási okai vannak, hanem a tudomány egymásnak ellentmondó eredményei.

2013. okt. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 izidorkata ***** válasza:
én nem tudom összegyeztetni. Elfogadom az evolúciót, mert tudományosan nagyon meggyőző érvekkel van alátámasztva. És hiszek egy végtelenül bölcs, mindent megalkotó, és a világmindenséget szeretettel átható bölcs Istenben. Akit a szentírás hiteles fordítása Jehovánalk nevez. De hogy hogy lehet összeegyeztetni a létért folyó kíméletlen küzdelmet, és János evangéliumának szerető Istenét? Fogalmam sincs. Telihard de Scharden, Bergszon tettek erőtlen próbálkozást, nem kielégítő a magyarázatuk.
2013. okt. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
0%
Az időutazásban is hisz sok tudós, ami egy abszurd baromság.
2013. okt. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim válasza:
29%

Nem összeegyeztethető.

1. Ha Isten nem szó szerinti 6 nap alatt teremtett, akkor az azt jelenti, hogy az ember megjelenése előtt már volt halál (állatok). Tudjuk, hogy a halál a bűn következménye, tehát bűnbeesés előtt nem lehetett halál. Minden nap leírása után ott van a megjegyzés, hogy "Isten látta, hogy ez jó". Ha ott van halál, akkor az nem lehet jó.

2. Ha a teremtéstörténetben Ádám csak az emberiség szimbóluma, akkor értelmét veszti több újszövetségi érvelés, ami annak a szószerintiségére épül.

3. Akinek az elméjében Isten tényleg isten, az felfogja, hogy képes teremteni 6 nap alatt. Ha nem képes, akkor nem isten...

4. Az evolúció szerint mutációval alakulnak ki újabb fajok. Nos, mutáció során még sosem figyeltek meg fejlődést, csak leépülést.


Nem igaz, az hogy a Biblia tele van hibákkal, mert az akkori emberek nem tudtak annyit. Az íróknak sokszor fogalmuk sem volt mit írnak le. Több helyen van utalás arra, hogy a Föld gömbölyű. Magyar fordításban nem jön át, de angolban és a héber eredetiben igen

2013. okt. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 Makoscsiga ***** válasza:
36%

"Tudjuk, hogy a halál a bűn következménye, tehát bűnbeesés előtt nem lehetett halál."

Miért is? De eleve, aki szimbólumként tekint a bűnbeesésre és teremtéstörténetre, annak ez az érv egyszerűen nem létezik. De szerintem eleve is hülyeség.


" Ha a teremtéstörténetben Ádám csak az emberiség szimbóluma, akkor értelmét veszti több újszövetségi érvelés, ami annak a szószerintiségére épül."

Hol épül az újszövetség a teremtéstörénet szószerintiségére? Szerintem ez a kjelentésed nem igaz.


"Akinek az elméjében Isten tényleg isten, az felfogja, hogy képes teremteni 6 nap alatt. Ha nem képes, akkor nem isten."

Ez nem igaz. Attól, hogy van isten nem következik, hogy muszáj úgy cselekednie, ahogy egy könyvben le van írva, különben nem lenne isten :D


"Az evolúció szerint mutációval alakulnak ki újabb fajok. Nos, mutáció során még sosem figyeltek meg fejlődést, csak leépülést. "

Ezek szerint te nemcsak a valláshoz, a vallásos emberek lelekéhez, de az evolúcióhoz sem értesz. Természetesen figyeltek meg fejlődést mutációk hatására.


"Több helyen van utalás arra, hogy a Föld gömbölyű. Magyar fordításban nem jön át, de angolban és a héber eredetiben igen"

De éppen ezelőtt egy sorral ismered el, hogy akik a bibliát írták egy csomó mindennel nem voltak tisztában. De ez az egész gondolatmenet szalmabáb érvelés, mert már az ókorban sem gondolták, hogy a föld lapos. Teljesen más aspektusokkal nem voltak tisztában. pl. evolúció, részecskefizika, kozmológia. A mai hívő ember ezekkel együtt él, ezeket beépítette a világról alkotott képébe, és harmóniában van hite istenével. Sőt, az egyháza is képes volt arra, amire te nem, és halad a korral, és elismerte tudomány által felfedezett igazságait a világnak.

2013. okt. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!