Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit ir a Biblia anok feldataro...

Mit ir a Biblia anok feldatarol? Kell gyeeket vallalni mindekepp vagy az sem gond ha nem szulunk. En nem talaltam semmi konkretat erre vonatkozoan. Kivancsi lennek ti hogy latjatok ezt?

Figyelt kérdés
2009. nov. 9. 23:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Igazából azt nem értik az emberek,hogy ha valaki hívő,akkor nem fellapozza a Bibliát félóránként,hogy mit tegyen,hanem úgy nőtt fel,olyan közegben,ahol a morál a Bibliára épül.

Szerintem sokan nem is ismerik,de azt mondom elég elolvasni a tízparancsolatot,most komolyan,olyan szörnyű dolgok vannak benne,ami etikailag nem elfogadható?

2009. nov. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Látod, hogy milyen világban élünk? Mert mikor szülted volna? Amikor üresek voltak a boltok, esetleg a pestisek alatt, vagy netalántán amikor vadállatokkal kellett megküzdeni a jobb zugokért?


Nem a mikorral van gond, hanem a hollal maximum.

2009. nov. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

22:46-nak: én nem is azt állítottam, h minden hívő félóránként felcsapja a bibliát, hogy mit tegyen, hanem azt, hogy el tudom képzelni,hogy vannak ilyenek is a világon, akik ennyire beleélik magukat... mondjuk 10-ből 1...én sokat ismerek, akik tényleg így élnek, mindent a biblia szerint csinálnak, nagyon durva... nincs benne írva semmi rossz dolog, de azért rendelkeznie kell még a hívő embernek is annyi önállósággal, hogy döntsön a dolgairól a biblia nélkül... és ráadásul vannak dolgok a bibliában, amik túl merevek,vagy elavultak, és bizonyos helyzetben az embernek a józan eszére vagy a szívére kell hallgatnia, mert azt a biblia épp nem tudja megválaszolni...ilyen pl a gyermekvállalás kérdése is, csak hogy ne menjünk túl messzire

én is olvastam a bibliát, tudom, mi áll benne, de már előtte is rendelkeztem annyi erkölccsel, belső hanggal és lelkiismerettel,hogy tudjam, mi helyes, és mi helytelen egy adott esetben...és állítom neked, szentebb életet élek én ateista létemre, mint néhány képmutató hívő (és ezt most tényleg nem az egész csoportra értem, hanem azokra, akik valóban képmutatóak)

2009. nov. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Szerintem szentebb eletet nem tudsz elni semmikepp nem hivokent, maximum erkolcsosebbet, es ez igy is van ahogy mondtad , ez magadtol is megoldhato, mert Isten megaldott lelkiismerettel, azt hised hogy neked csak az ugy van ? Itt nem is az a lenyeg,hogy most mi van itt az eletedben, ez megoldhato Isten nelul is, lehet nem is lesz rossz eleted, de utana vajon tudod hogy mi lesz ? Utana tudod hogy hova kerulsz es erzed ? Vagy ha most haldokolnal ketsegbeesetten kapaloznal az eletedert, hogy mindent helyrehozhass ? Nyilvan a kepmutato hivoket meg senki sem szereti, sem az Istenhivok, sem a nem IStenhivok. Egyebkent csak hogy mindekivel tisztazzam, nem azert akartam volna gyereket vallalni, mert meg van irva, egyszeruen felmerult bennem a kerdes, hogy csak jarjam a vilagot es segitsek a raszorulokon, de az is lehet hogy ez az ert van, mert en meg nem vagyok kesz a gyermekvallalasra. Varok , es kesz, csak tudni akartam, hogy bun-e. Abban meg igaza van annak a valakinek, hogy nem szabad csak a Biblia szerint elni, de minden torvenyet be kell tartani ! A ketto kozott kulonbseg van, meghozza oriasi. Szerinted ISten azert adta az eletet hogy ne erezd jol magad benne ? Hat nem hinnem ! MEgpedig na mindne egyes mozdulatod korlatok kozott lenne, akkor igy lenne, de ISten olyan jo, hogy csak annyira korlatoz minket amennyire eppen szuksegunk van. szerintem..... koszonom mindenkinek a valaszokat ! sok valasz nagyon hasznos volt!
2009. nov. 11. 19:19
 15/16 anonim ***** válasza:

kedves kérdező, válaszolok a kérdéseidre. én a lelkiismeretemet a szüleimtől kaptam, mert így neveltek...rengeteg olyan ember van, még a hívők között is, akiknek látszólag semmi lelkiismerete nincsen...akkor róluk elfeledkezett volna isten? és nem kapálóznék kétségbeesetten akkor sem, hogyha haldokolnék, mert még életemben igyekeztem helyrehozni minden elkövetett hibámat tőlem telhetően, így nincs bűntudatom semmi miatt és nem is érzem magam bűnösnek semmi miatt...a halál utáni dolgokon pedig én is szoktam gondolkodni, nekem is van egy saját kis elméletem arról, mi lesz velünk a halál után, ugyanúgy, ahogy neked...szóval van, ami megnyugtasson (most nem írom le részletesen, mert hosszú lenne)...téged a mennyország gondolata nyugtat meg, engem pedig más, amit sokkal lehetségesebbnek és jobbnak is érzek a mennyországnál... te meg azt érzed jobbnak...emberek vagyunk, kinek a pap, kinek a papné, nem? én nem akartam bántani senkit sem a hite miatt, csupán megjegyeztem, majd elmagyaráztam egy aggodalmamat, ami, úgy értem, megértésre talált, mert sikerült mindenféle szitkozódás és dobálózás nélkül kompromisszumra jutnunk(nem jó, ha mindent a biblia szerint csinál valaki, de azért tartsa be az ott foglalt törvényeket)...ez nekem már egy győzelem, ugyanis kevés vallásos emberrel tudtam eddig veszekedés nélkül beszélgetni erről a témáról, ráadásul úgy,hogy még kompromisszumra is jutunk :) úgyhogy én mostmár boldogan halnék meg ;)

és elnézést, akkor helyesbítek, nem szentebb, csak erkölcsösebb életet élek az említett embereknél

azért egy valamit nagyon nagyon sajnálnék, hogyha most haldokolnék...de tényleg csak ezt az egyet (ebben a helyzetben viszont semmiféle isten vagy mennyország bizonyos megléte nem tudna megvígasztalni)...méghozzá azt sajnálnám,hogy úgy halok meg, hogy nem szülhettem meg és nem nevelhettem fel a gyermekeimet... látod, még a kérdéshez is vissza kanyarodtam

2009. nov. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
En is orulok,hogy talakozok, valakivel, aki nem egybol gonoszan valaszol egy Istenhivonek. Szoval orulok, hogy mindketten atelhetjuk ezt az elmenyt :) viszont meg szivesen tovabbvitatnam veled ezt a temat normalis keretek kozott, ha van kedved. pl az is erdekelne, hogy szerinted ha te a szuleidtol kaptad a lelkiismereted, akkor azok az emberek kitol kaptak akik borzaszto korulmenyek kozott nevelkednek fel szulok nelkul, meg mindenki nelkul, es a vegen megis csodalatos ember lesz beloluk ? tudom hogy ilyen ritkan van, de van ! remelem mar te is talakoztal vagy hallottal ilyen emberrol es nem az fog megakadalyozni a valaszadasban, hogy azt vagod ra hogy ilyen nincs :) minden jot ! varom a valaszod, ha van kedved..
2009. nov. 13. 20:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!